DA-V4 Alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

The_DarkAndroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar bugün sistem alıyorum tam da donanım arşivi v4 için karar kıldım ancak insanlar sistemin kaliteli olduğunu sadece MSI RX580 Armor modelinin çok ısındığını söylüyorlar. Undervolt yapılarak kullanılabilirmi? Veya undervolt işlemi çok zor bir işlemmi? Cevaplarınızı bekliyorum.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Armor serisinin biraz ısındığı söyleniyor ancak koskoca mis gibi sistemi aldırmayacak kadar da değil.
Isınma kartı bozacak kadar olmaz,alınabilir.

The_DarkAndroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Elindeki tam bütçe nedir kasa için?
3300 TL ama araştırmadaığım yer kalmadı en iyi sistem bu sadece armor serisi kafamı karıştırdı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Armor serisinin biraz ısındığı söyleniyor ancak koskoca mis gibi sistemi aldırmayacak kadar da değil.
Isınma kartı bozacak kadar olmaz,alınabilir.
Bende öyle düşünüyorum çünkü sistemin geri kalanı iyi sadece armor un ısındığını söylediler ama undervolt yaparak önüne geçebilirsin dediler sanırım öyle yapacağım

1660 yükseltebilirsiniz.
Çıkabileceğim maksimum miktar 3400, 1660 ekleyince üstüne 580 TL ekleniyor yani bütçeyi aşıyor

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
msı afterburner ile undervolt denenebilir.Ama, kasa içi havalandırmanı güçlendirirsen,gerek bile kalmayabilir.

The_DarkAndroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
msı afterburner ile undervolt denenebilir.Ama, kasa içi havalandırmanı güçlendirirsen,gerek bile kalmayabilir.
Hocam sistemde kullanılan kasa kaliteli bir kasa 4 tane de dahili fanı var hava akışı konusunda sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, sanırım bu sistemi alacağım çünkü bu fiyatlara R3 2300X ve RX570 veriyorlar v4 ün rakibi yok bu fiyatlara sanırım

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
Bir sıkıntı olmaz içinden baba gibi soğutucu çıkıyor.

The_DarkAndroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bir sıkıntı olmaz içinden baba gibi soğutucu çıkıyor.
Hocam zaten işlemci konusunda bir soru işareti yok kafamda dediğiniz gibi iyi bir soğutucu ile geliyor sadece ekran kartı tereddüt ettirmişti ama yinede bu fiyatlara başka sistem yok en kötü undervolt yaparım yoluma bakarım cevaplarınız için teşekkürler

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
Undervolta gerek bile yok videodaki değerler
Müthiş.
Kasa hava akışı güzel 4 fan var.

Güzel bir fan ayarıyla sıkıntı çıkmaz 60 dereceden sonra fan hızını artırın bir miktar.

Phatron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hoca sistemi bende sipariş ettim. ram 8'idi sadece onu 16 yaparak sipariş ettim. pişman olmam diye düşünüyorum. çünkü f/p ürünü olduğunu düşünüyorum. sistemi denediğimde tekrar yazacağım.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İşlemci ,çok az overclock yapılsa iyi olur. En azından tüm çekirdekler,turbo boost hızına çıkarılmalı. Zaten anakartta fazlasına pek müsaade etmez.

The_DarkAndroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hoca sistemi bende sipariş ettim. ram 8'idi sadece onu 16 yaparak sipariş ettim. pişman olmam diye düşünüyorum. çünkü f/p ürünü olduğunu düşünüyorum. sistemi denediğimde tekrar yazacağım.
Bende ssd yi adata yaparak sipariş ettim pişman olmayız diye düşünüyorum

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Bende ssd yi adata yaparak sipariş ettim pişman olmayız diye düşünüyorum
Keşke yapmasaydınız,toshiba çok daha iyi olurdu.Aradaki 5 TL farkla Adata yaptınız fakat SU serisi sorunlu bir seri.Toshibanın da pek iyi olduğu söylenemez fakat adata seçmekten daha iyi.
Pişman edebilir,mümkünse siparişi iptal edin.

The_DarkAndroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Keşke yapmasaydınız,toshiba çok daha iyi olurdu.Aradaki 5 TL farkla Adata yaptınız fakat SU serisi sorunlu bir seri.Toshibanın da pek iyi olduğu söylenemez fakat adata seçmekten daha iyi.
Pişman edebilir,mümkünse siparişi iptal edin.
Hocam nereye baksam insanlar toshiba dan şikayetçi ve genellikle adata öneriliyor bende o yüzden adata yı seçtim, yani bazıları adata daha iyi diyor bazıları da toshiba o yüzden çok kafaya takılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum en iyisi kullanarak tecrübe etmek bu saatten sonra

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Hocam nereye baksam insanlar toshiba dan şikayetçi ve genellikle adata öneriliyor bende o yüzden adata yı seçtim, yani bazıları adata daha iyi diyor bazıları da toshiba o yüzden çok kafaya takılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum en iyisi kullanarak tecrübe etmek bu saatten sonra
Tamamdır.Aldıktan sonra geri bildirim olarak SSD hakkındaki görüşünüzü yazarsanız sevinirim :)

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371

Arkadaşımda da oldu.Çabucak ölüyor.

Phatron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Şimdi ben ayın 18inde sistemi sipariş ettim. Benim kutu takıntım var. Bu sistemin kullanıldığı parçaların kutularınıda bizlere kargo ile gönderiyorlar mı ?
Edit : saat 15,30 itibariyle itopyanın resmi sitesinde bize ulaşın diye verdiği numaradan onlara ulaşamıyorum bu bilgiyi sormak için. telefon hiç çalmadan kapanıyor. bu normal mi ?

The_DarkAndroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Şimdi ben ayın 18inde sistemi sipariş ettim. Benim kutu takıntım var. Bu sistemin kullanıldığı parçaların kutularınıda bizlere kargo ile gönderiyorlar mı ?
Edit : saat 15,30 itibariyle itopyanın resmi sitesinde bize ulaşın diye verdiği numaradan onlara ulaşamıyorum bu bilgiyi sormak için. telefon hiç çalmadan kapanıyor. bu normal mi ?
- Evet kasanın yanında bir kutu daha geliyor onun içinde de kullanılan sistem parçalarının kutuları bulunuyor.
- İtopya'ya genellikle yoğunluktan dolayı pek ulaşılamıyor isterseniz mail atın oradan geri dönüş sağlarlar diye düşünüyorum

Phatron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bilgisayar geldi. 3 gündür denemedeyim. Cs-go'da ultra grafikler 200-210fps alıyorum. Just cause 3'de full grafiklerde 60fps alıyorum. Need for speed payback'da ise full grafiklerde 100 fps civarında. Herşey iyi güzel. Donma kasma sıkıntısı yok. ancak ekran kartının çok ısındığını görüyorum. Kasanın yan camı çıkartıp kullanmak daha mantıklı mı olur ? Yoksa bu ekran kartının ısınmasına başka bir çare var mıdır ?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Bilgisayar geldi. 3 gündür denemedeyim. Cs-go'da ultra grafikler 200-210fps alıyorum. Just cause 3'de full grafiklerde 60fps alıyorum. Need for speed payback'da ise full grafiklerde 100 fps civarında. Herşey iyi güzel. Donma kasma sıkıntısı yok. ancak ekran kartının çok ısındığını görüyorum. Kasanın yan camı çıkartıp kullanmak daha mantıklı mı olur ? Yoksa bu ekran kartının ısınmasına başka bir çare var mıdır ?
Çok ısınıyor derken kaç derece ?

Phatron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
50-55 derece. kasanın arkasında elime baya sıcak vuruyor. normal mi bu

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
50-55 derece sıcak değil ki,çok iyi değerler.Ekran kartı 80 dereceyi geçmediği sürece endişelenmeye gerek yok.
Kasanın arkasındaki fan içerideki sıcak havayı dışarı atma görevini üstleniyor,yani oradan sıcak hava gelmesi gayet normal.

The_DarkAndroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
50-55 derece buz gibi demek heleki armor serisi için :D benimki de kargoda pazartesi en geç salı elimde olur izlenimleri unutmaz isem yazarım

Yine de seni memnun etmediyse undervolt deneyebilirsin ama dediğin değerlere göre gerekte yok

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
yük sırasında 50-55 derece fazla mı ? 30-40 derece mi olması gerekiyor :D burda hava sıcaklığı 40 derece :D

eski ekran kartım 80 derece yüksüz stabil kalıyordu yanı sorun yok .