Bilgisayarım Sürekli Reset Atıyor.

Bu konuyu okuyanlar

Emrekaya133442

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar size yaşadığım sorunu anlatmak istiyorum 3 gün önce bilgisayarda yüksek fps gerektiren bi oyun oynarken bi anda bilgisayar dondu ve hiçbir şekilde düzelmedi bende Altgr+ctrl+tab yolu ile oturumu kapatmaya çalıştım fakat oturum kapatılıyor derken tekrar dondu bu seferde power tuşu ile kapattım (pek sağlıklı olmasada) herneyse bilgisayarımı tekrar açmaya çalıştığımda pro2000 penceresi geldiği zaman orada sürekli dönüyordu kesinlikle açılmıyordu tekrardan bu sefer elektriği direk keserek kapadım ve hardiskin kablosunu söküp tekrar taktım ve bilgisayarı açtım bu seder açılırken windows (C:) %19 gibi bişeyler yazdı %100 olmasını bekledim bittikten sonra siyah ekran geldi ve 10 dakika öyle kaldı tekrar kapadım açtım bu seferde pro2000 ekranına geldiği anda kendini sürekli resetliyor sürekli aynı yerde bi türlü masaüstüne ulaşamadım lütfen yardımcı olun.
İnternette araştırdığım zaman çoğu kişi ram çoğu kişi harddisk çoğu kişide anakarttan olacağını söyledi sizede danışmak istedim yardım ederseniz sevinirim.
Windows 8.1
ANAKART: Gigabyte GA-F2A55M-DS2
16 GB RAM
Yaptığım İşlemler: bilgisayarı tamamen söktüm ve boş zeminde çalıştırdım. Olmadı
Ramlerin yerlerini değiştirdim. Olmadı
Power supply söktüm içine hava tuttum tozlarını aldım. Olmadı
Anakart ve ekran kartının işlemcilerine termal macun sürdüm biostan baktığım zaman 61 derece olarak gösterdi ki bu gayet normal.
Harddiski dışarıda çalıştırdım içinden her 10 saniyede bir dıızt diye ses geliyor buda normalmiş.
Yardımcı olun lütfen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buyurun buda video

Son düzenleme:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
ss atma şansınız var mı ?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Biosu açabiliyorum driver boot cd sini takıp f12 ile boot edebiliyorum ama aynı açılmıyor elimde bi format cd side yok
windows update güncellemesi filan yüklendikten sonra olduysa ya da ne bilym driver güncelledikten sonra olduksa sorun ondan olabilir ya da disk hatası da olabiliyor bazen mavi ekran filan vermedi mi ?

Emrekaya133442

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows update güncellemesi filan yüklendikten sonra olduysa ya da ne bilym driver güncelledikten sonra olduksa sorun ondan olabilir ya da disk hatası da olabiliyor bazen mavi ekran filan vermedi mi ?
Herhangi bi güncelleme yapmadı sadece pc resetlediğim zaman açılırken windows ( C: ) %19 yazısı çıktı %100 olduktan sonra siyah ekran geldi 10 dakika kadar öyle kaldı sonra tekrar resetledim 2. Olarak mavi ekran hatasını çoğu kişiye vermiş ama bana vermedi hiçbir şekilde

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Herhangi bi güncelleme yapmadı sadece pc resetlediğim zaman açılırken windows ( C: ) %19 yazısı çıktı %100 olduktan sonra siyah ekran geldi 10 dakika kadar öyle kaldı sonra tekrar resetledim 2. Olarak mavi ekran hatasını çoğu kişiye vermiş ama bana vermedi hiçbir şekilde
normalde reset atmaz mavi ekran verir fakat onun bir ayarı var sizdeki mavi ekran yerine reset olabilir ve disk sorunundan mavi ekran vermek yerine reset atıyor olabilir.

Emrekaya133442

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
normalde reset atmaz mavi ekran verir fakat onun bir ayarı var sizdeki mavi ekran yerine reset olabilir ve disk sorunundan mavi ekran vermek yerine reset atıyor olabilir.
Çok öncelerden mavi ekran veriyordu bazen :( üzgün işareti ile ama şimdi vermiyor yani sorun disktemi diyosunuz

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Çok öncelerden mavi ekran veriyordu bazen :( üzgün işareti ile ama şimdi vermiyor yani sorun disktemi diyosunuz
böyle sorunlar başıma çok gelmişti fakat şuan aklıma birşey gelmiyor başkaları da fikir sunsaydı iyiydi .

dreameagles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Mavi ekran verdi diyorsun ama önemli olan o ekranda verdiği hata kodu. Ayrıca deneme yanılma yapıp çözebilirsin. Bilgisayara farklı ram ve harddisk takıp açmaya çalış

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
bu arada ekran kartından da olabiliyor onboarddan devam edin ve o ekrandahi tuhaf şeylerin ram le bir bağlantısı var düzgün taktığından emin misin ve bazen o diskin anakarta bağlı olduğu kablo tam takılı değilken de olabiliyor ama bu sorun büyük ihtimal disk yüzünden (onboarddan devam edin bu arada )

Emrekaya133442

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mavi ekran verdi diyorsun ama önemli olan o ekranda verdiği hata kodu. Ayrıca deneme yanılma yapıp çözebilirsin. Bilgisayara farklı ram ve harddisk takıp açmaya çalış
Yarın bilgisayarcıya götürecem bakalım
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada ekran kartından da olabiliyor onboarddan devam edin ve o ekrandahi tuhaf şeylerin ram le bir bağlantısı var düzgün taktığından emin misin ve bazen o diskin anakarta bağlı olduğu kablo tam takılı değilken de olabiliyor ama bu sorun büyük ihtimal disk yüzünden (onboarddan devam edin bu arada )
Tekrar kontrol ettim düzgün takılı

Emrekaya133442

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorun çözüldü sorunum bilgisayar açılırken kendini korumaya alıp güncelleştirme yapmak istemiş o arada pc kendini resetlemiş ve windows çökmüş bi format ile düzeldi teşekkür ederim yardımınız için.