Sahibinden de dolandırıldım

Bu konuyu okuyanlar

Okan658

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Sahibinden de sürekli laptop alim satın yaparım. 18 yaşında olmama rağmen kaç kez satış yaptım hiç bir sıkıntı çıkmadı bu sefer 1100 tl ye farklı güzel bie laptop buldum beğendim fakat wpden attı adam ibanı ad soyadi kargoya veriyorum ben de dedi fakat öyle bir şey olmadı ne yapmam gerekiyor isin garip yani ailemin bundan haberi yok bugün oldu olay saat 4 civarı eft ile gönderdim yarın ilk isim bankaya gidip eft iptali olcak ama çok geç adamlar parayı çekip yiyordur bile böyle bir şey başınıza geldimi beyler yada parayı geri alabildnizmi cidden çok yardıma ihtiyacım var derdimi anlatacak bir siz varsınız değerli görüşlerinizi bekliyorum

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Savcılığa suç duyurusunda bulunmaktan başka çareniz yok gibi. Sahibinden bu konuda yardımcı olmaz. En fazla hesabını kapatır.

Okan658

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Savcılığa suç duyurusunda bulunmaktan başka çareniz yok gibi. Sahibinden bu konuda yardımcı olmaz. En fazla hesabını kapatır.
Farkındayım ama bi çözüm getireceğini sanmıyorum hapise girer en fazla önemli olan paramdi benim çok ağır bir ısde çalışmıştım yorgun kafaylaçok emek vardı o parada xd

Son düzenleyen moderatör:

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Geçmiş olsun , savcılığa gidin kanıtlar ile birlikte.

Hırsızın eline kağıt vs. ulaşır korkudan paranı geri iade eder diye düşünüyorum.

Okan658

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Geçmiş olsun , savcılığa gidin kanıtlar ile birlikte.

Hırsızın eline kağıt vs. ulaşır korkudan paranı geri iade eder diye düşünüyorum.
Bana bi fatura yollamıştı laptop ait ordan başka dolandırdığı birine ulaştım aynı şahısın attığı ibanlar bile aynıydı onu 15 gun once dolandırmış daha bir şey olmamış adamın yanına kar kalacak cidden öbür dünyada çeker artık cezasını. Yani bunlar bir şirket gibi bir şey TESLA Elektronik isimli magaza görürseniz dolandırıcı

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
GET'siz almayın şu siteden!

GET aç deyince mesajlara cevap vermez bu dolandırıcılar.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Bana bi fatura yollamıştı laptop ait ordan başka dolandırdığı birine ulaştım aynı şahısın attığı ibanlar bile aynıydı onu 15 gun once dolandırmış daha bir şey olmamış adamın yanına kar kalacak cidden öbür dünyada çeker artık cezasını. Yani bunlar bir şirket gibi bir şey TESLA Elektronik isimli magaza görürseniz dolandırıcı
mağazayı da kapatmışlar )=

Reaksiyon puanı
51
Abicim en iyisi kendin gidip alacaksın boşver kargoyu git adama parasını ver laptopunu al

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
foreverpower41 sürekli 2. el kullanan , öneren biri mesela bir ürünü 2. elde önerdiği kişiler sorun yaşayıp yaşamaması şans işi bence toptan alışveriş yapmak daha mantıklı.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
2. El risklidir ve onerdigim kişilere de bunu söylerim zaten.Allah'a şükür şu ana kadar başıma böyle bir olay gelmedi ama bir kaç kere ucuz yirttigim oldu.Dolandiricilar genelde ses tonundan belli oluyor o şekilde bir çok kez yirttim.

Bu tür alisverislerde tavsiyem GeT actirmaya calışın (gerekirse komisyonu siz ödeyin),o olmadı gidip teslim alın.Bunlari yapmazsanız en azından cihazın sağlam olduğunu kontrol etmek için bol bol fotoğraf video isteyin,dolandırıcı olmayan adam zaten her türlü foto video yu atacaktır,dolandırıcı adam uğraşmaz engeller direkt.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
2. El risklidir ve onerdigim kişilere de bunu söylerim zaten.Allah'a şükür şu ana kadar başıma böyle bir olay gelmedi ama bir kaç kere ucuz yirttigim oldu.Dolandiricilar genelde ses tonundan belli oluyor o şekilde bir çok kez yirttim.

Bu tür alisverislerde tavsiyem GeT actirmaya calışın (gerekirse komisyonu siz ödeyin),o olmadı gidip teslim alın.Bunlari yapmazsanız en azından cihazın sağlam olduğunu kontrol etmek için bol bol fotoğraf video isteyin,dolandırıcı olmayan adam zaten her türlü foto video yu atacaktır,dolandırıcı adam uğraşmaz engeller direkt.
şimdi fark ettim etiketlemeyi unutmuşum. :D hiç 2. el kullanmadım da siz kullandığınız için biliyorsunuzdur diye.