Bu konuyu okuyanlar

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Merhaba arkadaşlar. İlgili konu başlığı altında yeni gelen arkadaşların kaynak arayışında olduklarını gördüm. Bir yazılımcı olarak kendimi geliştirdiğim bazı önemli platfomlar bulunmakta. Bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

1.LeetCode
Amerika merkezli(google, facebook, microsoft) gibi yazılım devlerinin işe alım süreçlerinde bu siteden soru sorabildiklerini öğrenmiştim. İngilizce olan bu platformda bir şekilde eğitimleri tamamlamaya bakın. İngilizceniz yetersizse hiç zaman kaybetmeden öğrenin.

2.Microsoft Açık Akademi [Geçici süre kayıtları durdurulmuş takip edebilirsiniz]
Microsoft un kendi teknolojilerini öğrettiği bu sitenin eğitimleri çok kalitelidir. Ne yazık ki farklı dillerin eğitimleri bulunmamakta. Karşılaştığınız yazılımsal problemleri paylaşıp yanıt bulabileceğiniz bir soru cevap bölümü de var.

3.Code Academy
Bu siteyi özellikle web teknolojileri öğrenmek isteyenlere tavsiye ederim. Eksi taraflarından birini söylemek gerekirse bazı kursların ileri seviyeleri için ödeme yapmanız gerekiyor. Ancak temel ve orta seviyede bilgi için kullanabilirsiniz.

4.Udemy
Bu platformda ücretli olarak satın alabileceğiniz çok kaliteli kurslar mevcut.

Hepsinden önemlisi öğrendiklerinizi tekrar etmeniz izlerken sizinde kodlamanız çok önemli. Ezberci bir yazılımcı değil neyi neden yazdığını iyi bilen bir yazılımcı olmaya gayret edelim :) Yazdığınız kodu en iyileştirme yeteneğinizi geliştirin. Bu alanda dev firmalar mülakat esnasında size bir kod yazdırıp daha sonra yazdığınız kodu geliştirmenizi ister.

Eğer benzer platform tavsiyesi olan varsa yazabilir. Hoşçakalın.

Son düzenleme:

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Bir tane de ben ekleyeyim;

Calistigim eski firma ve yeni firmada pluralsight'a üyeler. Güncel bir cok konu bulunabilir. Buradaki mantik aylik ya da yillik abonelik satin alma üzerine ve daha sonra tüm icerige erisebilme seklinde. Bir cok özellestirilmis konulara da deginilmis olabilir, yeni teknolojilere adapte olmak isteyen arkadaslara öneriyorum. ücreti türkiye sartlarina göre biraz pahali gelebilir.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912

Calistigim eski firma ve yeni firmada pluralsight'a üyeler. Güncel bir cok konu bulunabilir. Buradaki mantik aylik ya da yillik abonelik satin alma üzerine ve daha sonra tüm icerige erisebilme seklinde. Bir cok özellestirilmis konulara da deginilmis olabilir, yeni teknolojilere adapte olmak isteyen arkadaslara öneriyorum. ücreti türkiye sartlarina göre biraz pahali gelebilir.
Teşekkürler ertan abi.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318

Yaşınızı bilmediğimden dolayı ertan bey diyeyim. ( benimki 35 ) Daha önce sizi kırdıysam kusura bakmayın. Takip ediyorumda paylaşımlarınız sizin de bilgili biri olduğunuzu gösteriyor ama yinede sanırım uslubunuzdan tartışmıştık nilginizden değildi.
Yinede iyi forumlar
Konu sahibi arkadaş güzel konu olmuş?
İyi forumlar

meefes

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Ben öğrenmek istediğimden öncelikle: "Programlama Mantığı" adında kitap aldım.
Sonrasında Phyton'dan başlayıp, diğer dilleri halletmek istiyorum. Sonra kafamdakileri hobi olarak gerçekleştirmek hayalim

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Yaşınızı bilmediğimden dolayı ertan bey diyeyim. ( benimki 35 ) Daha önce sizi kırdıysam kusura bakmayın. Takip ediyorumda paylaşımlarınız sizin de bilgili biri olduğunuzu gösteriyor ama yinede sanırım uslubunuzdan tartışmıştık nilginizden değildi.
Yinede iyi forumlar
Konu sahibi arkadaş güzel konu olmuş?
İyi forumlar
Teşekkürler abi saol.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben öğrenmek istediğimden öncelikle: "Programlama Mantığı" adında kitap aldım.
Sonrasında Phyton'dan başlayıp, diğer dilleri halletmek istiyorum. Sonra kafamdakileri hobi olarak gerçekleştirmek hayalim
Umarım istediğiniz seviyelere gelirsiniz.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Aslında burada "Nasıl Proğram yaparım" gibi konu açanlar, o kadar uzun yazılar falan okumayı düşünmüyor. Bir kaç numara öğrenip, sokakta adam dövmeyi hayal ediyor. Ama kaynağa ulaşım kolaylığı her zaman birilerinin işine yarar. Bilgi paylaşıldıkça yaygınlaşır. Paylaşılmayan bilgi unutulur.

secilburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yazılıma yeni başlayan biri olarak, sektörde çok fazla kaba ve amiyane tabirle bir sürü artist insan dolu. Bu tip insanlara soru soramazsınız cevap için çok beklersiniz vb. Size tavsiyem iyi bir kursa kaydolmanız. ben de çok araştırdım Eğitmenleri ile tanıştığım en iyi firma: Infotech Academy Yazılım Kursu-Eğitimi Fiyatları Sıfırdan Başlayanlar İçin

crazy engineer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Çorbada bizimde tuzumuz olsun :D.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
üff konu müthiş kaynaklarla dolu hepsine bakayım bi akşama :) elinize sağlık.