İşlemciyi değiştirdikten sonra ekrana görüntü gelmiyor.

Bu konuyu okuyanlar

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Merhabalar eski bi sisteme sahibim. İntel E7400 işlemci takılıydı bu işlemciyi Q9500 ile değiştirmek istedim. İşlemciyi ilk taktığımda görüntü alamadım. 2 tane 2GB’lık ram takılıydı bir tanesini çıkarıp çalıştırmayı denedim ve görüntü geldi. Kapattım diğer rami taktım bu sefer görüntü gelmedi. Ram slotlarını yerlerini değiştirdim hiç bir şekilde görüntü gelmiyor artık. Ancak önceki işlemcim yani E7400’ü taktığım zaman bilgisayar da 2 tane ram ile hiç bi sorun olmadan çalışıyor. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Yardımlarınız için teşekkürler.

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
aynı sorun benim xeon x3440 da da var

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Ya ram slotunun birinde sorun var yada ramler kilit.
Statik elektriği atsın üstünden çıkarın elektrikten ve anakarttan bir süre bekleyip teker teker deneyin. Önce çalıltığına emin olduğunuz ram'i teyit edin. Sonra bu ram'i her iki slotta da test edin.

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Ya ram slotunun birinde sorun var yada ramler kilit.
Statik elektriği atsın üstünden çıkarın elektrikten ve anakarttan bir süre bekleyip teker teker deneyin. Önce çalıltığına emin olduğunuz ram'i teyit edin. Sonra bu ram'i her iki slotta da test edin.

Çalışan ram’i diğer slota taktığımda ekrana görüntü gelmiyor ama diğer işlemci de böyle bi sorun olmuyor işlemciden kaynaklı mı acaba?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Çok kurcalıyorsanız elektrik biniyor olabilir ram belleğe. Veya psu bazlı bir problem de olabilir. Anakart desteklemiyor olsa diğer işlemcideyken de desteklemezdi sonuçta.

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Çok kurcalıyorsanız elektrik biniyor olabilir ram belleğe. Veya psu bazlı bir problem de olabilir. Anakart desteklemiyor olsa diğer işlemcideyken de desteklemezdi sonuçta.

Tamam dediğinizi eve gidince denicem sonuçları yazarım. Teşekkür Ederim :)

Son mesajlar