General Mobile GM8 Deneyimim //

Bu konuyu okuyanlar

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27
Herkese merhaba,

Arkadaşlar çok uzun zaman olmadı elime GM8 geçti bende kullanıp deneyimlemek istedim ve beklediğimden daha iyi bir performans gözlemledim. Açıkçası önyargılı yaklaştığım çoğu telefondan iyi performans alıyorum son zamanlarda :D
Deneyimlerimi paylaşmak istedim belki aranızda GM8 modeline bakanlar, alıp almamak arasında gidip gelenler vardır diye. Size yardımcı olmak amaçlı anlatıyorum. 4 GM ram 64 gb dahili depolamaya sahip. İndirmediğim oyun, uygulama kalmadı anlayacağınız :D Performansını böylelikle daha iyi gözlemlemişte oldum. Aktif kullanıyorum telefonu oyunlarda falan performans gayet güzel, donma kasma gibi problemlerle karşılaşmadım. Şarj ve kamerasıda gayet iyi. Özellikle kamerası sanırım GM9PRO nun kamerasından bile daha iyi. Ben öyle gözlemledim en azından. Fiyat performans olarak bakacak olursak 1149 tl fiyatına göre çok iyi telefon (64 gb olanın fiyatı). 32 gb ile arasında 100 tl gibi bir fark var tercih sizin. Varsa sorularınız alırım.

Atomun Çocuğu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bende almayı düşünüyorum ve bazı yorumlar yüzünden biraz ön yargım var şuan telefondan rahatsız olduğun bir özellik var mı?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Gm çöp ucuz maliyetten dolayı çabuk bozuluyor

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
nesi kötü? taş gibi telefon ...
71350

cartmanblack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
1 yıl Gm5 plus kullandım çok memnundum. Sadece ses konusunda yetersizdi. Hem hoparlörden hem ahizeden gelen ses konusunda

cartmanblack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Bence sen KBB uzmanına git ve de başka telefonları ve kulakliklari dene. O zaman performans farkını anlayacaksın. Ben de s8 e ve beats kulaklığa geçmeden öyle düşünüyordum.
Ki zaten ben kulakliktan bahsetmiyoum orada.tekrar oku istersen
başka kulaklık istemiyor jakına bak Turkcell'in sattığı gm5p daha iyi ses veriyor...
71554

o kırmızı şerit bişeyleri etkiliyorsesi az değil kbb'ye git sağır oluyor olabilirsin.

cartmanblack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bence sen göz doktoruna git anladığım kadarıyla okumakta sıkıntı yaşıyorsun. Gm5 plus a başka kulaklık tak demedim. S8 ve beats kulaklık ile gm5plus ve kendi kulaklığıni karşılaştırdim. Ben 2 seçeneği de kullandım ve açık ara s8 önde diyorum. Eğer sen de kullandiysan başka telefon daha üst model amiral gemisi ve sağlam kulaklık.oyle yorum yap bence. Ben denetimlerimi söylüyorum sen daha denemeden hayır olamaZ diyorsun. Ayrıca da yanlış okuyorsun yaZdigimi. Gm5 plusdan memnunum diyorum ancak dışarıya verdiği ses ve ahizeden telefonla konuşurken verdiği ses azdı diyorum. Sen cevap olarak kulaklığı güzel diyorsun KBB ye git diyorsun. Bence sen baştan bir oku düşün sonra yaz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
sen göz doktoruna git tasarlayanda gitsin sesi az diyen sensin az filan değil başka kulaklık takılmasın diye mikrofon pinine ek pin koymuş o kısa devre olunca sesi kısıyor sadece stok kulaklıkla düzgün ses verdirmiş...
71558

başata ki sol altında sağ altında şase ve mikrofon pinleri var kırmızı halkada 5. pini yalıtıyor bu jak 14mm uzunlukta...
71559

Audify musik player de ki ekoleyzir daha güçlü ses veriyor

cartmanblack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
sen göz doktoruna git tasarlayanda gitsin sesi az diyen sensin az filan değil başka kulaklık takılmasın diye mikrofon pinine ek pin koymuş o kısa devre olunca sesi kısıyor sadece stok kulaklıkla düzgün ses verdirmiş...
Ekli dosyayı görüntüle 71558
başata ki sol altında sağ altında şase ve mikrofon pinleri var kırmızı halkada 5. pini yalıtıyor bu jak 14mm uzunlukta...
Ekli dosyayı görüntüle 71559
Audify musik player de ki ekoleyzir daha güçlü ses veriyor
Arkadaşım senin kafan mı güzel. Hala Gm5 plus a başka kulaklık taktiğimi söylüyorsun. Kulaklık siz sesinden bahsediyorum diyorum sana. Ahize sesi diyorum.nesini anlamıyorsun hala....

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27
Bende almayı düşünüyorum ve bazı yorumlar yüzünden biraz ön yargım var şuan telefondan rahatsız olduğun bir özellik var mı?

Benimde en başında ön yargım vardı söylediğim gibi ama 800-900 tl gibi bir fiyata daha iyisini bulamayacağınıza eminim. Benim rahatsız olduğum bi özellik yok, çok fazla uygulama indirdim o nedenle uygulamalarda çok fazla durduğumda ısınma yaşıyorum sadece bu da benim telefon kapasitesini ağzına kadar doldurmamdan kaynaklı.

Bu arada kamerası çok iyi çekiyor. Bana kalırsa gm9pro dan daha iyi 8'in portre özelliği.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gm çöp ucuz maliyetten dolayı çabuk bozuluyor

Gm'nin çöp olduğunu düşünmüyorum. Elimde discovery var 5 senelik hala çalışıyor yarı yolda bırakmadı. Tabi şuanda kullanmıyorum malum günümüz uygulamalarını kaldıramaz. Ama gm8 olsun gm9pro olsun üzerine 3-4-5 bin tl koyup satın aldığımız telefonlarla aralrında bu fiyat farkını hakedecek bi performans farkı yok.

bycool44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Güncelleme konusunda sıkıntı var mı

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27
Güncelleme konusunda sıkıntı var mı
Güncelleme konusunda sıkıntı yok, bi aksilik oldugunda iyileştirme güncellemesi geliyor onunla düzeltiliyor.

Sulu boya tablosu gibi düşünürseniz evet güzel kamerası var.. :) biraz daha eklenip daha iyi cihazlara yönelmek daha mantıklı :)
Telefonlara çok para vermeyi sevmem ama sevseydimde gm8 alırdım. kamerası kalitesi gayet guzel :)

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Güncelleme konusunda sıkıntı yok, bi aksilik oldugunda iyileştirme güncellemesi geliyor onunla düzeltiliyor.

Telefonlara çok para vermeyi sevmem ama sevseydimde gm8 alırdım. kamerası kalitesi gayet guzel :)
Benim GM9 Pro’ya karşı ilgim var babam için düşünüyorum ancak bozuluyor korkusundan aldırasım da gelmiyor. :(

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27
Benim GM9 Pro’ya karşı ilgim var babam için düşünüyorum ancak bozuluyor korkusundan aldırasım da gelmiyor. :(

Gm9pro zaten çıkalı ne kadar oldu ki bozuluyor diye bir takım karalamalar oldu. Aslında gm9pro kullanan insanların çoğu memnun bozulma gibi bir durum söz konusu değil, servise gönderen var tabi bazı telefonlarda sorun çıkabilir ama düzeltilebilir şeyler. Bence gönül rahatlığıyla alabilirsiniz, baban için düşünüyorsan eğer oyun vs oynamıyosa gm9goya da bakabilirsiniz.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Gm9pro zaten çıkalı ne kadar oldu ki bozuluyor diye bir takım karalamalar oldu. Aslında gm9pro kullanan insanların çoğu memnun bozulma gibi bir durum söz konusu değil, servise gönderen var tabi bazı telefonlarda sorun çıkabilir ama düzeltilebilir şeyler. Bence gönül rahatlığıyla alabilirsiniz, baban için düşünüyorsan eğer oyun vs oynamıyosa gm9goya da bakabilirsiniz.
Babam iş için yoğun kullanıyor. Bu yüzden GM 9 Go’nun uygun olmadığını düşünüyorum.. Ama GM9 Pro açıklamanız için teşekkürler.. mutlaka değerlendireceğim .. :)

bycool44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Sıkıntılı özellikleri nelerdir şarj donma ısınma vs.

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27
Sıkıntılı özellikleri nelerdir şarj donma ısınma vs.
Şarjı gayet iyi hala daha, batarya bozulmadığı sürece şarjda sorun yaşanmıyor zaten general mobile telefonlarında uzun süre idare ediyor. Her telefonda olduğu gibi ekran süresini fazla kullanırsanız eğer ısınma yapıyor, özellikle oyunlar için geçerli bu. Benim sevmediğim bir yanı yok telefonun fiyatını göz önünde bulundurursak gayet iyi.

Sdn009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba,
Herkese merhaba,

Arkadaşlar çok uzun zaman olmadı elime GM8 geçti bende kullanıp deneyimlemek istedim ve beklediğimden daha iyi bir performans gözlemledim. Açıkçası önyargılı yaklaştığım çoğu telefondan iyi performans alıyorum son zamanlarda :D
Deneyimlerimi paylaşmak istedim belki aranızda GM8 modeline bakanlar, alıp almamak arasında gidip gelenler vardır diye. Size yardımcı olmak amaçlı anlatıyorum. 4 GM ram 64 gb dahili depolamaya sahip. İndirmediğim oyun, uygulama kalmadı anlayacağınız :D Performansını böylelikle daha iyi gözlemlemişte oldum. Aktif kullanıyorum telefonu oyunlarda falan performans gayet güzel, donma kasma gibi problemlerle karşılaşmadım. Şarj ve kamerasıda gayet iyi. Özellikle kamerası sanırım GM9PRO nun kamerasından bile daha iyi. Ben öyle gözlemledim en azından. Fiyat performans olarak bakacak olursak 1149 tl fiyatına göre çok iyi telefon (64 gb olanın fiyatı). 32 gb ile arasında 100 tl gibi bir fark var tercih sizin. Varsa sorularınız alırım.
Bu telefonda gece diye kamera modu var ben fotoğraf çekince hiçbir şey değişmiyo fotoğraf ayni sorun ne yada bu mod nasil kullaniliyor

Bu

Fg1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
bende baya tereddütte kalsamda okuduğum yorumlara güvenerek gm 9 pro aldım indirim kuponuylan 1485 tl bu fiyata bence güzel telefon 2 güne gelir deneyimlerimi paylaşırım almak isteyen olursa