Oyunlarda takılma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
evete basıp yeniden başlatın çünkü takılma sorunu %90 bundan oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bugün başka bir konuda işe yaradı.

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
evete basıp yeniden başlatın çünkü takılma sorunu %90 bundan oluyor.

bugün başka bir konuda işe yaradı.
benim sorunum cpu nun kendini fazla gpu nun kendini az kullanması

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
darboğaz sorunu ekrandan değil de CPU'nun arkaplanda fazla kullanılmasından da olabilir.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
başlattım şuan
işlemci kullanımı 0 olacak şekilde herşey kapalı iken gamebooster ile girin ve ince ayarı yaptınız mı?

darboğaz sorununu %100 çözermi tam emin değilim fakat oldukça düşürür sorunu.

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
işlemci kullanımı 0 olacak şekilde herşey kapalı iken gamebooster ile girin ve ince ayarı yaptınız mı?

darboğaz sorununu %100 çözermi tam emin değilim fakat oldukça düşürür sorunu.
anlamadım

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
yardımcı uygulamalar bölümünde drop vs şeyleri düzeltmek için öyle bir yer var bakım programı gibi bakım programı kullanıyor musunuz? Ccleaner ASC filan? neyse oyunu başlatıp bir test edin.
ince ayarı yaptım bişey değişeceğini zannetmiyorum ama giriyim hadi

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13

Ekli dosyalar

• Desktop Screenshot 2019.08.09 - 02.40.53.25.png
    Desktop Screenshot 2019.08.09 - 02.40.53.25.png
    365.2 KB · Görüntüleme: 246

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
tam otobüsten atlayacaktım bune?
işte RAM kullanımı ile alakalı ram kullanımı fazla olunca bu sorun oluyor gamebooster ile yapılandır bölümünde herşey seçili iken başlatmadınız mı? boşta belleğin yarısı harcanıyor ve vsync de açabilirsiniz kaynak kullanımı az olması için.

takılmalar var mıydı?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
tam otobüsten atlayacaktım bune?

Yaw o forumun trolü neden her dediğini yaptın o son SS'deki hata hani sana sanal belleği kapattırdı ya ondan yapıyor hemen geri aç SS atıyorum bu şekilde ayarla o sana indirtip kurduğun programı da hemen sil game booster'mi ne haltsa inanma öyle programlara umarım sistem ince ayarları diye girerek sistemi bozmamışsındır iyice.

2019-08-09_02-49-25.jpg

Bunu hemen yap yeniden başlat daha sonra ise bana bu ekranın SS'ini at
2019-08-09_02-51-17.jpg

işte RAM kullanımı ile alakalı ram kullanımı fazla olunca bu sorun oluyor gamebooster ile yapılandır bölümünde herşey seçili iken başlatmadınız mı? boşta belleğin yarısı harcanıyor ve vsync de açabilirsiniz kaynak kullanımı az olması için.

takılmalar var mıydı?

Gözünü seveyim adama yalan yanlış bilgiler veripte sistemin içine etme senin yüzünden format yoluna gidecek artık. Bilmiyorsan öneri yapma sistemin içine etmişsin günahtır be ?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
disk belleği dosyasının kapalı olması lazım birçok konu böyle çöüldü zaten ve gamebooster de RAM kullanımını azaltmak için.

Yaw o forumun trolü neden her dediğini yaptın o son SS'deki hata hani sana sanal belleği kapattırdı ya ondan yapıyor hemen geri aç SS atıyorum bu şekilde ayarla o sana indirtip kurduğun programı da hemen sil game booster'mi ne haltsa inanma öyle programlara umarım sistem ince ayarları diye girerek sistemi bozmamışsındır iyice.

Ekli dosyayı görüntüle 76568

Ekli dosyayı görüntüle 76569

Gözünü seveyim adama yalan yanlış bilgiler veripte sistemin içine etme senin yüzünden format yoluna gidecek artık. Bilmiyorsan öneri yapma sistemin içine etmişsin günahtır be ?
bu sorunun kayıtlı çözümü bu tüm forumlarda böyledir yani gamebooster yerine bakım programı öneriyorlar fakat genellikle böyle çözülür bu.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
disk belleği dosyasının kapalı olması lazım birçok konu böyle çöüldü zaten ve gamebooster de RAM kullanımını azaltmak için.

Disk Belleği kapatılmamalı her oyunda aynı hatayı alacak arkadaş onun açık olması lazım ve sistem yönetimli ayarın seçili olması lazım onu windows kendisi ayarlıyor gerek yok onu kapatmaya. Game Booster diye adlandırılan bütün programlar gereksiz ve işe yaramaz şeylerdir onların arkada çalışması bile RAM'den yiyor biliyormusun bunu ?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
yanlış bilgi değil ben öyle kullanıyorum hatta hemen hemen herkes öyle kullanıyor format sonrası yapılması gerkenler rehberinde de var.

Disk Belleği kapatılmamalı her oyunda aynı hatayı alacak arkadaş onun açık olması lazım ve sistem yönetimli ayarın seçili olması lazım onu windows kendisi ayarlıyor gerek yok onu kapatmaya.
disk %100 sorununun sebebi o ve forumdaki kimse kullanmıyor onu.

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13

ince ayarlar mıdır her ne boksa onu yapmıştım dediğinizi yaptım sistemi yeniden başlatıyorum gerçekten bir şaka ise bukadar uzatılmaz büyük terbiyesizlik :mad:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
ince ayarlar mıdır her ne boksa onu yapmıştım dediğinizi yaptım sistemi yeniden başlatıyorum gerçekten bir şaka ise bukadar uzatılmaz büyük terbiyesizlik :mad:
ne alakası var disk belleği dosyasını kapatınca sorunun çözülmesi lazım.

diğer şeyler sorunlar için fakat disk belleği yaraması lazım.

peki takılma var mıydı?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
en azından sorunun çözülüp çözülmediğini söyle ve troll değil başka konulara da bakın .

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13

en azından sorunun çözülüp çözülmediğini söyle ve troll değil başka konulara da bakın .
SORUN ÇÖZÜLMEDİ !

Ekli dosyalar

• Desktop Screenshot 2019.08.09 - 03.03.27.48.png
    Desktop Screenshot 2019.08.09 - 03.03.27.48.png
    223 KB · Görüntüleme: 199

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
çünkü CPU kullanımı boşta %%%30...............

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821

SORUN ÇÖZÜLMEDİ !

Orda CPU kısmını aç sağ tarafta kutucuklar yeşil çizgiler var gördün mü ? Bana oranın resmini atarmısın işlemci çekirdeklerin kapalı olabilir kapalıysa eğer unpark yapıcaz sorunu çözebilir belki.

Praphis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
çünkü CPU kullanımı boşta %%%30...............
şu saate kadar boş boş tuttun beni sırf seni kırmayayım diye abuk subuk işler yaptım.

Orda CPU kısmını aç sağ tarafta kutucuklar yeşil çizgiler var gördün mü ? Bana oranın resmini atarmısın işlemci çekirdeklerin kapalı olabilir kapalıysa eğer unpark yapıcaz sorunu çözebilir belki.
Desktop Screenshot 2019.08.09 - 03.07.06.66.png

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Disk Belleği kapatılmamalı her oyunda aynı hatayı alacak arkadaş onun açık olması lazım ve sistem yönetimli ayarın seçili olması lazım onu windows kendisi ayarlıyor gerek yok onu kapatmaya. Game Booster diye adlandırılan bütün programlar gereksiz ve işe yaramaz şeylerdir onların arkada çalışması bile RAM'den yiyor biliyormusun bunu ?
Ekran Alıntısı.PNG

kendi kendime konuşmdaığımın kanıtı. :)

Son mesajlar