Donanım Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
bunu daha önce de söyledin biliyorum ama overclock olaylarından anlamadığım için bu kalsın bir şekilde para yettiririm ben buna gerisinde herşey tamam mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim amacıma uygun bir pc oluyor mu yani bu donanımla ?

birde sence önceki asus anakart mı daha iyi bu msi mı met msi yap dedi diye msi yaptım da aklım hala asusda
Overclock tan çok anlamana gerek yok aslında,biz buradan sana ne yapman gerektiğini söyleyeceğiz ve olup bitecek,sadece dediklerimizi yapacaksın ve overclocklanmış olacak,ama yine de sen bilirsin :)
Evet amacına gayet uygun bunlar.
Bu anakart daha iyi.

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Overclock tan çok anlamana gerek yok aslında,biz buradan sana ne yapman gerektiğini söyleyeceğiz ve olup bitecek,sadece dediklerimizi yapacaksın ve overclocklanmış olacak,ama yine de sen bilirsin :)
Evet amacına gayet uygun bunlar.
Bu anakart daha iyi.
peki tamam not alınmıştır kaptain :) met35 cevap vermiyo küstü galiba küstürdük hemşerimizi

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Yok bi kaç gün yeğenin düğününde idim.:)
Powerde çok pahalı. Gidip gidip çok pahalı şeyleri seçiyorsun. Bi kere 750 watta bile ihtiyacın yok. Ramlarde ona keza. Pahalı olmuş. Bluray dvd yazıcıyı niçin alıyorsun.

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Powerde çok pahalı. Gidip gidip çok pahalı şeyleri seçiyorsun. Bi kere 750 watta bile ihtiyacın yok. Ramlarde ona keza. Pahalı olmuş. Bluray dvd yazıcıyı niçin alıyorsun.
power 750 watt olması gerekir diye düşündüm kaç watt gerekiyor bana? pahalı olsun diye seçmedim markası bilindik gibi benim için ondan seçtim.Ramler de benim ki adata diye oyun oyuncu şeklini seçtim onu da mı değiştireyim ? dvd yazıcı da ihtiyaç yav hiç mi oyun yüklemiyek :)

Allah mesut etsin bu arada :)

sence de işlemciyi 3600x yerine 3600 mü alayım?

Son düzenleme:

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Ekli dosyalar

• 6660.png
    6660.png
    128.6 KB · Görüntüleme: 203

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Güzel,fiatı en sonunda ,performansttan taviz hiçvermeden,düşürebildik. Bu,önemliydi .

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Güzel,fiatı en sonunda ,performansttan taviz hiçvermeden,düşürebildik. Bu,önemliydi .
evet sonunda hedeflediğimiz fiyatlara yaklaştı ama örn. işlemci 3600 seçtim 3600x daha iyi değilmiydi aklıma takılan bu gibi şeyler var gerçekten 3600 ile x'in performansını bulabilecek miyim overclock falan hiç anlamam bilmem o yüzden iyi mi oldu bilmiyorum ya da bu çok önemli mi onu da bilmiyorum :)

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sen bizi dinle. Overclock uzmanı zaten ,naçizane benim. Ama şu an için 3600 ün kesinlikle zorlamaya ihtiyacı yok. Çok canımız sıkılırsa,belki, eğlenmek ve biraz macera olsun diye, azıcık overclock yaparız. Bebek oyuncağı kadar basit bizim için zaten.Kafana takılacak hiç bi sorun yok,yani.:)

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sen bizi dinle. Overclock uzmanı zaten ,naçizane benim. Ama şu an için 3600 ün kesinlikle zorlamaya ihtiyacı yok. Çok canımız sıkılırsa,belki, eğlenmek ve biraz macera olsun diye, azıcık overclock yaparız. Bebek oyuncağı kadar basit bizim için zaten.Kafana takılacak hiç bi sorun yok,yani.:)
peki tamam

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
Iki islemcide gayet yeterli her turlu ekran kartini besler 3600x almazdım ben olsam

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
3600 oc ile fazla performans getirmiyor diyorsun 3600x mi alayım diyorum almazdım ben olsam diyorsun.ya ne almalıyım diyorum 3600 diyorsun :D kafan karışık galiba hocam :D şimdi 3600 iyi performans verir mi vermez mi? yeterli mi yani

harbi trolsün foto boşa değil ha :D

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
3000 serisinin hepsi oc ile fazla performans vadetmiyor.3600 almanı öneririm.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kadir,ve benim dediklerime kulak ver,hiç bi zaman zararlı çıkmazsın. Zaten dediği olay,benimde dediğim gibi,3600 alma yönünde.Bu işlemci yeterince güçlü. Precision boost 2 ile zaten ,gerektiği zaman daha da hızlanıyor. 3600X den pek bi farkı yok yani.3600X ,fazla overclock olmadığı için,arayı da bariz açamıyor.
Artık gerisi sana kalmış.Karar senin.:)

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
@met 35 v3.5 killer gördün mü? :)
Rekabet her zaman bize yarıyor gerçekten.

K8GERSKY

Asistan
Reaksiyon puanı
66
overclock olayını bilmiyorum ama olması için OC yazması gerekiyor değil mi? windows olayını da pcden anlayan birilerine gitsem yapar herhalde bana yoksa öyle zor birşey değil herhalde
Hocam ben sıvı soğutma falan görünce overclock yapacaksınız diye düşündüğüm için X li modeli koydum aralarında performans olarak fark pek fazla değil. X li model alırsanız eğer yapacaksanız daha güzel sonuç verir onun dışında aralarındaki fiyat farkına bakılarak alınmalı eğer aralarında 100 tl fark varsa neden x li model alınmasın?

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam ben sıvı soğutma falan görünce overclock yapacaksınız diye düşündüğüm için X li modeli koydum aralarında performans olarak fark pek fazla değil.
tamam 3600 diyosanız doğrudur onu alırız kaptanlar bilen sizsiniz güvencez bide parayı toplayabilsem pcyi toplatcam hızlıca ama son ayarlarıyla herşey tamam mıdır k8gersky foto atmıştım bir tane orada onu da cevaplarsan sevinirim her şey tamam mı

K8GERSKY

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Hocam 6600 tutmuş sizin. Bende kendim topladım bi bunada bakın bakalım.
Screenshot_20190809-194834.png

@met 35

Son düzenleme:

K8GERSKY

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Sinerjiden topluyorum güvenilirdir. Fotoğrafın üstüne basıp büyütebilirsiniz

K8GERSKY

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Tabiki alabilirsiniz.

Fakat arkadaşların görüşlerini bekleyin.

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Tabiki alabilirsiniz.

Fakat arkadaşların görüşlerini bekleyin.
ya yok hocam sarı sarı sevmedim içim almadı bunu sen benim topladıklarıma tamam diyo musun iyi midir?

K8GERSKY

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Hocam ekran kartını 2060 koydum asusun rog strix modeli sizinkinden 100 tl farkla site sarı diye mi almayacaksınız? :D:D

gökhankul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam ekran kartını 2060 koydum asusun rog strix modeli sizinkinden 100 tl farkla site sarı diye mi almayacaksınız? :D:D
evet :D anlaşılmıyor niye o rengi seçmişler arkadaş 2060 mı koydun ti mı :D o daha iyi oluyo sanırım ti lar

Son mesajlar