Düşük kalite yayın + Sıkıntılı ping sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Talhix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar son birkaç haftadır yayın açıyorum yayınlarda Fortnite oynuyorum ancak 1815 bitrate vermeme rağmen oyunda lag ve gecikmeler oluyor. Şu an Turk Telekom Hipernet kullanıyorum ve 2.74 upload alıyorum. Çıkmak istiyorum ancak yüksek taahhüt bedeli kitlerler diye korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?
5d23ca9e92208d7e2f157f0986a31e64.png

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
766
Yapacak birşey yok upload düşük üst paketlere geçersen 4 mbit upload vermekte.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
766
Türk telekomda upload maks 4 mbit.

Superbox bakın.

Hapton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Yayın konusunda "İnternet" ne kadar önemli ise, bilgisayar özellikleri de o kadar önemlidir. Sistem özelliklerini paylaşır mısın?

Talhix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türk telekomda upload maks 4 mbit.

Superbox bakın.
Teşekkürler inceleyeceğim, şu an korkum yüksek miktarda taahhüt talep etmesi Türk Telekomun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yayın konusunda "İnternet" ne kadar önemli ise, bilgisayar özellikleri de o kadar önemlidir. Sistem özelliklerini paylaşır mısın?
Merhabalar kesinlikle haklısınız ancak oyunda ya da yayında bir kasma olmuyor, gecikme oluyor. Sol üst tarafta da net debug özelliğini aktifleştirdiğimde paket kaybını ve ping artışını görebiliyorum. Evde birçok cihaz var internete bağlı olan ancak sadece bir tanesi aktif kullanılıyor. Mesela ben yayın yaparken abim youtube den video izliyor. O bile çok ciddi derecede etkiliyor.

Hapton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Merhabalar kesinlikle haklısınız ancak oyunda ya da yayında bir kasma olmuyor, gecikme oluyor. Sol üst tarafta da net debug özelliğini aktifleştirdiğimde paket kaybını ve ping artışını görebiliyorum. Evde birçok cihaz var internete bağlı olan ancak sadece bir tanesi aktif kullanılıyor. Mesela ben yayın yaparken abim youtube den video izliyor. O bile çok ciddi derecede etkiliyor.

Tabii ki haklısın. İnternet'e bağlı cihaz sayısı, kesinlikle yayın performansını etkiliyor. Yayın sırasında bilgisayar hariç hiçbir cihaz internet'e bağlı olmasın. Son olarak OBS ayarlarınızı kontrol etmeyi deneyin. Sistem özelliklerini paylaşman daha mantıklı olacaktır daha net yorum yapabiliriz.