Windows 7 bir açılıyor bir açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
2 gün önce temiz format Windows 7 Ultimate attım.Pc iyiydi.Driverlerini yükledim.Lisanlamaya gelince lisans kodunun Windows 7 kodu olmadığını söyledi.Kapattım sonra pc açılmamaya başladı ○ Hoş Geldiniz yazısından sonra siyah ekranda Mouse vardı.Kapattım bir gün sonra yine açıldı neden böyle bir açılıyor bir açılmıyor

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Driverlerini yükledim.
Cihaz sürücülerini nereden/nasıl yüklediniz? Bu işlem için herhangi bir program kullandınız mı?
neden böyle bir açılıyor bir açılmıyor
En son ne zaman tam olarak sorunsuz bir şekilde açıldığını/çalıştığını biliyorsanız, sistem geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Soruna neden olan uygulama, sürücü veya güncelleştirme artık her ne ise, hepsi kaldırılır.

Dosya gezgininde; Bilgisayar'a sağ tıkla > özellikler > gelişmiş sistem ayarları > sistem koruması > Sistem Geri Yükle > Farklı bir geri yükleme noktası seç > (diğer geri yükleme noktalarını göster) Uygun bir olayı seçin ve İleri > Son tıklayarak işlem yapın. Sonucu paylaşın, kolay gelsin.

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Sürücüleri yüklemeden önce sorun varmıydı,format atıcaktan tekrar bence güvenli modda sürücüleri tek tek kaldırıp sorunlu olanı bulmaya çalış.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
önceki işletim sistemi ne?
Windows 8.1
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cihaz sürücülerini nereden/nasıl yüklediniz? Bu işlem için herhangi bir program kullandınız mı?

En son ne zaman tam olarak sorunsuz bir şekilde açıldığını/çalıştığını biliyorsanız, sistem geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Soruna neden olan uygulama, sürücü veya güncelleştirme artık her ne ise, hepsi kaldırılır.

Dosya gezgininde; Bilgisayar'a sağ tıkla > özellikler > gelişmiş sistem ayarları > sistem koruması > Sistem Geri Yükle > Farklı bir geri yükleme noktası seç > (diğer geri yükleme noktalarını göster) Uygun bir olayı seçin ve İleri > Son tıklayarak işlem yapın. Sonucu paylaşın, kolay gelsin.
Ben format atmayı bir daha deneyeceğim 1 gün açılıyo bir gün açılmıyor

Sistem geri yüklemeyi yapmıştım aynı

Evet.DriverToolKit

Sürücüleri yüklemeden önce sorun varmıydı,format atıcaktan tekrar bence güvenli modda sürücüleri tek tek kaldırıp sorunlu olanı bulmaya çalış.
Aynı :( Sanırım en iyisi bir pc ciye danışıp format atmak

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Anakart sürücülerini kendi sitesinden indir o tip programları kimse önermiyor zaten sürekli yeni güncelleme var deyip ne indirdikleri belli olmayan programlar,sürücülerin eski olduklarına bakma anakartın için en düzgün çalışan kendi sitesinde olanlar.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Sürücüler ile ilgili bir sorun gibi duruyor.

Evet.DriverToolKit

Bu gibi programlardan uzak durun. Ayrı ayrı aşağıda yer alan uygun olan araçları indirip yükleyin, çalıştırın, kullanın.

NVIDIA >Sürücüler > Otomatik Belirle ve Sürücüleri Yükle

AMD Sürücü Otomatik Algılama Aracı

Intel Sürücü ve Destek Asistanı

Ama illa ki bir program kullanmak istiyorum diyorsan, Snappy Driver Installer (SDI Lite sürümü) önerebilirim. Donanım kimlikleri, uyumlu kimlikler vesaire programın güzel bir sunumu var. İster program üzerinden sürücüleri indirip kur istersen bunları Google'dan aratarak da kolayca uygun olanı bulup kurabilirsin.

NOT: Tavsiyem toplu olarak cihaz sürücülerini yükleme yapma, tek tek deneyerek, bilgisayarını baştan başlatarak kur. Bu şekilde en başa dönmeden birikimli olarak tüm sürücülerini kurabilirsin. Sorun yaşadığın olursa, güncelleştirmeyi kaldırırsın ve başka bir sürüm denersin. Kolay gelsin.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
özel yerine yükseltme yapmışsın ama zaten yükseltme yapamazsın win 7 de neyse sorun genenllikle ekran kartından oluyor bu arada bende de oluyordu .

driverbooster neden kullanmıyon ?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Anakart sürücülerini kendi sitesinden indir o tip programları kimse önermiyor zaten sürekli yeni güncelleme var deyip ne indirdikleri belli olmayan programlar,sürücülerin eski olduklarına bakma anakartın için en düzgün çalışan kendi sitesinde olanlar.
Yaptım ama aynı :)

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
format at tekrar ama sürücüleri sitelerinden indir

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
nereden biliyorsun peki ?
Zamanında kullandığım için

Windows hoş geldiniz yazısını veriyor.Sonra siyah bir ekran geliyor.Momumse var birtek masaüstü yok

Windows hoş geldiniz yazısını veriyor.Sonra siyah bir ekran geliyor.Momumse var birtek masaüstü yok

15615724298591006578348.jpg

Son düzenleme:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
seneler önce Windows 7 bir sistemde yaşamıştım.
uygulama resmen taş çağından atom çağına uçar gibi güncelleme yedi eski de yaşadıysan olabilir şimdi o tür şeyler düzeldi bu arada . eskiden kötü ise şimdi de kötü mü olcak yani :D hemde artık microsoft onaylı sürücüleri tek destekliyor xd

Zamanında kullandığım için

Ekli dosyayı görüntüle 73696
ctrl+alt+delete yaparak görev yöneticisini aç sonra da yeni görev çalıştıra explorer yaz .

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Şimdide geldi.
1561572642099250718050.jpg

Şimdide geldi.
1561572642099250718050.jpg

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
yine format atmayı denedin mi ?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Uygulama resmen taş çağından atom çağına uçar gibi, güncelleme yedi. Eski de yaşadıysan olabilir şimdi o tür şeyler düzeldi. Bu arada eskiden kötü ise şimdi de kötü mü olcak yani :D Hem de artık Microsoft onaylı sürücüleri tek tek destekliyor.
Yok yine aynı terane. Programın övülecek ya da tavsiye edilecek bir yanı yok. :)

DipNot: Noktalama işaretlerine lütfen dikkat edelim, cümleye büyük harf ile başlayalım. Mesaja ekleme yapmak için Düzenle butonunu kullanalım. Çünkü yazdıklarını okumak cidden yorucu oluyor. Sırf mesaj yazmış olmak, sırf mesaj sayını arttırmış olmak için yazma; mesaj içeriğinin kalitesi, mesaj sayından daha önemli. ;)

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
Yok yine aynı terane. Programın övülecek ya da tavsiye edilecek bir yanı yok. :)

DipNot: Noktalama işaretlerine lütfen dikkat edelim, cümleye büyük harf ile başlayalım. Mesaja ekleme yapmak için Düzenle butonunu kullanalım. Çünkü yazdıklarını okumak cidden yorucu oluyor. Sırf mesaj yazmış olmak, sırf mesaj sayını arttırmış olmak için yazma, mesaj içeriğinin kalitesi mesaj sayından daha önemli. ;)
dipnotundan birşey anladıysam arap olam .

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
O zaman bir önceki mesajımda yazdığımı bir görsel ile pekiştirmiş olayım.

6-7 saat boyunca 100 mesaj attım evet .

peki senin hiç gerçek şeyin var mı kanıtın ?????

yani amaç ney ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
6-7 saat boyunca 100 mesaj attım evet .

peki senin hiç gerçek şeyin var mı kanıtın ?????

yani amaç ney ?
Amaç senin mesaj sayısına fazla önem vermemeni sağlamak.
Ve ard arda mesaj atmanı engellemek. :)

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
Ben Win 8.1 e alışamadım.
ben de alışamadım ama iyi yani oyun performansı ve uyumluluğu yerlerde sürünüyor fakat ne bilym iyi gibi ve güncelleme alıyor .

bir insan neden win 7 desteğini kaldırmak istesin ki ???

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
ben de alışamadım ama iyi yani oyun performansı ve uyumluluğu yerlerde sürünüyor fakat ne bilym iyi gibi ve güncelleme alıyor .

Ya Call of Duty:Modern Warfare 2 indirdim açılmıyordu Windows 8.1'de Hatalar veriyordu.Bir hatayı çözüyorduk başka bir hata çıkıyordu.

NİÇİN Mİ ? MONEY MONEY MONEY

Ya Call of Duty:Modern Warfare 2 indirdim açılmıyordu Windows 8.1'de Hatalar veriyordu.Bir hatayı çözüyorduk başka bir hata çıkıyordu.

NİÇİN Mİ ? MONEY MONEY MONEY
Kaldırmaz ise Windows 10 kullananlar çok ama çok azalacak böylece Microsoft'un emeği boşa gidecek.

Son mesajlar