Kayıt olma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Ducky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba boş bırakılan textboxlar vs hesap kayıt edip bişiler yazınca hata veriyor hesap acma metini c bu arada bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?

Screenshot_4.png

Kanak kodları : ssfaf, C# - rextester

Son düzenleme:

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Başlık kurallarına aykırı bir yazım kullanmışsınız. Konu açarken dikkat etmeniz lazım. Kodun tamamını paylaşırsanız bakabilirim.

Ducky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlık kurallarına aykırı bir yazım kullanmışsınız. Konu açarken dikkat etmeniz lazım. Kodun tamamını paylaşırsanız bakabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:

Ducky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
ilginiz için teşekkürler ama kayıt olmada bir problem var galiba

Giriş yap dedigim zaman böyle bir kullanıcı var diyor
Tamam onu ben yazdım yani kulanıcı veritabınından sorgulandı ve bulundu siz o kod bloklarının içine giriş yapıldıysa ne olması gerekiyorsa onu yazın

Ducky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam onu ben yazdım yani kulanıcı veritabınından sorgulandı ve bulundu siz o kod bloklarının içine giriş yapıldıysa ne olması gerekiyorsa onu yazın

Peki kayıt olma formu için kullanıcılar hiç bişi girmeseler bile kayıt ola bastıklarında lütfen bilgilerinizi girin adında bir sorgu yapabilirmisiniz acaba programlamaya yeni başladımda pek bişi bilmiyorum..

Screenshot_1.png

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Yapabilirim ama yarın bakabilirim şuan farklı bir proje üzerinde çalışıyorum. Bu arada yeri gelmişken söyleyeyim sizin projeniz ADO.NET içermekte yani siz veritabanına ADO.NET ile bağlantı kuruyorsunuz. Eğer yazılım üzerine kariyer düşünüyorsanız ADO.NET yerine MySql Entity, LINQ TO SQL, Entity Framework gibi veritabanı teknolojilerini öğrenin. ADO.NET karmaşık ve uzun. Bu saydığım teknolojiler daha yalın, basit ve kolay. Profesyonel projelerde ADO.NET tercih edilmiyor.
Sizin kullanıcı sorgulama kodu ile şu kodu karşılaştırın
C#:
var sorgula = from s in db.Uyelers
                          where s.KullaniciAdi == "txtUserName.Text" && s.Sifre == "txtPassword.Text""
                          select s;
            if (sorgula.Any())
            {
                //Kullanıcı Adı doğrulandı giriş yapılıyor
            }
            else
            {
               //Böyle bir kullanıcı yok veya şifre yanlış
            }
Arada ne kadar fark var dimi. Diğerinde neredeyse 50 satır kod yazıp güvenlik açığı vermek varken bunda daha güvenli, sadece bir kaç satır ve daha anlaşılır.

Tüm işlemler bittikten sonra veritabanı şifrenizi değiştirmeyi unutmayın bu arada.

Son düzenleme:

Ducky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapabilirim ama yarın bakabilirim şuan farklı bir proje üzerinde çalışıyorum. Bu arada yeri gelmişken söyleyeyim sizin projeniz ADO.NET içermekte yani siz veritabanına ADO.NET ile bağlantı kuruyorsunuz. Eğer yazılım üzerine kariyer düşünüyorsanız ADO.NET yerine MySql Entity, LINQ TO SQL, Entity Framework gibi veritabanı teknolojilerini öğrenin. ADO.NET karmaşık ve uzun. Bu saydığım teknolojiler daha yalın, basit ve kolay. Profesyonel projelerde ADO.NET tercih edilmiyor.
Sizin kullanıcı sorgulama kodu ile şu kodu karşılaştırın
Öneriniz ve ilginiz için teşekkürler dediklerinizi dikkate alacağım.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Düzenleme yaptım. Kod karmaşası yok. Tüm bağlantı işlerini tek sınıfta topladım. İstediğiniz özelliğin dışında farklı özelliklerde ekledim. İnceleyebilirsiniz.

Son mesajlar