S9 ve G7 Bir Buçuk Yıllık Deneyimimin Paylaşımı(Tavsiyeler)[[[Dev Rehber]]]

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5,172
images

Lg nin Türkiyede telefon sektöründen gizlice çekilmesi ile birlikte fiyatı 2700 liraya düşen ancak geçen günlerde Lg nin Türkiyeye yeniden gireceği haberleri ile birlikte fiyatı 3200 ün üzerine çıkan g7 ile çıktıktan birkaç ay sonra fiyatı 3200 e kadar düşen ancak günümüzdeki fiyatı 3700 üstü olan s9 u kullandığım müddetçe yaşadığım kullanıcı deneyimlerimi sizinle karşılaştırmalı olarak paylaşacağım.

S9
Alım tarihi 20/5/2018
Satış tarihi 9/6/2019

G7

Alım tarihi 9/6/2019
hala kullanılıyor.

1)Telefon Tasarımı ve Kutu İçeriği
------------------------------------------------
2)Kulaklık ve Ses Karşılaştırması
3)Ekran ve Kamera
4)Batarya
Hazırlanıyor...
5)Yazılım

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
Bir günlük emeğin sonucunda konu yorum paylaşımına açılmıştır.

Diğer administraktör konularınada göz atabilirsiniz;

Aktif Konular

Kulakiçi Kulaklıklar Ana Konu
Her Marka İçin Tek Tek Anlatılmış Root Rehberi
Tüm Uygulamalara Siyah Tema Ekleme[ROOTSUZ]
Türkçe Ne Dinliyordunuz?
Şarkı Sözlerinden Alıntılar

Pasif Konular

Android Cihazlara Custom Rom Geliştirme[Ders1]
Android Sistem Dosyalarını Editleme[Ders2]
30 konudan oluşması planlanan Custom Rom Geliştirme dersleri yoğun ilgisizlik üzerine durdurulmuştur.

Her Sdn Üyesi Bir Alanda Uzmanlaşsın
Forumun ultra ilgisizliği üzerine konuya olan destek kesilmiştir.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Yinede hakkettiğinden yüksek bir ücrete satıldığını düşünmüyorum.
Bence hakettiği o civardaydı ama o da "modaya ayak uydurdu." Uzun süredir Samsung kullanıyorum ama bir dahaki tercihim amiral gemisi Samsung olmazsa yüksek ihtimalle LG olacak. Samsung kamera işinde pek iyi değil. "S ve Note dışında" Ki bence bu durumun %80'i yazılımsal. Çöp işlemci ve buna uygun çöp yazılımla olan kamerayı kullanamıyor.

Reaksiyon puanı
5,172
Bence hakettiği o civardaydı ama o da "modaya ayak uydurdu." Uzun süredir Samsung kullanıyorum ama bir dahaki tercihim amiral gemisi Samsung olmazsa yüksek ihtimalle LG olacak. Samsung kamera işinde pek iyi değil. "S ve Note dışında" Ki bence bu durumun %80'i yazılımsal. Çöp işlemci ve buna uygun çöp yazılımla olan kamerayı kullanamıyor.
Samsungun kameralarıda genel anlamda çok iyi aslında. Siz hangi telefonu kullanıyorsunuz?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Samsungun kameralarıda genel anlamda çok iyi aslında. Siz hangi telefonu kullanıyorsunuz?
Kendi telefonum çöp zaten. J5 Pro 2017. Ama şu yeni çıkan öve öve bitiremedikleri A serisinin de kamerasının iyi olduğunu düşünmüyorum. G4 bile bunlara 10 çeker. Veya S4, S5...
İş giriş, orta seviyeye gelince çok bozuyor özellikle yazılım kısmında.
Bu J serileri "selfie telefonu" olarak da geçiyor. Samsung ilk ön flaşı bunlara koymuştu. Ama iş dediğim gibi yazılım kısmına gelince berbatlaşıyor her şey. Camera FV-5 yükledim.(kamera uygulaması konusunda bir numara bence) Anladığım kadarıyla eis'i Samsung'a nazaran daha iyi çalıştırıyor ve gerçekten güzel işler çıkarabiliyor.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Bir günlük emeğin sonucunda konu yorum paylaşımına açılmıştır.

Diğer administraktör konularınada göz atabilirsiniz;

Aktif Konular

Kulakiçi Kulaklıklar Ana Konu
Her Marka İçin Tek Tek Anlatılmış Root Rehberi
Tüm Uygulamalara Siyah Tema Ekleme[ROOTSUZ]
Türkçe Ne Dinliyordunuz?
Şarkı Sözlerinden Alıntılar

Pasif Konular

Android Cihazlara Custom Rom Geliştirme[Ders1]
Android Sistem Dosyalarını Editleme[Ders2]
30 konudan oluşması planlanan Custom Rom Geliştirme dersleri yoğun ilgisizlik üzerine durdurulmuştur.

Her Sdn Üyesi Bir Alanda Uzmanlaşsın
Forumun ultra ilgisizliği üzerine konuya olan destek kesilmiştir.
Neden ya ben rom geliştirmeyi takip ediyordum.

Reaksiyon puanı
5,172
Kendi telefonum çöp zaten. J5 Pro 2017. Ama şu yeni çıkan öve öve bitiremedikleri A serisinin de kamerasının iyi olduğunu düşünmüyorum. G4 bile bunlara 10 çeker. Veya S4, S5...
İş giriş, orta seviyeye gelince çok bozuyor özellikle yazılım kısmında.
Bu J serileri "selfie telefonu" olarak da geçiyor. Samsung ilk ön flaşı bunlara koymuştu. Ama iş dediğim gibi yazılım kısmına gelince berbatlaşıyor her şey. Camera FV-5 yükledim.(kamera uygulaması konusunda bir numara bence) Anladığım kadarıyla eis'i Samsung'a nazaran daha iyi çalıştırıyor ve gerçekten güzel işler çıkarabiliyor.
J serileri ilk başta çok stabil çalışıyor. Eğer j serisi alınacaksa hiç android güncellemesi yapamadan kullanmak gerek diye düşünüyorum.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
J serileri ilk başta çok stabil çalışıyor. Eğer j serisi alınacaksa hiç android güncellemesi yapamadan kullanmak gerek diye düşünüyorum.
Telefonun performansında çok oyun oynayan biri olmadığım için bir sıkıntı görmedim henüz. Sizin aksinize güncellemelerin katkı sağladığını düşünüyorum. Pie verilecek yakında bakalım...

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
Telefonun performansında çok oyun oynayan biri olmadığım için bir sıkıntı görmedim henüz. Sizin aksinize güncellemelerin katkı sağladığını düşünüyorum. Pie verilecek yakında bakalım...
Kardeşimin j8 indeki durum tam tersi şekilde. O zaman orta ve alt segment samsunglarda güncelleme öncesi yorumlar çok önemli demek daha mantıklı.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Samsung neden olmaz hocam.
A serisi gözümde çöp zaten malzeme kalitesi vs olsun son yıllarda, s serisinde de yeni cihazlar pahalı ve ben bir cihaz aldığım zaman 3-4 yıl kullanıyorum (ondan eski cihazlara yönelemem) ve bu kullanım çok hor bir kullanım oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Honor'a hiç bulaşmayın. Huawei alacaksınız amiral seviyesindeki Mate serilerine yönelin.
ucuz cihaz katagorisinde iyi bence 2. telefon olarak

Reaksiyon puanı
5,172
A serisi gözümde çöp zaten malzeme kalitesi vs olsun son yıllarda, s serisinde de yeni cihazlar pahalı ve ben bir cihaz aldığım zaman 3-4 yıl kullanıyorum (ondan eski cihazlara yönelemem) ve bu kullanım çok hor bir kullanım oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

ucuz cihaz katagorisinde iyi bence 2. telefon olarak
Samsung diyince üst segmentide kastediyorsunuz sandım.

Reaksiyon puanı
5,172
@Administraktör hocam iki ley sormak istiyorum size

1: G7'ye geçtiğinizde S9'da batarya problemi var mıydı yoksa neden geçtiniz?

2: G7'ye geçtiğiniz için pişman mısınız yoksa memnun musunuz?

Yanıtlarsanız sevinirim.
1) Açıkcası G7 de çalışma koşullarım sebebi ile hiç bataryayı baştan sona bitiremedim ancak G7 s9 dan daha uzun gidiyor gibime geldi.

2)G7 ye geçtiğim için pişman olduğum çok şey oldu ancak iyiki geçmişim diyeceğim daha fazla şey oldu. Rehberde bunlardan bahsettim. Bu iki telefon arasında kaldığınızda beklentileriniz çok önemli.

Reaksiyon puanı
5,172
G7 ve S9"a pil tasarruf modundan bakacak olursak sence hangi tasarruf modu işini daha iyi yapıyor?
Eğer ultra pil tasarufundan bahsediyorsak kesinlikle s9. Amoled ekran siyah tema ile birleşince çok ciddi bir pil süresi ortaya çıkıyor. G7 dede siyah tema var ancak ips ekranla hiçbir faydası olmuyor. Sanırım kullanıcı neden samsungda var lg de yok demesin diye koymuşlar.

Eğer normal pil tasarufundan bahsediyorsak bu konuda her ikiside aynı gibi.

sahinkara43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
ben de g7 almadığıma pişmanım lg g5ten s9 plusa geçtim. exynosun anında throttla girip performansının lg g5 seviyesine inmesini geçtim google caller kullanıyorum samsungun callerı bozuk, başı farklı gerisi aynı olan numaraları birleştiriyor ve engelleyemiyorsun yanlış kişiyi arayıp duruyorsun. Rezalet bişey.

Ogi_2019

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
3200TL bandında iken daha normaldi ancak 3800 gerçekten fazla. Yinede önceliği ses kamera performans ve incelik olanlar tercih edebilir.
İyi günler. 3000 civarı telefon bakıyorum lg g7 aklıma yatmıştı. Yeni çok fazla modelin çıkması ve forumdaki öneriler doğrultusunda rm8 Pro ya da bakacağım. Önceliğim kamera fotoğraf çekmesi, loş ışıkta fotoğrafın iyi olması Vs. Bu durumda 3400 e lg g7 almak mantıklı mıdır? Neticede 1.5 yıl önce çıkmış bir telefon. Siz kamerasını nasıl tarif edebilirsiniz? Bazı videolarda s9 la karşılaştırma yapmışlar. S9 bir tık önde gibi ama fiyatı çok daha yüksek?