940MX Performans Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

legnazannesTR

Asistan
Reaksiyon puanı
20
ben yeni laptop aldım HP marka 940mx ekran kartı 1.8ghz işlemci 3.4 e kadar çıkıyor 8gb ram 1tb hafıza var sorunum şu şekilde nvdia ayarlarından 940 mx seçili oyunlarda da seçili ama nedense ta performans vermiyor call of duty infinite warfare oynarken ayarları düşüğünde düşüğüne alıyorum ama fps 20-30 de geziyor internetten 940mx call of duty infite warfare performans diyorum full ayarlarda 60 fps gösteriyor sadece call of duty de değil witcher 3, paint the town red , most wanted 2, aklınıza gelen her oyunda bu sorunu yaşıyorum

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
ya ısınma ya virüs bence
içini iyicene temizleyin ve termal macun yenileyin
virüs yazısı geliyor :)

legnazannesTR

Asistan
Reaksiyon puanı
20
virüsyazısı geliyor derken
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayrıca ilk alındığında da aynı sorun vardı

ve ayrıca bu laptop

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
virüs için
eset ile tarat (EN PAHALI SÜRÜMÜ DENE :D)
güvenli moda gir
%temp% nin içini tamamen sil güvenli modda
(güvenli modda yine)%appdata% içindeki kullanmadığın program ve potansiyel virüs olark gördüklerini sil
(güvenli modda)denetim masası içinde program ekle kaldıra gir ve orada kullanmadığın adı garip gelen (bir bilgisayarda 13+ fun kid videos diye bir program görmüştüm bu pcnin sahibi benle yaşıt :D (kendisi kurmamış)(yaş 16) )herşeyi sil
eğer denetim basasında adı garip gelen bir program varsa baştan başla herşeyi tekrar yap
ve cin çıkarma ayini sonlandi :D

virüsyazısı geliyor derken

ayrıca ilk alındığında da aynı sorun vardı

ve ayrıca bu laptop
olabilir
virüs yazısı derken virüs temizleme yazısı
driverleri güncelliyor musun

legnazannesTR

Asistan
Reaksiyon puanı
20
driverlar güncel durum

dediğim gibi ilk alındığından beri böyle virüs yok
cihaz temiz tarattım

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
garantisi varsa garantiye göndermeniz iyi olur aslında

çünkü başka bir olasınık aklına gelmiyor

legnazannesTR

Asistan
Reaksiyon puanı
20
ekran kartını tam performans için başka neler yapmak gerek söyler misin belki bazı şeyleri yanlış yapıyorumdur

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
windowsta güç ayarları nasıl
ve bir video arayacağım

ve evet gameready driverler kurman lazım oyun perf için daha iyiler

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
nvidia denetim masasından oyunlar için ayar yap, oyunlarda dahili grafik işlemcisini kullanıyor olabilir otomatik geçiş yapamıyor olabilir çünkü o fps değerleri anca dahili grafik işlemcide olur :D

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
gxt 1050ti kartlı msi kullanıyorum hatırlamıyorum ama bi oyunda benim de böyle oldu fps çok düşük ne denediysem düzelmedi, sonra nvidia denetim masasından oyun için sadece 1050ti kartını seçtim sorunum düzelmişti. Ya da şöyle bir çözüm olabilir oyunun kısayoluna sağ tıklayıp grafik istemciyle çalıştır sekmesinden ekran kartı yazılı olan seçenek seçilip denenebilir..

legnazannesTR

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Anti aliasing kenat kapatma diye biliyorum
Auto save ne alaka

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
aklıma gelmemişti gerçekten şu an kendimi salak gib hissediyorum ve bunu mutlaka denemek lazım

legnazannesTR

Asistan
Reaksiyon puanı
20
gxt 1050ti kartlı msi kullanıyorum hatırlamıyorum ama bi oyunda benim de böyle oldu fps çok düşük ne denediysem düzelmedi, sonra nvidia denetim masasından oyun için sadece 1050ti kartını seçtim sorunum düzelmişti. Ya da şöyle bir çözüm olabilir oyunun kısayoluna sağ tıklayıp grafik istemciyle çalıştır sekmesinden ekran kartı yazılı olan seçenek seçilip denenebilir..
Sağ tıklayıp denedim ama şimdi diğer dediğini de denicrm

legnazannesTR

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Demek istediğin 3d ayaröarının yöneltimesindeki program ayarlarıysa onlar zaten öyleler

Zaten oyun içi ayarlarda da 940mx seçili gözüküyor ben endüşüğe alıyorum 15fps alıyorum önerilen ayarlar ise çokfena kasıyor

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
şuan işteyim müsait olduğumda biraz araştırır geri dönüş yaparım.. muhtemelen çok basit bi şekilde çözülür.. :D