Hangi Telefon Bana Uygun?

Bu konuyu okuyanlar

cleveren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bu yıl lise 1 e başlayacağım. Bunlar da aradığım telefondaki özellikler? Aklımdan Note 8 geçiyor.)

Pil güçlü olacak
Kamera da iyi olacak
Tercihen kızılötesi( şart değil)
Düşük radyasyon yayacak
Kesinlikle kasmayacak
Uzun süre ( lise bitimine kadar) kullanabileceğim
Çok pahalı olmayacak(3000-4000) arası

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
IR istiyorsan eğer Note8'i unut.

Redmi Note 7 bakabilirsin kendine. 4 yıl öyle ya da böyle kullanabilirsin.

IR'de var.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
bütçenizi artırıp Galaxy S9 plus veya s10e almanızı tavsiye ederim

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
çok büyük donanımlı pahalı telefona ihtiyacın yok

1200 e düşen redmi note 6 pro veya 1700 e satılan realme pro işini görür

cleveren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
IR istiyorsan eğer Note8'i unut.

Redmi Note 7 bakabilirsin kendine. 4 yıl öyle ya da böyle kullanabilirsin.

IR'de var.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Benim için IR çok önemli değil. Redmi Note 7’nin işlemcisi biraz zayıf gibi geliyor bana.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bütçenizi artırıp Galaxy S9 plus veya s10e almanızı tavsiye ederim

Bir arkadaşımda s9 plus var. Pilinin çok hızlı bittiğini söylüyor. S 10e de hiçbir zaman amiral gemisi olmadığı için fiyatı daha sonradan düşer gibi geliyor. İlginize teşekkürler.

çok büyük donanımlı pahalı telefona ihtiyacın yok

1200 e düşen redmi note 6 pro veya 1700 e satılan realme pro işini görür

Öncelikle zaman ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Almışken biraz daha iyi bir şey olsun istiyorum.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Benim için IR çok önemli değil. Redmi Note 7’nin işlemcisi biraz zayıf gibi geliyor bana.

Bir arkadaşımda s9 plus var. Pilinin çok hızlı bittiğini söylüyor. S 10e de hiçbir zaman amiral gemisi olmadığı için fiyatı daha sonradan düşer gibi geliyor. İlginize teşekkürler.

Öncelikle zaman ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Almışken biraz daha iyi bir şey olsun istiyorum.
orta segment işini görür emin ol hele realme tarzında alıyorsan

bana lise 1 de g3 beat aldılar evet düşük özellikliydi ama 5 sene kullandım eziyet çeke çeke de olsa

ama redmi note 6 pro p smart 2019 tarzı alıyorsan güzelde kullanırsan işini görür uzun süre eziyette çekmessin

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Rica ederim. S10e amiral gemisi bir cihaz. Xiaomi mi9,Huawei p30,Mi9t ye bakmanızı tavsiye ederim

cleveren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Rica ederim. S10e amiral gemisi bir cihaz. Xiaomi mi9,Huawei p30,Mi9t ye bakmanızı tavsiye ederim

Çok teşekkürler. Dediğiniz cihazlarabaktım. Xiaomilerin sar değerleri fazla yüksek geliyor bana. P30’u da fiyatından dolayı eledim. Açıkçası biraz çıkmazda kaldım. Note 8 in kalemi, kutu içeriği ve çift ois beni cezbetti.( mi ve mi9t de ois yok. O fiyatta çok büyük bir eksik bence)

orta segment işini görür emin ol hele realme tarzında alıyorsan

bana lise 1 de g3 beat aldılar evet düşük özellikliydi ama 5 sene kullandım eziyet çeke çeke de olsa

ama redmi note 6 pro p smart 2019 tarzı alıyorsan güzelde kullanırsan işini görür uzun süre eziyette çekmessin

Haklısınız bence de çok güzel telefonlar. Ama şuan iphone 6 kullanıyorum. Yani yeni telefon biraz daha iyi olsun diye düşünüyorum. Teşekkürler

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Çok teşekkürler. Dediğiniz cihazlarabaktım. Xiaomilerin sar değerleri fazla yüksek geliyor bana. P30’u da fiyatından dolayı eledim. Açıkçası biraz çıkmazda kaldım. Note 8 in kalemi, kutu içeriği ve çift ois beni cezbetti.( mi ve mi9t de ois yok. O fiyatta çok büyük bir eksik bence)
Note 8 in bataryası güncellemelerden sonra 1 günü çıkarmıyormuş diye duydum ve android Q almayacak. Note 8 yerine s10e veya s9 plus öneririm.

cleveren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Note 8 in bataryası güncellemelerden sonra 1 günü çıkarmıyormuş diye duydum ve android Q almayacak. Note 8 yerine s10e veya s9 plus öneririm.

Teşekkürler. Araştıracağım.

Araştırdım. İbre s10e ye döndü. Sadece bataryasından emin değilim. Sizce bataryası yeterli mi?

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Teşekkürler. Araştıracağım.

Araştırdım. İbre s10e ye döndü. Sadece bataryasından emin değilim. Sizce bataryası yeterli mi?
Çok fazla oyun oynamazsanız 1 günü çıkarır bence.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
S9 ya da S10e çok rahat 4 yıl götürür ama orta segment konusunda son yıllarda problem yaşayabilirsin. Note 8'in güncelleme alıp alınmayacağı belli değil eğer almazsa güncelleme desteği kesilecek. Kalem konusuna çok aldanma derim çünkü bi saatten sonra o kalemi yerinden dahi çıkarmıyorsun :)

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Hocam s10e pili 1 2 yıl sonra sana yetmemeye başlar. Mi 9t almanı öneririm. Gayet uzun ömürlü iyi kameralı güzel bir cihaz.

cleveren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
S9 ya da S10e çok rahat 4 yıl götürür ama orta segment konusunda son yıllarda problem yaşayabilirsin. Note 8'in güncelleme alıp alınmayacağı belli değil eğer almazsa güncelleme desteği kesilecek. Kalem konusuna çok aldanma derim çünkü bi saatten sonra o kalemi yerinden dahi çıkarmıyorsun :)

Çok teşekkür ederim

Hocam S10E alın bir de yanında

alın.

ben aldım geçen hafta. S7'im var. Adam gibi wireless powerbank bulamadım. S-Link felan vardı da güvenemedim. Samsung çıkarmış. Mis gibi cihaz yapmış.

wireless hızlı charge yapıyor. Çok memnunum.

Güzel görünüyor büyük ihtimal böyle yaparım. Teşekkürler

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

cleveren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hocam s10e pili 1 2 yıl sonra sana yetmemeye başlar. Mi 9t almanı öneririm. Gayet uzun ömürlü iyi kameralı güzel bir cihaz.

Hocam sar değeri çok yüksek o telefonun. En kötü bataryasını değiştirtirim.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Amiral gemisine karşı orta segment önermek, ilginç. Ayrıca her cihazın pili 2 yıl sonra eskiye göre performansı düşer bu normal.

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Amiral gemisine karşı orta segment önermek, ilginç. Ayrıca her cihazın pili 2 yıl sonra eskiye göre performansı düşer bu normal.
Hocam s10e şimdi bir günü çıkarırken mi 9tnin pil performansı düşünce s10e ayarında olur. Samsung galaxy note 5 kullanmış biri olarak 2 yıldan sonra telefon değiştirmek istememdeki en büyük etken piliydi. Pili değiştir diceksiniz de orjinalliğine veya kalitesine hiçbir şekilde güvenemiyorum. Uzun süre gitmesi için alınan cihazların pil performanslarının çok iyi olmasınlazım ki zamanka düşen performans hala kullanılabilir halde olsun. Bu benim nacizade görüşüm :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Hocam s10e şimdi bir günü çıkarırken mi 9tnin pil performansı düşünce s10e ayarında olur. Samsung galaxy note 5 kullanmış biri olarak 2 yıldan sonra telefon değiştirmek istememdeki en büyük etken piliydi. Pili değiştir diceksiniz de orjinalliğine veya kalitesine hiçbir şekilde güvenemiyorum. Uzun süre gitmesi için alınan cihazların pil performanslarının çok iyi olmasınlazım ki zamanka düşen performans hala kullanılabilir halde olsun. Bu benim nacizade görüşüm :)
Fikrine saygım sonsuz, evet S10e bi amiral gemisi cihaz olmasına rağmen pili çok iyi değil.
Aslında pil kullanıma bağlı. 4 yıl önceki S6 cihazım daha bu yıl pilde problemler yaşamaya başladı ki S6 ve Note 5 bildiğin gibi ilk hızlı şarj özelliğine sahip cihazlardı ona rağmen 3 yıl iyi dayandı. Bunlar bir de yeni donanıma sahip daha uzun yıllar götürür :)

cleveren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Fikrine saygım sonsuz, evet S10e bi amiral gemisi cihaz olmasına rağmen pili çok iyi değil.
Aslında pil kullanıma bağlı. 4 yıl önceki S6 cihazım daha bu yıl pilde problemler yaşamaya başladı ki S6 ve Note 5 bildiğin gibi ilk hızlı şarj özelliğine sahip cihazlardı ona rağmen 3 yıl iyi dayandı. Bunlar bir de yeni donanıma sahip daha uzun yıllar götürür :)

Hocam yüreğime su serptiniz. İlginize teşekkürler.

Yiğit Kocabıyık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ya biri bana açıklayabilir mi bence mi 8 lite redmi 7 den daha iyi ikisi de 2000 tl ama redmi 7 daha çok seviliyor özellik bakımından hangisi daha iyi

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Tabi kullanımdan kullanıma değişir. S6'nın pili bana 3 yıl kesinlikle dayanmazdı. Belki de ben yanlış şarz ediyorumdur ha ? :D

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Tabi kullanımdan kullanıma değişir. S6'nın pili bana 3 yıl kesinlikle dayanmazdı. Belki de ben yanlış şarz ediyorumdur ha ? :D
O da bi etken tabiki ama asıl mesele telefonu ne kadar yorduğundur. Mesela ben pek oyun oynamadım, oynasam da çok yer kaplayanlardan değil,telefonu çok yormayan oyunlardı.

Hocam yüreğime su serptiniz. İlginize teşekkürler.
Ne demek :)

Ya biri bana açıklayabilir mi bence mi 8 lite redmi 7 den daha iyi ikisi de 2000 tl ama redmi 7 daha çok seviliyor özellik bakımından hangisi daha iyi
Redmi Note 7 ekran, pil ve kamera (video değil) anlamında daha iyi ve ekranı büyük olmasına rağmen daha kompakt duruyor.