Haber sitesi icin yardim

Bu konuyu okuyanlar

elesgeryek269

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba, uzun zamandır haber sitesi açmak için araştırıyorum ve nihayet siteyi açmaya karar verdim. Aklımda bir sürü soru var ve cevaplarını bekliyorum.
1) İlk önce benim fikrim yabacı bir haber sitesi açmaktı, ancak daha sonra Türkçe olarak açmaya karar verdim. Sitenizi sağlıklı tutmak için sık sık haber paylaşmanız gerekir. Diğer bazı haber sitelerind?n kopyala, düzenle ve paylaş gibi bir fikrim var, malesef haber ajanslarında 1.500-2000 tl değerinde fiyat istiyor, ve telif hakki nedeni ile mahkemede dava açabiliyor. Yada yabancı haber portallarından veri çeksem nasıl olur?
2) site icin hosting ve domain gerekli? En ünlü Goddady di, ancak biraz pahalı, biraz araştirdim Hostinger buldum fiyatı uygun ama yinede onerilerimizi bekliorum.
3) Kodlama bilgilerim o kadar da yeterince güçlü değil. wordpress kullanmayi duşunuyorum , guzle bir tema alip kullanmayi istiorum fakat heber gibi sitelerde wordpressin yetersiz kaldigi yorumlarini duydum, ama sozcu falan bi suru site vaf kafam karişik yardim edim , bu işi kafama taktim
Not: 3kişilik bir takim kurduk editor takimi

elesgeryek269

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telif hakkini nasil cozecem , telifsiz icerik nerden bula bilirim google newsdan copy yapsam olurmu?

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
3 kişilik editör takımı ile yapılabilecek bir iş değil bu. haber sitesi açacak iseniz, kadronuzda sağlam bir Seo uzmanı, seo uyumlu yazılar yazabilen editörler, yazıların teyidini ve tashihini yapan kontrolör vb. elemanlara ihtiyacınız var.

Şunu unutmamanız gerekir, şu anda Türkiye'de yüzlerce binlerce haber sitesi var. Kimisi küçük kimisi büyük. Sizi farklı kılacak olan ne?

Bu yüzden size tavsiyem, genel bir haber sitesinden ziyade niş bir alana yönelmeniz.

elesgeryek269

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 kişilik editör takımı ile yapılabilecek bir iş değil bu. haber sitesi açacak iseniz, kadronuzda sağlam bir Seo uzmanı, seo uyumlu yazılar yazabilen editörler, yazıların teyidini ve tashihini yapan kontrolör vb. elemanlara ihtiyacınız var.

Şunu unutmamanız gerekir, şu anda Türkiye'de yüzlerce binlerce haber sitesi var. Kimisi küçük kimisi büyük. Sizi farklı kılacak olan ne?

Bu yüzden size tavsiyem, genel bir haber sitesinden ziyade niş bir alana yönelmeniz.
Nişten kastiniz nedir hocam, yorumlariniz kiymetli gercekten. Niş dedinizde aklima ingilizce tbm orani yuksek kelimelerden birini secip yogunlasmak fikrim bu nasil

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Nişten kastiniz nedir hocam, yorumlariniz kiymetli gercekten. Niş dedinizde aklima ingilizce tbm orani yuksek kelimelerden birini secip yogunlasmak fikrim bu nasil

sadece TBM oranı yüksek kelimelerle de olmaz. Nişten kastım şu: mesela peyzaj dünyası ile alakalı bir haber sitesi. Peyzaj haberleri bir niş alan olabilir, sizi diğerlerinden farklı kılar, google böyle işleri acayip sever. (tabi peyzajı örnek olarak veriyorum)

Kendinize bir alan bulun ve o alana yönelin.