SDN hakkında garip bir soru

Bu konuyu okuyanlar

WualHasan

Asistan
Reaksiyon puanı
44
İlk yorumunu ben attım 4-5 yıl sonra ayrı bir forum bölümü de açarsın.
Tesekkur ederim . Aklımda oyle fikirler var zaten . Sitem hakkinda dusuncelerin benim icin onemli dusuncelerini alabilirmiyim

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
74406

Şöyle bir şey lazım 2 saat yukarı çıkamıyoruz.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
Arama bölümüne ne yazarsak senin blog çıkıyor?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
sen bir de buraya bak. :D

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Tasarım ve isim güzel. İçerik durumuna gelince hevesinizi kırmak istemem ama sadece bu forumda benzer sitesi olan 15-20 kişi bulabilirsin. Bu durumda maksimum bir kaç sene sonra site hitinden sinirlenip siteyi ya kapatırsın yada kendi haline bırakırsın. Çünkü insanların bu tip sitelerde alternatifi çok fazla. Bir kullanıcının haber okurken gündemi takip ederken senin siteni kullanması için özel bir sebebi olmalı..
Şöyle bir örnek vereyim büyük ihtimal burada hatırladığım bir arkadaş benzer bir girişimde bulunmuştu. TIP ile ilgili merak edilen her türlü(hastalık, terimler, ilaçlar) gibi başlıkları herkesin anlayabileceği mizahını da kullanarak anlatıyordu.
Ben o sitede 2-3 saat takıldım. Okumadığım yazısı da kalmadı. Neden? Çünkü özgün ve farklı. Benzer bir site bende de var istersen adres veririm.
Aynı paylaşımları yapıyordum. 2012 de açtım halen aktiftir. Sonra programlama paylaşımlarına çevirdim. Yaklaşık 1 senedir de yazı yayımlamıyorum. Çünkü sen ne kadar emek versen de insanların senin yaptığın işte alternatifi çok fazla ve bu durumda senin seçilmen çok zor. Mesela ben neden haberleri SDN veya Mynet üzerinden değilde senin sitenden okuyayım? Bunun gibi düşün.
PR için twitter üzerinden aktif taglara ücretsiz reklam yapabilirsin. Ama dediğim gibi üzülerek söylüyorum bu iş göle maya çalmaktır hocam.

Ben bugün bir girişimde bulunsam programlama forumu açardım. Yada sadece mobil bir forum. Çünkü 7 den 70 herkesin atıldığı bir sektör. Bu sitede farkettiysen açılan her 2 konudan 1 i ya programlama yada hangi telefonu almalıyım gibi. Şansım var. Biraz da reklama para harcar tutturabilirdim.

Son düzenleme:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
Bu site çoktandır var neden reklam filan yok ki?

berkermelih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim aklımdaki fikir SDN gibi büyüyüm bir şirket kurmak . Benim şimdi bir blogger hesabım var ordan teknoloji haberleri yazıyorum özgün bir şekilde hiç biryerden çalmadan . Acaba SDN nasıl bir site blogger mi yoksa normal bir sitemi yönetim paneli nasıl birşey cevaplarsanız çok sevinirim . Büyümek için hangi yönetim panelini kullanıyım yada ne yapmalıyım sevgiler
Bu konuda bilgisi olan zaten kendi yapar sana bu bilgiyi vermez herhalde:)

WualHasan

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Tasarım ve isim güzel. İçerik durumuna gelince hevesinizi kırmak istemem ama sadece bu forumda benzer sitesi olan 15-20 kişi bulabilirsin. Bu durumda maksimum bir kaç sene sonra site hitinden sinirlenip siteyi ya kapatırsın yada kendi haline bırakırsın. Çünkü insanların bu tip sitelerde alternatifi çok fazla. Bir kullanıcının haber okurken gündemi takip ederken senin siteni kullanması için özel bir sebebi olmalı..
Şöyle bir örnek vereyim büyük ihtimal burada hatırladığım bir arkadaş benzer bir girişimde bulunmuştu. TIP ile ilgili merak edilen her türlü(hastalık, terimler, ilaçlar) gibi başlıkları herkesin anlayabileceği mizahını da kullanarak anlatıyordu.
Ben o sitede 2-3 saat takıldım. Okumadığım yazısı da kalmadı. Neden? Çünkü özgün ve farklı. Benzer bir site bende de var istersen adres veririm.
Aynı paylaşımları yapıyordum. 2012 de açtım halen aktiftir. Sonra programlama paylaşımlarına çevirdim. Yaklaşık 1 senedir de yazı yayımlamıyorum. Çünkü sen ne kadar emek versen de insanların senin yaptığın işte alternatifi çok fazla ve bu durumda senin seçilmen çok zor. Mesela ben neden haberleri SDN veya Mynet üzerinden değilde senin sitenden okuyayım? Bunun gibi düşün.
PR için twitter üzerinden aktif taglara ücretsiz reklam yapabilirsin. Ama dediğim gibi üzülerek söylüyorum bu iş göle maya çalmaktır hocam.

Ben bugün bir girişimde bulunsam programlama forumu açardım. Yada sadece mobil bir forum. Çünkü 7 den 70 herkesin atıldığı bir sektör. Bu sitede farkettiysen açılan her 2 konudan 1 i ya programlama yada hangi telefonu almalıyım gibi. Şansım var. Biraz da reklama para harcar tutturabilirdim.
Düşüncen için çok teşekkür ederim

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yeğenim, buncacık genç yaşına rağmen bir şeyler yapabilmenin gayretinde olmak çok güzel. Sitene baktım, amatörce de olsa heyecan dolu bir ruhla azim ve gayret gösterildiği anlaşılabiliyor. Ben arkadaşlardan biraz farklı düşünüyorum. Mesela bazen olur ki tasarım, dizayn, bilgi, birikim vs. on numara da olsa içime sinmez bir türlü. Lakin bazıları amatörce olur, eksiği, kusuru olur; Ama orada aşkın, heyecanın, sadakatin, olağanüstü bir gayretin, emeğin ve alınterinin hüzmelenmiş olduğunu hisseder ilgi duyarım, çok daha dikkatle bakarım, hoşuma gider.

Şimdi yeğenim, asıl söyleyeceklerime gelecek olursak... Sen de gayret var, heyecan var; Lakin çok da önemli bir kusurun var: Türkçe!

Ben imlasına, gramerine, her tür yazım kurallarına hakkıyla riayet etmeyen, özen göstermeyen kişilerin yazılarından çok çabuk sıkılır ve terk ederim. Ve sen ne yazık ki bu konuda pek fazla bir hassasiyeti, belki bilgisi ve gayreti olmayan birine benziyorsun.

Sana tavsiyem, bir iş yapmadan evvel mutlak surette dilini en güzel şekilde yazmayı, konuşmayı öğrenmelisin. Belki başkalarına tuhaf gelebilir ama ben bir insanın dininden de evvel dilini öğrenmesini isterim. Çünkü dil herşeyin başıdır. Onu öğrenmeden hiçbir şeyi hakkıyla öğrenemezsin, öğretemezsin.

Sana bu konuda başarılar diliyorum... Her ne iş yaparsan, sevdiğin bir iş olsun. Ama onu ille de para aşkıyla yapmayı niyetlenirsen çok da başarılı olacağını zannetmem. Ama eğer bir işi sevdiğin için, Allah rızası için ve insana yararlı olmak için yaparsan hem çok başarılı olursun, hem çok para kazanır, aynı zamanda da çok mutlu olursun.

Reaksiyon puanı
101