Donanım Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kadir asus tuf için 89 derece demiş ama videoda temmeuz ayında 83 derece olmuş. Benim fikrim ne kadar ucuza kapatırsan, o kadar iyi .Yani işin ucuza görülsün. Videoya bi sende bak. Fena değil bence. Kararını ona göre verirsin.
Alıntıdır. teknoseyir.

Power konusunda ,bütçe zorlanmayacaksa smart RGB, bi tık daha yukarda tabi ki. Alabileceksen,onu al.

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
Asusun kurnazlığı hocam arka plaka koymuş plastik.Çift fan koymuş biri boşa üflüyor.Soğutma bloğu bile yok.Birde uzay montaj 83 derece kasa içinde daha sıcak çalışır eğer hava sirkülasyonu kötüyse.

Birçok konu var sosyalde dual ve tuf modelinin ısı problemi ile ilgili.

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kadir asus tuf için 89 derece demiş ama videoda temmeuz ayında 83 derece olmuş. Benim fikrim ne kadar ucuza kapatırsan, o kadar iyi .Yani işin ucuza görülsün. Videoya bi sende bak. Fena değil bence. Kararını ona göre verirsin.
Alıntıdır. teknoseyir.

Power konusunda ,bütçe zorlanmayacaksa smart RGB, bi tık daha yukarda tabi ki. Alabileceksen,onu al.

met ikiniz içinde msi olan tamamsa 300 lira fark zor değil benim pc için uygunsa msi tamamdır

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
Msi'ın o modeli en iyi soğutma sistemine ve en yüksek hızlara sahiptir.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Son düzenleme:

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Harddiskler standart olur zaten sata kablosuyla bağlanır yani bundan 10 sene önceki bir bilgisayara da sata kablosuyla bağlarsın şimdiki birbilgisayara da.Harddiskler bir işlemci gibi anakart ya da herhangi bir şekilde donanım seçmez alıp takabilirsin.

anakartta sata girişleri kaç tane met böyle birşey sordu ama hepsini takabiliyorsak neden sordu ?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
anakartta sata girişleri kaç tane met böyle birşey sordu ama hepsini takabiliyorsak neden sordu ?
Sata girişlerine sadece HDD için kullanılmaz optik sürücüler gibi parçalar için de lazım olur,eğer sen bütün sata portlarını doldurduysan yeni aldığın harddiski takacak yer bulamazsın bu yüzden sormuştur.

Son düzenleme:

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar bir sorum var bana önerdiğiniz ekran kartı yerine şu ekran kartlarından herhangi birini alsam
yine istediğim verimi alabilirmiyim? sisteme uyar mı,çift ekran olayını kaldırır mı? oyunlarda verimli olur mu ???

K8GERSKY

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Kur değiştiğinden beri bayadır pc işleri ile ilgilenmiyorum. Ben yorum yapamayacağım maalesef. Piyasayı bilmiyorum şuan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@gökhankul Çok geç kalmışsınız almakta.

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
evet geç oldu çünkü yeni sattım ps4 ümü ama olsun yine de çok sağol

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
super modeli en iyi normal modellerde OC ile RX 590'ı yakalıyorken iyi modellerde sollayarak geçiyor ve güç tüketimi performansına gör aşırı düşük.
Mesaj otomatik birleştirildi:

overclocked-performance.png

power-maximum.png

Ekli dosyalar

• overclocked-performance (2).png
    overclocked-performance (2).png
    42.7 KB · Görüntüleme: 148

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
hocam ben böyle performans ölçümleri falan anlamam inno mudur nedir ismini bilmediğim kartlara da güvenmem sorum basit ben bu önerdiğim kartlardan birini alırsam asusu almayı düşünüyorum ki alırsam çift monitör kullanabilir miyim kasma donma yaşar mıyım çok fazla oyunlarda vs. twitch de yayın yapsam eksi bir etkisi olur mu kaldırırlar mı bu kartlardan biri bunları bir de bu kartlar benim pcye uyar mı bu sorularım verimli olcaksa bu kartlarla da olur daha iyisini ya da çok daha iyisini aramıyorum verebilceğim para bunlar verim alır mıyım bunlardan birini alsam sadece bu

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar merhaba ben vatan comp. dan monitör almıştım dün ekranda çizgiler vardı bilgisayarcıya götürdüm ekran darbe almış dedi onu vatandan yaptırabilir miyiz ve tahmini kaça patlar bize bilen varsa yazsın lütfen

Bide Önerdiğiniz ekran kartını aldım ve güç kutusunu da aldım

MSI GeForce GTX1660 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

COOLER MASTER MWE 80PLUS 650W 2xEPS, AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

bir abim 650 w gerekir dedi o yüzden bunu aldım güç kutusu olarak nasıl iyi mi

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bir de ram al dediler 16 yaparsan iyi olur dediler bana ddr3 alcakmışım onu neye göre anlıyoruz ddr3 olması gerektiğini? ddr3 mü almalıyım?

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anakartı bilmiyorum adı yazmıyor intel core i7-3770 Cpu 3.40 ghz işlemcim