P 30 Alınır mı ?(Kullananlar ve bilgi sahibi olanların yorumlarını bekliyorum)

Bu konuyu okuyanlar

YunusEmreTR57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Alıp almamakta kararsızım 4300 seviyelerine kadar düşüyor fiyatı Eksileri ve artıları sizce neler. Bu fiyatlara başka hangi telefonlar alınabilir, neden ?
Ekran: 1080x2340 (FHD+) Pixel
Pil: 3650 mAh (22,5 watt hızlı şarj desteği)
Kamera: 40 mp ana kamera + 16 mp geniş açı 125 derece + 8 mp telephoto (3 optik 5 hibrid 30 digital yakınlaştırma)
İşlemci: Kirin 980
Boy: 149.1 mm
En: 71.36 mm
Kalınlık: 7.57 mm
3.5 mm kulaklık girişi mevcut
Suya dayanıklılık: IP53
İşletim sistemi: Android 9.0 (Pie)
Güncelleme durumu:Yaptırımların kaldırılacağı açıklandı. 2 sene daha en az güncelleme alacak yani

YunusEmreTR57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

YunusEmreTR57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Samsung Android updatelere diğer markalara göre daha çok önem veriyor. Teknik servisi diğer rakip markalara göre daha iyi. Huawei'ye uygulanan ambargolarda bir tehdit oluşturuyor.
Birçok yerli ve yabancı kaynak ambargonun kaldırılıcağını söyledi gördüğüm kadarıyla. Teknik servis olarak çevremdeki Huawei kullanıcılarından bir sorun duymadım bu zamana kadar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Antutu puanlarına bakabilirsiniz.
Antutuda s 10 önde gözüküyor fakat birçok test videosunda nerdeyse aynıyken(uygulama başlatma, uygulama içi performans gibi) p 30 un bazı durumlarda önde bile olduğu oluyor.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Kağıt üstünden cihaz karşılaştırılması pek doğru değil. En basit örnek iPhone'lar genel olarak ram değerleri Andorid'e göre daha düşük ama çok daha stabil çalışıyor.
Antutu testleri gerçeği yansıtmaz. Çinli firmalar Antutu puanlarında Apple'ı solluyor şaka gibi :)
Servis konusunda Samsung'la hiç bir sorun yaşamadım ama genel olarak sürekli eleştiriliyor.
Ambargo kalktı o konuda bi sıkıntı olmaz ama insanlar korkuyor haliyle.
Bana göre P30 çok da abartılacak bi cihaz değil ama kötü bi cihazda değil tabi. Ben senin yerinde olsam S10e alırdım tabi onunda bataryası P30'a göre geride.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Samsung Android updatelere diğer markalara göre daha çok önem veriyor. Teknik servisi diğer rakip markalara göre daha iyi. Huawei'ye uygulanan ambargolarda bir tehdit oluşturuyor.
Güzel Türkçeyi kirletmeyip "update" yerine "güncelleme" deseydiniz çok güzel olurdu.
Ayrıca hangi Android kullanan marka güncellmede iyi ki 2 yıl geçince çek fişini gitsin.
Ambargo kalktı ayrıca sanırım haberiniz yok.

spook67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
samsung güncellemelere önem veriyormuş :coldsweat::coldsweat::coldsweat:
s8,s9 ne zaman alıcak yeni androidi sormak lazım

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
P 30 rakipsiz alınır s10e veya mi9'dan daha mantıklı.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Deneyimleme şansınız oldumu eksi yönleri varsa nelerdir acaba ?

Deneyimleme şansım olmadı ama alan adam memnun sadece arka ana kamerada ois olmaması ve tek hoparlör eksisi var ama yazılım kalitesi ve garanti kalitesi çok iyi deniyor aldırdığım arkadaşlarda arada ambargo meselesi biraz can sıksada çok memnun kaldılar. Bir kere işlemci farkı var kirin 980 çok daha iyi kirin 970'ten. S10e alan arkadaş ısınıyor diye değişti cihazını bu forumdan. İnternettede zaten s10e ile ilgili ufak şikayetler ve batarya sıkıntısı var.

YunusEmreTR57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Deneyimleme şansım olmadı ama alan adam memnun sadece arka ana kamerada ois olmaması ve tek hoparlör eksisi var ama yazılım kalitesi ve garanti kalitesi çok iyi deniyor aldırdığım arkadaşlarda arada ambargo meselesi biraz can sıksada çok memnun kaldılar. Bir kere işlemci farkı var kirin 980 çok daha iyi kirin 970'ten. S10e alan arkadaş ısınıyor diye değişti cihazını bu forumdan. İnternettede zaten s10e ile ilgili ufak şikayetler ve batarya sıkıntısı var.
Oisle ilgili merak ettiğim söylenene göre ais denilen bir yapay zeka ve digital is varmış bunlarınds verdiği performans çok başarılı ve gayet tarmin edici diyorlar Bu doğrumu acaba yoksa ois olmaması ciddi bir eksimi ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Oisle ilgili merak ettiğim söylenene göre ais denilen bir yapay zeka ve digital is varmış bunlarınds verdiği performans çok başarılı ve gayet tarmin edici diyorlar Bu doğrumu acaba yoksa ois olmaması ciddi bir eksimi ?

Hocam kullanıcı arkadaşlara sormak daha iyi olur veya farklı tanıtımlardan yani internet videolarından seyretmek yorumlamak mesela ben özelden atarım size özellikle ön kamera ve batarya tüketimi çok güzel ben özelden bir tane atayım size.

YunusEmreTR57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam kullanıcı arkadaşlara sormak daha iyi olur veya farklı tanıtımlardan yani internet videolarından seyretmek yorumlamak mesela ben özelden atarım size özellikle ön kamera ve batarya tüketimi çok güzel ben özelden bir tane atayım size.
Teşekkürler iyi olur