Ani FPS düşüşü Windows 10

Bu konuyu okuyanlar

ravenclaw54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar pc yi açıyorum herhangi bir oyuna veya google chrome açıyorum 5-10dk içerisinde ani bir fps düşüşü oluyor bilgisayar ölüyor sanki 20-30 saniye gibi bir süre deli gibi kasıyor pc sonrasında düzeliyor ufak bir vakit geçince bidaha yapıyor yani sık sık tekrarlıyor bunun çözümü formatmıdır,kaspersky ile tarattım pc yi trojan falan bulmuştu temizledi sonrasında yine yapmaya başladı,tavsiyelerinizi bekliyorum

NOT (ÖNEMLİ) : Bilgisayarı açıp yeniden başlat diyorum sonrasında bidaha olmuyor yani yeniden başlatınca bir şey olmuyor

safex

Asistan
Reaksiyon puanı
229
windows sorunlu olabilir ilk olarak temiz bir sıfırlama yöntemi ile çözüm arayalım eğer olmazsa donanımları kontrol ederiz beraber.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Windows 7 format atın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sisteminiz nedir?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Donanımsal soruna benzemiyor, ilk bi format atın sonrada tüm sürücüleri yüklemenizi öneririm.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Sıcaklık değerleri nedir bu arada?

ravenclaw54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows 7 format atın.

sisteminiz nedir?
Windows 10 Home hocam, bu arada bir ekleme yapayım windows'u kmspicodan key kullanıpta etkinleştirdim,ondan olabilir mi ? İnsanları ikiye bölünmüş kimi sıkıntısız diyor kimi kmspico virüslüdür diyor

Sıcaklık değerleri nedir bu arada?
Sıcaklığımda sıkıntı yok termal macun sürdürüp temizlettim pc yi daha sonra eve gelip kendim format attım ama formattan sonra sıkıntı olmadı sanırım windows'u korsan olarak etkinleştirdiğimden dolayı oldu ama net bir fikrim yok,asıl ilginç olan bilgisayarı yeniden başlattığımda hiç bir sıkıntı yaşamamam :/

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Windows 10 Home hocam, bu arada bir ekleme yapayım windows'u kmspicodan key kullanıpta etkinleştirdim,ondan olabilir mi ? İnsanları ikiye bölünmüş kimi sıkıntısız diyor kimi kmspico virüslüdür diyor

Sıcaklığımda sıkıntı yok termal macun sürdürüp temizlettim pc yi daha sonra eve gelip kendim format attım ama formattan sonra sıkıntı olmadı sanırım windows'u korsan olarak etkinleştirdiğimden dolayı oldu ama net bir fikrim yok,asıl ilginç olan bilgisayarı yeniden başlattığımda hiç bir sıkıntı yaşamamam :/
korsan windows dediğiniz şey normal windowstan çok daha performanslı olanıdır güvenlik konusunda bir fark yok sizin sorununuz msconfig ayarları ile alakalıydı sanırım.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
korsan windows dediğiniz şey normal windowstan çok daha performanslı olanıdır güvenlik konusunda bir fark yok sizin sorununuz msconfig ayarları ile alakalıydı sanırım.
İnsanları yanlış bilgilendirmek bu kadar basit mi?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
İyi de msconfig ayarları ile ilgili.

ben modlu olandan bahsetim ama önermedim öylesine dedim onu.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Sadece bundan bahsetmiyorum. Neredeyse bütün konularda fanboyluk benzeri hareketler sergilyorsun. Üstüne kenarda köşede (Site Sahibi Alınmasın) terbiyesizlik yapıyorsun.
Korsan Windows 10 sence neden daha performanslı, ya da güvenlik seviyesi aynı? Aydınlatır mısın?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Sadece bundan bahsetmiyorum. Neredeyse bütün konularda fanboyluk benzeri hareketler sergilyorsun. Üstüne kenarda köşede (Site Sahibi Alınmasın) terbiyesizlik yapıyorsun.
Korsan Windows 10 sence neden daha performanslı, ya da güvenlik seviyesi aynı? Aydınlatır mısın?
Onun aslında hazır mod filan yapıldığı için ama modlamayı öğrenerek kendi win 10 sistemini geliştirmek daha iyi olur eğer güvenilmezse.

Başka forumlarda filan çok uzun süre kullanan var ben ise canım sıkıldıkça format attığım için bilemiyorum.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Daha açıklayıcı olabilir misin? İnan bana yazdığından hiçbir şey anlayamıyorum.

ravenclaw54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows ile ilgili olduğunu zannetmiyorum çünkü format attıktan hemen sonra değil bir kaç program indirdim (exa radyo,team speak,photoshopcs6,notepad++ vb gibi programlar indirdim tahmin ediyorum bi tanesinden sağlam bir virüs bulaştı,termal macunu yanlış sürse bilgisayarcı sık sık sorun yaşardım diye düşünüyorum.

ravenclaw54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar sorunu çözdüm ama çözene kadar pc yi kırcak dereceye gelmiştim ki son anda kafayı kullanıp "ulan acaba windows defender mi ?" diyene kadar,sorun windows defenderin açık olmasıymış format attım,termal macunlarımı yeniledim,fan temizledim yani kısacası her şeyi denedim ama yine çözemedim,daha sonra aklıma windows defender geldi sağ soldan kapattım ama pc yi aç kapat yapınca yinede arka planda çalışıyordu ben de az kurcaladım regedit den tamamen etkisiz kıldım ve sonunda ani fps düşüşünü çözdüm size tavsiyem böyle bir sorununuz var ise bide windows 10 kullanıyosanız ilk şüphelenmeniz gerek windows defenderdır hepinize teşekkür ederim ilgilendiğiniz için :)

Emin Akar

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Windows Defender ve Windows Update'i kapatıp deneyin.

Son mesajlar