İki cihaz hakkında fikir ve önerileriniz nedir?

hangisi

• Kullanılan toplam oy
    31

Bu konuyu okuyanlar

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Arkadaşlar 2200/2400 arası aklımda şuan mi a3 ve samsung a50 var sizlerin düşünceleri nedir?
*İşlemci ve batarya ikisinde de aynı ayarda...
*Hız ikiside iyi ama mi a3 daha stabil ve sd optimizasyon avantajı var. Güncelleme konusunda daha iyi ele daha iyi oturuyor.
*Tasarım farkla mi a3 (white <3 )
*Kamera yazılım konusunda eksikleri olsada özellikle gece çekimi mi a3 donanımsal olarak bariz üstün, a50 çok vaatkar olmasada inceledim ön kamerası çok güzel.
*Parmak izi okuyucu ise mi a3, a50 ne kadar düzeltselerde geride biraz çok sorun değil ama
*Ekran kalitesi süper amoled avantajı ile a50 ama... mi a3 beyazı sanki daha iyi geldi daha bir açık renk beyaz ton veriyor...
Ayrıca full hd ekran ile daha düzgün bir ekranı var a50'nin.
*One ui ve uygulamaları ile samsung her ne kadar sevsemde ötekide saf android bir cihaz buna kendim kaliteli şeyler ekleyebilirimde... (everynote, duck duck go, mx player, Microsoft launcher gibi gibi ;) )
*Ses kalitesi konusu muallak bir konu
*Batarya ikisindede iyi ısı konusunda mi a3 sanki daha başarılı olur gibi geldi.
Siz ne dersiniz, köşede birde mi mix 2, lg v30+ gibi modeller duruyor ama malesef ki ikisindede çöp bir ön kamera var. Ayrıca amoled istediğim için mi mix 2 zaten eleniyor.
@TheTruthHurts @Administraktör

Son düzenleme:

Fatih Ege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bence a50 al çünkü samsung çok daha kaliteli bir marka hemde fortnite beta ve pubg mobilede çok rahat oynarsın.
Yeni telefonun şimdiden hayırlı olsun.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Hocam bakın kaliteli bir yorum gerekir ise Xiaomi. Mihttps://m.donanimhaber.com/Mi-MiX-4-geliyor-Snapdragon-855-108-MP-kamera-12-GB-RAM-1-TB-depolama--113537?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.comMix
Bu linkte Xiaomi'nin yeni amiral gemisi canavarını göreceksiniz. Fiyat hakkında herhangi bir bilgi verilmemekte. Ama Samsung böylelerini üretemiyor. Diğer Xiaomi telefonda da yazılım sorunu olabilir. Türkiye'ye geldi mi bilmiyorum ama bu telefonu almanız halinde fortnite beta en yüksek grafik ve PUBG Mobile'yi de en yüksek grafikte kasmadan oynarsınız. Hatrım için de Earn to Die 2 oynarsınız.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
O çok iyide ama şuda var ön kamerası hiç kullanılamayacak bir amiral ve güncelleme desteğide bitti ben zaten elimdekini uygulama desteği mevzusu yüzünden elden çıkarmayı düşünüyorum. Yoksa özellikle quad dac için alınır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum sen ne diyorsun??? Biz burda 2500 tl altı telefonları konuşuyoruz. O kaça gelecek 7000'mi.
Ama hocam telefonun hakkını yememek lazım. 108 MP kameraya,1 TB harddisk'e, 12 GB Ram fiyat hakkında bir şey bilmiyorum. Ama iPhone 11'den (286 bine satışa çıkarılmış) fiyatı biraz ucuzdur. Hocam 2500 TL altı diyorsanız buyurun Note 10 sizi bekler.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Şimdi tabiki donanımsal olarak v30 plus daha önce ancak güncel şartlara bakacak olursak a50 Bi tık önde. A50 nin bana göre büyük bir dezavantajı plastik gövde ve çerçeve. Onun dışında a3 de iyi hoş ama ekran çözünürlüğünün HD plus olması beni üzdü. A3 de 4k gibi avantajlar da var tabi ama ben olsam a50 alır yoluma bakardım üzmeyen bir telefon. Oyun desen oynatır pil desen dayanır kamera desen gayet iyi ve Samsung a50 modeline sürekli güncelleme yollayarak daha iyi hale getiriyor. Ekrandan parmak izi artık güncellemeler ile daha iyi çalışıyor.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Arkadaşlar 2200/2400 arası aklımda şuan mi a3 ve samsung a50 var sizlerin düşünceleri nedir?
*İşlemci ve batarya ikisinde de aynı ayarda...
*Hız ikiside iyi ama mi a3 daha stabil ve sd optimizasyon avantajı var. Güncelleme konusunda daha iyi ele daha iyi oturuyor.
*Tasarım farkla mi a3 (white <3 )
*Kamera yazılım konusunda eksikleri olsada özellikle gece çekimi mi a3 donanımsal olarak bariz üstün, a50 çok vaatkar olmasada inceledim ön kamerası çok güzel.
*Parmak izi okuyucu ise mi a3, a50 ne kadar düzeltselerde geride biraz çok sorun değil ama
*Ekran kalitesi süper amoled avantajı ile a50 ama... mi a3 beyazı sanki daha iyi geldi daha bir açık renk beyaz ton veriyor...
Ayrıca full hd ekran ile daha düzgün bir ekranı var a50'nin.
*One ui ve uygulamaları ile samsung her ne kadar sevsemde ötekide saf android bir cihaz buna kendim kaliteli şeyler ekleyebilirimde... (everynote, duck duck go, mx player, Microsoft launcher gibi gibi ;) )
*Ses kalitesi konusu muallak bir konu
*Batarya ikisindede iyi ısı konusunda mi a3 sanki daha başarılı olur gibi geldi.
Siz ne dersiniz, köşede birde mi mix 2, lg v30+ gibi modeller duruyor ama malesef ki ikisindede çöp bir ön kamera var. Ayrıca amoled istediğim için mi mix 2 zaten eleniyor.
@TheTruthHurts @Administraktör

A50 daha mantıklı gibi duruyor. Performans ve ekran açısından daha iyi bir cihaz. Mi A3 kamera olarak bi tık daha önde. Sizin kullanımınızı bilmiyorum ama kendim kamerayı az kullandığım için A50 alsam da benim için çok bir şey değişmez. Ama şahsen ekranı çok önemli buluyorum.

Ben de G7 alıcakken fiyatlar arttı, o yüzden ben de bi A50’ye yakınlaştım. Cihazı hemen almayacaksan Redmi Note 8’i beklemeni öneririm. 2500 üstüne geleceğini sanmam. Kağıt üstünde A50’den daha iyi bir cihaz gibi gözüküyor.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Ben mate 30 lite ve honor 9x i merakla bekliyorum eğer 3000 TL lerde satılırsa çok iyi bir seçim olur.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
İki cihaz da donanımsal olarak birbirine çok yakın ve tasarım olarak da ön ve arka tasarımı birbirine benziyor hatta önden ayırmak imkansız. Ama dediğin gibi A3'ün beyaz modeli baya iyi ve premium bi hissi var.
Ekran ve kamera olarak A50 daha avantajlı şahsen kamera konusunda Mi A3'de renkler A50'ye göre daha soluk geldi bana.
Arayüz anlamında One UI oldukça iyi neredeyse Q ile beraber hiçbir yenilik gelemeyecek adamlar her şeyi sundu kullanıcıya. Mi A3'de de stock Android kullanılması bence daya iyi olmuş çünkü Miui bana göre baya kötü bi arayüz.
Genel olarak bakılırsa ses, kamera ve pil anlamında araştırdığım kadarıyla pek bi karşılaştırma ve bilgi yok. Bence biraz daha bekle yakın zamanda iki rakip cihaz için daha çok video gelir.

Son düzenleme:

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Ben mate 30 lite ve honor 9x i merakla bekliyorum eğer 3000 TL lerde satılırsa çok iyi bir seçim olur.
Hocam Honor 9X 300 bini geçti bile satışı hocam. Buyurun linki

Hocam aslında Türkiye için gelmemiş olabilir. Yine de bilin istedim ne kadar canavar olduğunu.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526

Hocam aslında Türkiye için gelmemiş olabilir. Yine de bilin istedim ne kadar canavar olduğunu.
Evet Türkiye için gelecek ama biraz sabretmek gerek ülkemiz de bakalım ne kadara satışa çıkacak.

Reaksiyon puanı
5,172

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Evet Türkiye için gelecek ama biraz sabretmek gerek ülkemiz de bakalım ne kadara satışa çıkacak.
Hocam 3000 TL bandını geçmez. Bir tek farkları olarak Honor 9X Pro'da 3 kamera var. O kadar. O da fazla bir artış yapmaz. Hocam ama bilemiyorum yani. Bizim Türk telefonculara akıl sır ermez.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
İki cihaz da donanımsal olarak birbirine çok yakın ve tasarım olarak da ön ve arka tasarımı birbirine benziyor hatta önden ayırmak imkansız. Ama dediğin gibi A3'ün beyaz modeli baya iyi ve premium bi hissi var.
Ekran ve kamera olarak A50 daha avantajlı şahsen kamera konusunda Mi A3'de renkler A50'ye göre daha soluk geldi bana.
Arayüz anlamında One UI oldukça iyi neredeyse Q ile beraber hiçbir yenilik gelemeyecek adamlar her şeyi sundu kullanıcıya. Mi A3'de de stock Android kullanılması bence daya iyi olmuş çünkü Miui bana göre baya kötü bi arayüz.
Genel olarak bakılırsa ses, kamera ve pil anlamında araştırdığım kadarıyla pek bi karşılaştırma ve bilgi yok. Bence biraz daha bekle yakın zamanda iki rakip cihaz için daha çok video gelir.

Kesinlikle katılıyorum miui olmadığı için tercih sebebi ama bu ayarda cihazda biliyorsun ne kadar fresh yazılım o kadar kullanım ömrü. Soluk çekme xiaomi'nin kronik sorunu, samsungta zaten çok orjinal değil biri orjinalin sağında öteki solunda. :) Kamera ortada tartışılır sonuçta a50'de çöp bir sensör olduğuna samsungta kanaat getirmişki a50s'te büyük sensör kullanmış. Kalite olarak aynı ayardalar ama mia3 güncelleme desteği, daha ergonomik tasarım ve iphone gibi fresh arayüz ile kullanıcıyı tavlıyor. Ayrıca hd amoled'in çokta kötü olduğunu sanmıyorum çoğu ips full hd cihazdan iyi bence..

G7 nin fiyatının artması üzerine hala arayış içindeyim açıkcası. G7 önermeye o kadar alışmışız ki benzer fiyatlara a50 yada a70 hiç mantıklı gelmiyor. Radarıma son günlerde mi mix2 s takıldı. Çok fazla araştıramadım ancak teknik özellikleri fiyatına göre idare eder düzeyde. Bu bütçelere çıkabilirseniz bi inceleyin isterseniz.

Mi mix 2s önermiyorum ips ekran ve ön kameranın dandik olması sebebi ile sanki v30+'ın xiaomi şubesi gibi ben o fiyata çıkmam ama size önerim mi 9t olur işlemci bir tık geri ama ön kamera ve hifi avantajı var sizin gibi müzikle ilgilenen bir insana pek mix 2s'in gideceğini sanmıyorum.

Reaksiyon puanı
5,172
Mi mix 2s önermiyorum ips ekran ve ön kameranın dandik olması sebebi ile sanki v30+'ın xiaomi şubesi gibi ben o fiyata çıkmam ama size önerim mi 9t olur işlemci bir tık geri ama ön kamera ve hifi avantajı var sizin gibi müzikle ilgilenen bir insana pek mix 2s'in gideceğini sanmıyorum.
Konular mı karıştı ne:D Ben telefon önerisi aramıyorum. Daha 3 ay olmadı G7 alalı:D Şaka bir yana daha önce dört yıl note 4 kullandım. Telefon başlarda çok iyiydi ancak samsung telefona son büyük güncellemeyi verdikten sonra cihazda hızlı bir yavaşlama ve bug artışı görülmeye başladı. Ben bu yüzden güncel telefon taraftarıyım. V30+ çok sağlam bir cihaz ancak 3 yılını doldurdu hemen hemen. Bundan sonra bug ve azda olsa planlı yavaşlatmaya maruz kalacak. Bu yüzden mi2s önerdim. Ön kamera konusuna bir şey diyemem ancak s9 dan g7 ye geçen biri olarak kesinlikle ips ekranın amoledden geri kalan hiçbir yanın olmadığını söyleyebilirim.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Bence Redmi Note 8’i beklemek mantıklı olur, kamera ve performans olarak Redmi Note 7’ye göre ciddi artışlar olucak. İMUI’ı sevmiyorsan yeni çıkıcak 9X’e ya da A50S’de bakabilirsin, 2 ay geçti mi ikisinde de fiyatlar iner.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Konular mı karıştı ne:D Ben telefon önerisi aramıyorum. Daha 3 ay olmadı G7 alalı:D Şaka bir yana daha önce dört yıl note 4 kullandım. Telefon başlarda çok iyiydi ancak samsung telefona son büyük güncellemeyi verdikten sonra cihazda hızlı bir yavaşlama ve bug artışı görülmeye başladı. Ben bu yüzden güncel telefon taraftarıyım. V30+ çok sağlam bir cihaz ancak 3 yılını doldurdu hemen hemen. Bundan sonra bug ve azda olsa planlı yavaşlatmaya maruz kalacak. Bu yüzden mi2s önerdim. Ön kamera konusuna bir şey diyemem ancak s9 dan g7 ye geçen biri olarak kesinlikle ips ekranın amoledden geri kalan hiçbir yanın olmadığını söyleyebilirim.

Hocam g7'de ki ips nadir güzel ips ekranlardan biri zaten 3000 civarına çıkamam mi mix 2s için neden dersen değmez arada nerden baksan 100/50 fark var fiyat açısından zaten alıp 3/4 yıl kullanıp köşeye atacağım v30+'dan tamda bu sebepten vazgeçtim aslında.

Bence Redmi Note 8’i beklemek mantıklı olur, kamera ve performans olarak Redmi Note 7’ye göre ciddi artışlar olucak. İMUI’ı sevmiyorsan yeni çıkıcak 9X’e ya da A50S’de bakabilirsin, 2 ay geçti mi ikisinde de fiyatlar iner.

Mtk sevmiyorum kardeşim sağol daha önce bir yorumda olduğu gibi sd 625/mtk 6797 kullanan note 4x ve redmi note 4'ten sd işlemcili olan sorunsuz çalışırken mediatek işlemcili olan hep sorun çıkarmış batarya süreleride 2 kat sd işlemcili lehine antutuya baksan mediatek olan cihaz daha iyi ama değildi.... reklamlara aldanmayın sd androidde birinci mediatek ise sonuncu o topa girmem ben şahsen bir sefer alacağım temiz bir şey olsun diyorum. Ayrıca a50s pahallı olacak honor 9x ise huawei arayüzünü sevmediğim için almam sevdiklerim ios, pure android, samsung ux arayüzleri samsung dememin sebebi her ne kadar şarjı mundar etselerde touchwiz, experience, one uı hepside başarılı arayüzler.

Son düzenleme:

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
V30+ bence alınmaz artık 2. seneyi dolduruyor, tasarımı eskidi. Mi A3 ise Stok Android'le geliyor ve ben sizin beğenmeyeceğinizi düşünüyorum. Arayüz bir kimliktir. Play Store'dan yüklenen launcher ve benzeri eklentilerle asla önyüklü gelen arayüz gibi olmuyor bence. Bir de diğer beğenmediğim yanı ise 6.1 inç AMOLED panel kullanmışlar güzel fakat 289 PPI 720p ekran niye koymuşlar A2'de bile 1080p idi. Tasarımı güzel tabi orası ayrı :)

A50'de tek şikayetim parmak izi okuyucu biraz sıkıntılı çalışıyordu bazen okuyordu/bazen okumuyordu fakat şu geçen hafta gelen güncellemeyle net bir şekilde çözmüşler hem okuma hem de hız performansı anlamında bir sorunu kalmadı. Arayüz olarak Huawei ve Xiaomi'de kullandım ama Samsung'un arayüzü daha başarılı. Kullanım klavuzuna bi girdim daha çıkamadım uygulama ayarlarındayım. A50'de eğer Samsung 9610'un desteklediği tüm özelliklerden özellikle kamerada kısmasaydı, bir de üstüne şu telefonda NFC olsaymış gözle görülür bir eksiği kalmamış olurdu. Bende bu 3 model arasından A50 almanızı tavsiye ediyorum.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
V30+ bence alınmaz artık 2. seneyi dolduruyor, tasarımı eskidi. Mi A3 ise Stok Android'le geliyor ve ben sizin beğenmeyeceğinizi düşünüyorum. Arayüz bir kimliktir. Play Store'dan yüklenen launcher ve benzeri eklentilerle asla önyüklü gelen arayüz gibi olmuyor bence. Bir de diğer beğenmediğim yanı ise 6.1 inç AMOLED panel kullanmışlar güzel fakat 289 PPI 720p ekran niye koymuşlar A2'de bile 1080p idi. Tasarımı güzel tabi orası ayrı :)

A50'de tek şikayetim parmak izi okuyucu biraz sıkıntılı çalışıyordu bazen okuyordu/bazen okumuyordu fakat şu geçen hafta gelen güncellemeyle net bir şekilde çözmüşler hem okuma hem de hız performansı anlamında bir sorunu kalmadı. Arayüz olarak Huawei ve Xiaomi'de kullandım ama Samsung'un arayüzü daha başarılı. Kullanım klavuzuna bi girdim daha çıkamadım uygulama ayarlarındayım. A50'de eğer Samsung 9610'un desteklediği tüm özelliklerden özellikle kamerada kısmasaydı, bir de üstüne şu telefonda NFC olsaymış gözle görülür bir eksiği kalmamış olurdu. Bende bu 3 model arasından A50 almanızı tavsiye ediyorum.

Güzel yorum a50'yide düşüneceğim saf android kafa yormuyor ondan daha çok ilgimi çekiyor ama birde şu var o ppi değeri göz yorarmı acaba çok düşük bu sebepten a50'de düşünebilirim.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Güzel yorum a50'yide düşüneceğim saf android kafa yormuyor ondan daha çok ilgimi çekiyor ama birde şu var o ppi değeri göz yorarmı acaba çok düşük bu sebepten a50'de düşünebilirim.
Eğer kafa yormasın her yerden bir şey çıkmasın uzun vadede güncelleme alayım diyorsanız Saf Android neden olmasın? En iyi telefon yoktur, kişiye göre telefon vardır :) Yani yormaz ama 6.1 inç'te 289 PPI gerçekten düşük bilmiyorum pikseller belli olur mu elle tutup görmek lazım bir Mi Store'a falan gidip. En az 360-380 seviyelerinde olmalıydı bence onun olması içinde Full HD bir panel lazım.

A50'nin ekranı A70'den bile iyi niye? Çünkü A50: 6.4 inç / 403 PPI | A70: 6.7 inç / 393 PPI - Karar sizin ;)

A50 ve A30'un satış rakamları açıklandı resmen Samsung'u kurtaran telefonlar olmuş bu sene ve A30s ve A50s'i çıkarmalarının nedeni buradan anlaşılıyor...

Benim şahsi olarak şu an beğenmediğim yanları: Millet kasa plastik falan demiş zaten kılıf kullanıyoruz birşey farketmiyor onu bi dezavantaj olarak hiç görmedim, dış hoparlörü son seste çok başarılı değil yani bi G6 değil mesela. Kutusundan çıkan kablo çok kısa 1 metre bile değil 80 metre civarı. Şu an idare ediyorum bende bir kablo almam lazım. Kutudan bahsetmişken içinden çıkan kulaklık net çöp yani hiç açmaya bile gerek yok öylece kalabilir. Bir de A50'nin aksesuar anlamında eğer büyük markalardan (Spigen, Buff, Ringke vb.) kılıf ve ekran koruyucu alacaksan sıkıntı yaşarsın çünkü o kadar çok satıyorki stokları bitmiş bir Buff kalmıştı bende onu aldım. Büyük markalarda temperli camda yok hepsi ya Nano ya darbe emici yada 3D kavisli o yüzden gidip telefoncuda taktırmanız lazım. Aklıma geldikçe yazarım.

Son düzenleme:

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Eğer kafa yormasın her yerden bir şey çıkmasın uzun vadede güncelleme alayım diyorsanız Saf Android neden olmasın? En iyi telefon yoktur, kişiye göre telefon vardır :) Yani yormaz ama 6.1 inç'te 289 PPI gerçekten düşük bilmiyorum pikseller belli olur mu elle tutup görmek lazım bir Mi Store'a falan gidip. En az 360-380 seviyelerinde olmalıydı bence onun olması içinde Full HD bir panel lazım.

A50'nin ekranı A70'den bile iyi niye? Çünkü A50: 6.4 inç / 403 PPI | A70: 6.7 inç / 393 PPI - Karar sizin ;)

A50 ve A30'un satış rakamları açıklandı resmen Samsung'u kurtaran telefonlar olmuş bu sene ve A30s ve A50s'i çıkarmalarının nedeni buradan anlaşılıyor...

Benim şahsi olarak şu an beğenmediğim yanları: Millet kasa plastik falan demiş zaten kılıf kullanıyoruz birşey farketmiyor onu bi dezavantaj olarak hiç görmedim, dış hoparlörü son seste çok başarılı değil yani bi G6 değil mesela. Kutusundan çıkan kablo çok kısa 1 metre bile değil 80 metre civarı. Şu an idare ediyorum bende bir kablo almam lazım. Kutudan bahsetmişken içinden çıkan kulaklık net çöp yani hiç açmaya bile gerek yok öylece kalabilir. Bir de A50'nin aksesuar anlamında eğer büyük markalardan (Spigen, Buff, Ringke vb.) kılıf ve ekran koruyucu alacaksan sıkıntı yaşarsın çünkü o kadar çok satıyorki stokları bitmiş bir Buff kalmıştı bende onu aldım. Büyük markalarda temperli camda yok hepsi ya Nano ya darbe emici yada 3D kavisli o yüzden gidip telefoncuda taktırmanız lazım. Aklıma geldikçe yazarım.

Bence de Mi A3 almamalı, kendim İphone 6 kullanıyorum. PPI Mi A3’ten yüksek olduğu halde ekran bana kalitesiz geliyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Alacaksan en iyisini al. V30+ bir amiral gemisi. Hemen havlu atmaz. Tek sorunun android güncellemesi olur.

HooterStudio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
A50 Ekranı çok çabuk çiziliyor haberin olsun daha 2 haftalık telefonum cebimde pert oldu

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

bu 1 ay önceki haber bu arada Honor 9x kasım ayının ilk haftası tanıtılacak bizzat pazarlama satış sorumlusuna sordum ben şuanda o cihazı bekliyorum ama alternatif olarak OnePlus 6T öneririm eğer senin için garanti önemli değilse

mi a3 alacağıma oneplus 6t alırım fıstık gibi telefon ayrıca sd845 hala canavar gibi çalışıyor şahsen bütçe sıkıntım olmasaydı o telefonu alırdım ayrıca Oxygen arayüzü stok android'i tokatlar benden söylemesi stok android'de google arama çubuğunun altta sabit olması da benim çok gıcığıma gidiyor

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Bence a50 al çünkü samsung çok daha kaliteli bir marka hemde fortnite beta ve pubg mobilede çok rahat oynarsın.
Yeni telefonun şimdiden hayırlı olsun.
Samsung mu kaliteli?? samsung un s ve note serisi hariç geriye kalan çöptür o çok sevilen exynos 1 sene olmadan kasıyor takılıyor ama rakibi snapdragon daha stabil ve verimli