Win10 format

Bu konuyu okuyanlar

arif can bal

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar benim bilgisayarımda bir sorun var windows 10 atılmiyormuş bilgisayarcı öyle dedi yani bilgisayardan az çok anlarım tanıdıgim bir bilgisayarcı var yamuk yapmaz öyle diyim windows 10 kuramadım dedi win 7 yüklemesini istedim. Yani windows 10 64 bit kurmuş ama windows 10 32 yüklemis banada gösterdi yani 64 bit yüklememis bilgisayar bendede 8 gb ram var o yüzden 64 bit kurmam gerek şuan win 7 kullanıyorum ama raa
Hatsız ediyor beni yani bir araba 200 ile gidebilecekken 70 le 80 le gidiyormuşsun gibi rahatsız oluyorum eski bir hard disk takıp tekrar windows 10 64 bit kurmayı denemek istiyorum eğer olursa asıl hard diskimi takıp onada 10 kurmayı deneyebilirim diye düşündüm cünkü şuan hard diskim dolu ve olmayacak birşey için format atmak istemiyorum sizce ne yapmalıyim eski hard diski takıp format atarsam güncel kullandıgim hard diski sonra takınca bir sorun çıkar mı

8 gb 800 mhz
Xeon x 5460 islemci
Rx 560
P35 ds3l anakart

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
İşlemciniz 64 bit mimarisini desteklemekte. Bilgisayarcı arkadaş kurulum esnasında farklı bir problem ile karşılaşmış olabilir. Harddisk değiştirmenize gerek yok farklı harddiskde de muhtemelen aynı problemi yaşayacaktır kuran kişi. Bunun yerine farklı bir bilgisayarcıya kurdurmayı deneyebilirsiniz. Ram olarak 64 mimarisine uygun bir cihazınız var.

arif can bal

Asistan
Reaksiyon puanı
12
İşlemciniz 64 bit mimarisini desteklemekte. Bilgisayarcı arkadaş kurulum esnasında farklı bir problem ile karşılaşmış olabilir. Harddisk değiştirmenize gerek yok farklı harddiskde de muhtemelen aynı problemi yaşayacaktır kuran kişi. Bunun yerine farklı bir bilgisayarcıya kurdurmayı deneyebilirsiniz. Ram olarak 64 mimarisine uygun bir cihazınız var.
Tamam bende denemek istiyorum ama elimde patlar diye korkuyorum bu yüzden elimde kullanmadigim hard disk var ona deniyim windows 10 kurabilir miyim diye kuramazsan yani olduda birsey yanlış giderse eski icinde oyunlarımin oldugu hard diski takıp kullanmaya devam edebilir miyim sorum bu simdiden tesekkurler

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Tamam bende denemek istiyorum ama elimde patlar diye korkuyorum bu yüzden elimde kullanmadigim hard disk var ona deniyim windows 10 kurabilir miyim diye kuramazsan yani olduda birsey yanlış giderse eski icinde oyunlarımin oldugu hard diski takıp kullanmaya devam edebilir miyim sorum bu simdiden tesekkurler
Evet yeni harddiski takıp format denemeleri yapar ve eğer başarısız olursanız tekrar eskisini takıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorun çıkmayacaktır.

arif can bal

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Evet yeni harddiski takıp format denemeleri yapar ve eğer başarısız olursanız tekrar eskisini takıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorun çıkmayacaktır.
Teşekkür ederim samet sana zahmet olmazsa windows 10 son sürüm indirmem için yardımcı olur musun link bulamadımda

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Buradan indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz araç kısa bir yüklemeden sonra size bazı sorular soracak.
Lisans anlaşmasını kabul ettikten sonra
  1. Bu bilgisayarı Yükselt
  2. Başka bir bilgisayar için yükleme medyası
şeklinde seçenekler çıkacak. 2. seçenek ile devam edin.
Dil, mimari ve sürüm bölümünde bazı seçenekler çıkacak. Hemen aşağısında bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan kutucuğunun işaretini kaldırın ve kullanıma açılan seçeneklerden uygun mimariyi seçiniz (32bit veya 64bit) daha sonra ileri tuşu ile devam edin.
Son olarak
Kullanılacak medyayayı seçin bölümü ile karşılaşacaksınız burada 2 seçenek olacak
  1. USB flash sürücü
  2. ,ISO dosyası
Eğer elinizde 8gb ve üstü kapasiteye sahip bir usb flash disk var ise bilgisayarınıza takın ve 1. seçenek ile devam edin.
Eğer elinizde usb flash disk yok ise 4.7gb ve üstü bir kapasiteye sahip DVD bilgisayara takıp devam edin.

Son düzenleme:

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Oyuna kaldiğım yerden devam edebilirim değil mi emin olmak istiyorum bayadır oynuyorum emeklerimin silinmesini istemiyorum
Oyunlar genellikle save dosyalarını içinde saklamak yerine sistemin bir tarafına saklarlar. Bu oyunun kurulu olduğu yerde, %appdata%, Local, LocalLow ve Belgeler gibi klasörlere saklayabilir. Bakabileceğiniz her yere bakın mutlaka bulursunuz. Bulduğunuz dosyayı bir şekilde arşivleyip Google Drive'ye yükleyebilirsiniz, sonrada save dosyanızdan devam edebilirsiniz.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Oyun hesabına bağlı olduğu için oyunu tekrar yüklendiğinde ilerlemenle birlikte indirir diye biliyorum.Mantikli olan da bu zaten.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Sıkıntı yapma, biraz öz güvenin olsun. hiç bir şey olmaz. Sistem çöksün sorun değil, boza boza yaparsın herkes öyle öğrendi

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Bilgisayarcıya sordum bu gün anakartımda sorun var varmiş
Anakartla, Windows 10 kurulamamasını anlayamadım. Zaten sen bilgisayarcıya öyle veya böyle para vereceksin. Dediğim gibi elinde kurulum cdsi veya usbsi varsa indir sen youtube'dan izleye izleye yap. Gayet basit. en azından dene her defasında başkalarına para kazandırma.

arif can bal

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Anakartla, Windows 10 kurulamamasını anlayamadım. Zaten sen bilgisayarcıya öyle veya böyle para vereceksin. Dediğim gibi elinde kurulum cdsi veya usbsi varsa indir sen youtube'dan izleye izleye yap. Gayet basit. en azından dene her defasında başkalarına para kazandırma.
Daha önce 2 kere windows 10 2 kerede windows 7 kurdum farkli bilgisayarlara ama şuan kullandığım bilgisayarda sorun var bilgisayarı yeniden başlat diyince bilgisayar kapanıyor aciliyor isik var ses var fanlar dönüyor benim işlemcimin üstünde 3 fanlı sogutucu var 6 borulu gelecege yatirim olarak aldım onun isiklari flan calisiyor ama monitöre görüntü gelmiyor kesiliyor monitörde değil sorun eski monitorumdede ayni sorun vardı bu yüzden formatı bitiremiyorum flash bellekle hard diskin yerini degistirmeyi biliyorum ama bunun biosu cok farkli anlamadım gitti

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Xeon işlemciye windows 10 nasıl kurulmazmış.

Rufus ile denediniz mi USB'den boot edip UEFI bios seçip?

arif can bal

Asistan
Reaksiyon puanı
12
P
Xeon işlemciye windows 10 nasıl kurulmazmış.

Rufus ile denediniz mi USB'den boot edip UEFI bios seçip?
Anakartım eski ve bir sorun var yukarda yazdım monitör sorunum var ve anakartim eski bu yüzden uefi yok
Ilkmesajımda bilgisayarimin bilgileri yazıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardım edecek yok muu

Son düzenleme:

Son mesajlar