Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
1039777230.jpg

Ordu'nun ilçesinde fuel-oil dolu kuyuya düşen kediyi kurtaran genç, "Her insanın yapması gereken hareket. Hayvan sevgisinin aşılanmasını istiyorum" dedi.

İlçenin Burunucu Mahallesi Çamlık mevkisinde gezerken fuel-oil dolu kuyunun içerisinde yavru kedi gören ve içine atlayarak kurtarak 19 yaşındaki Özgür Ege Şire, "Yaptığım tamamen insanlık adına yapılan bir şeydi. Herkesin yapacağı hareketin olması gerekmektedir. Ben yaşanan olayda onların içerisinde hayvan sevgisinin aşılanmasını istiyorum. Toplumumuzda böyle haberlerin çıkmasından ziyade vicdanlı olmasının daha güzel olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Şire, bugün çamlık alan içerisinde gezerken yakınlarda bulunan kuyunun içerisine kedinin düştüğünü görmüş, fuel-oil dolu kuyu içerisinde daha fazla çırpınmasına dayanamayarak kuyunun içine girmişti. Kediyi kurtarmasının ardından üzerindeki kıyafetlerle beraber kuyudan çıkmaya çalışan genci çevredekiler ve devriye görevi yapan gece bekçileri fark etmişti. Kuyudan çıkarılıp sağlık kontrolüne götürülen Şire, yaptığı insanlık örneğiyle herkesin takdirini topladı.

Kaynak: Sputniknews

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Çok tehlikeli bir iş yapmış, iyi ki sağ kurtulmuş.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Çok güzel bir davranış olmasının yanı sıra çok da tehlikeli.
Hayvanlara işkence - eziyet eden dingiller biraz ders alması ümidiyle..

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Çok güzel bir davranış olmasının yanı sıra çok da tehlikeli.
Hayvanlara işkence - eziyet eden dingiller biraz ders alması ümidiyle..
İşkence vs bunlara sonuna kadar karşıyımda kediyi kurtaracam diye bu denli riskli bir yere girmek akıl işi değil.