Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

r321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. 2018 yılı ağustos ayında aldığım galaxy s8 cihazımın son 1 aydır bataryası eskisi gibi çalışmıyor. Normal şartlarda pil yüzdesi yüzde 15 in altına düşmeden şarj ederim. Şarjı dolmadan çıkarmam, nadiren şarjda kullanırım cihazı. Geçenlerde şarjım yüzde 7 ye düştü, ardından 1-2 dk içerisinde yüzde 0' a gelerek kapandı. Üstelik bir uygulamada olmadığım halde. Bir aydır bu şekilde devam etti yüzde 3-5 leri görmedim batarya bitiyordu. Dün ise şarj yüzde 14 iken flaşı açmıştım, 3-5 saniye açık kaldı ve telefon kapandı. Şarj yüzde 0 idi. 4sene LG G2 kullandım bataryadan kaynaklı en ufak sorun yaşamamıştım. Ne yapmam lazım sorun neyden kaynaklanır. Teşekkürler.

Murad Hasanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar. 2018 yılı ağustos ayında aldığım galaxy s8 cihazımın son 1 aydır bataryası eskisi gibi çalışmıyor. Normal şartlarda pil yüzdesi yüzde 15 in altına düşmeden şarj ederim. Şarjı dolmadan çıkarmam, nadiren şarjda kullanırım cihazı. Geçenlerde şarjım yüzde 7 ye düştü, ardından 1-2 dk içerisinde yüzde 0' a gelerek kapandı. Üstelik bir uygulamada olmadığım halde. Bir aydır bu şekilde devam etti yüzde 3-5 leri görmedim batarya bitiyordu. Dün ise şarj yüzde 14 iken flaşı açmıştım, 3-5 saniye açık kaldı ve telefon kapandı. Şarj yüzde 0 idi. 4sene LG G2 kullandım bataryadan kaynaklı en ufak sorun yaşamamıştım. Ne yapmam lazım sorun neyden kaynaklanır. Teşekkürler.
Ben de 28 ağustos 2018 tarihinde almıştım s8'i. 2 ay öncesine kadar pili yüzde 18 iken kapanıyordu. Android pie gedikten sonra düzelmişti yüzde 1 e kadar dayanıyordu sonra yine kapanmaya başladı şimdi yüzde 5 e kadar zar-zor dayanıyor. Lityum-ion piller belli şarj döngüsünden sonra ciddi kayıp yaşadıkları için işlemciye gereken voltajı veremiyor bu yüzden cihaz aniden kapanıyor. Zaten Apple bunun önüne geçmek için pili eskimiş cihazlarının işlemci frekansını düşürüyor. Bu durumun düzelmesi için pil değişimi gerekiyor amma arka kapak açıldıktan sonra cihaz su geçirmezlik özelliğini kaybeder diye korkuyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

zaten haziran ayındayız. 2 ay önce güncellemeleri vermiş. her ay güncelleme gönderecek değil ya. :D

Samsung Galaxy S7, S8 ve Note 8(Exynos) için kullanılabilir portre modu programı isterseniz linkini aşağıya atıyorum. ben s8 de 1 senedir kullanıyorum çok başarılı fotolar çektim. yanlız aşağıda belirttiğim ayarları yapmanız gerekiyor. yazılım pixel 2 için geliştirilmiş fakat samsung exynos işlemci için uyarlanmış. gayet başarılı portre modu var. çift kameralı cihazları aratmaz. ek bilgi olarak söyleyim sadece insan yüzüne portre yapabiliyor.

AYARLAR:
  • Model: Nexus 6
  • Portrait mode on all models: on
  • camera.af.debug.show: off
  • camera.faceboxes: on
  • Bunu yaptıktan sonra portre modu ve HDR+, Exynos cihazınızda çalışacaktır.
Bende zaten yüklü ve çalışan Google camera var kullanıyorum da fakat içinde nigth sight yok yani gece çekimleri için olan mod yok. Night sight olan apk arıyorum. Bu arada s9'lara gece modu gelmiş s8'e de gelmeli bence unutmuş olmazlar s8'i

r321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de 28 ağustos 2018 tarihinde almıştım s8'i. 2 ay öncesine kadar pili yüzde 18 iken kapanıyordu. Android pie gedikten sonra düzelmişti yüzde 1 e kadar dayanıyordu sonra yine kapanmaya başladı şimdi yüzde 5 e kadar zar-zor dayanıyor. Lityum-ion piller belli şarj döngüsünden sonra ciddi kayıp yaşadıkları için işlemciye gereken voltajı veremiyor bu yüzden cihaz aniden kapanıyor. Zaten Apple bunun önüne geçmek için pili eskimiş cihazlarının işlemci frekansını düşürüyor. Bu durumun düzelmesi için pil değişimi gerekiyor amma arka kapak açıldıktan sonra cihaz su geçirmezlik özelliğini kaybeder diye korkuyorum.
Bende az önce servisle konuştum, cihazı fabrika ayarlarına döndürün demişlerdi daha önce, onu yaptınız ve fayda etmediyse cihazı gönderin dedi. Şimdi gönderip göndermemek konusunda kararsızım, cihazın içi açıldıktan sonra eskisi gibi olacağını sanmıyorum. Bu arada sorun kullanımdan kaynaklı mıdır, bütün s8 ler yılını doldurmadan bu hale mi geliyor. Hiç oyun oynamam telefonla, şarj ederken hassas davranırım. Sebep nedir yani

Murad Hasanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bende az önce servisle konuştum, cihazı fabrika ayarlarına döndürün demişlerdi daha önce, onu yaptınız ve fayda etmediyse cihazı gönderin dedi. Şimdi gönderip göndermemek konusunda kararsızım, cihazın içi açıldıktan sonra eskisi gibi olacağını sanmıyorum. Bu arada sorun kullanımdan kaynaklı mıdır, bütün s8 ler yılını doldurmadan bu hale mi geliyor. Hiç oyun oynamam telefonla, şarj ederken hassas davranırım. Sebep nedir yani
Pil teknolojisinin yenilenmesi gerekiyor artık lityum-iyon piller çok çabuk eskiyorlar. Hızlı şarj da pilin daha hızlı eskimesine sepep oluyor. Bir de bence pili küçük olduğu ve bir gün dayanamadığı için daha fazla döngü yapıyor olması da bir etken. Mesela s10+ ve ya note 9 bir günde 1 kere şarj döngüsüne girerken s8 2 kere giriyor ve lityum-iyon pillerin belirli şarj döngüsü limitine daha çabuk ulaşıyor. Benim fikrim böyle.

r321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pil teknolojisinin yenilenmesi gerekiyor artık lityum-iyon piller çok çabuk eskiyorlar. Hızlı şarj da pilin daha hızlı eskimesine sepep oluyor. Bir de bence pili küçük olduğu ve bir gün dayanamadığı için daha fazla döngü yapıyor olması da bir etken. Mesela s10+ ve ya note 9 bir günde 1 kere şarj döngüsüne girerken s8 2 kere giriyor ve lityum-iyon pillerin belirli şarj döngüsü limitine daha çabuk ulaşıyor. Benim fikrim böyle.
Hocam tek mevzunun o olduğunu sanmıyorum, aynı bataryayla 3-4 sene sorun yaşamadan kullananlar var. Biz neyi yanlış yapıyoruz ya da sadece bizim piller mi sorunlu

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Batarya kalibrasyonu yapmayı denesene o işe yarıyor diye biliyorum böyle durumlarda

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Nasıl yapıcaz peki
Telefondan *#0228# tuşla önüne bir menü cıkacak quick start ardından ok a bas telefon tuş kilidine geçicek ve 1-2 saniye sonra kendi kendine açılacak açılınca yine aynı işlemi tekrarla 5-6 sefer yap bunu büyük ihtimal düzelir

Nasıl yapıcaz peki
Bu işlemi yaparken şarj yüzdeni takip edip sonucları paylasır mısın

r321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefondan *#0228# tuşla önüne bir menü cıkacak quick start ardından ok a bas telefon tuş kilidine geçicek ve 1-2 saniye sonra kendi kendine açılacak açılınca yine aynı işlemi tekrarla 5-6 sefer yap bunu büyük ihtimal düzelir

Tamam hocam

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55

Değişim ücreti ne kadar dediler bataryayı değiştirmenin?

Royal99

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar bildiğiniz gibi facebook android uygulamasının görünümünü tamamen yeniledi. Fakat benim telefonda uygulamanın son sürümü güncel olmasına rağmen eski arayüz var facebook uygulamasında. Ayrıca uygulamayı kaldırıp yeniden kurayım dedim, uygulamayı kaldıramıyorum basılı tutunca kaldır seçeneği çıkmıyor. Ne yapmam gerekli?

r321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

İşlemi yaptım, 3-4 kez tekrarladım. Yüzde14 den sonra hızlı bir düşüş olurken bu sefer yüzde 6-7 den sonra hızlı düşüş oldu. Yani bi nebze düzeldi gibi. Sonra yine deneyeceğim.

r321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonuma hard reset attım bazı sorunlardan dolayı. Cihaz açıldıktan sonra şifremi çiziyorum ve ekrana kilit resmi geliyor ve dönüyor. En az 30-40 saniye böyle geçiyor ve sonra telefon başlatılıyor diye biraz daha bekletiyor. Yani yeniden başlatmam nerden baksanız 1-2 dk sürüyor. Bu sorun neyden kaynaklanır acaba

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
İşlemi yaptım, 3-4 kez tekrarladım. Yüzde14 den sonra hızlı bir düşüş olurken bu sefer yüzde 6-7 den sonra hızlı düşüş oldu. Yani bi nebze düzeldi gibi. Sonra yine deneyeceğim.
Öyle hızlı düşüşler olduysa kalibre olmuş demektir benim bildiğim ama hala devam ediyorsa sorunn servise ver

cmlsn

Asistan
Reaksiyon puanı
12
merhaba galaxy store dan uygulama indirme ya da güncelleme de problem yaşayan var mı
ben ikisini de yapamıyorum

yavuz2424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
merhaba galaxy store dan uygulama indirme ya da güncelleme de problem yaşayan var mı
ben ikisini de yapamıyorum
Evet açılmıyor güncelleme var diyor güncellenmiyor

Ön belleği sildim güncelleme başladı fakat 1.56 mb de durdu ve hata veriyor

Son düzenleme:

Murad Hasanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
74710

consolewriteline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Merhaba arkadaşlar, S8 plus almayı planlıyorum,

sizce şuan bu telefon alınır mı 3200 TL sıfır fiyata ?

Özellikle ön kamerası ve 2 nesil öncesi olduğu için bu fiyata fikirlerinizi almayı düşünüyorum.
kamera modülleri aynı olduğu için s8 kulanıcılarından da fikir almayı düşünüyorum.

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Merhaba arkadaşlar, S8 plus almayı planlıyorum,

sizce şuan bu telefon alınır mı 3200 TL sıfır fiyata ?

Özellikle ön kamerası ve 2 nesil öncesi olduğu için bu fiyata fikirlerinizi almayı düşünüyorum.
kamera modülleri aynı olduğu için s8 kulanıcılarından da fikir almayı düşünüyorum.
O fiyata baska telefon bak guncelleme isi bitti s8de hem samsung yeni guncellemelerle telefon kamera ve video ozelligini guzellestircegine kotulestiriyor ben s8 ilk çıktığında almistim android 7 iken daha iyi resim ve video çekiyordum ayni performans suan yok

the-godfather

Doçent
Reaksiyon puanı
32
Arkadaşlar S8 plus için kaliteli ekran koruyucu kullanan varmı tavsiyeler bna onerirmisiniz fiyat onmli deil

Coskunozturk0053

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar S8 plus için kaliteli ekran koruyucu kullanan varmı tavsiyeler bna onerirmisiniz fiyat onmli deil
Cizilmeye karşi samsung kendi magazalarinda emaar avm ve badat caddesi samsung da outfitters kaplama yapiliyor ince temiz ve uzun vadeli kullanima uygun cift yada tek tarafli kaplama yapabiliyorsun, kullanim acisin piyasadaki.en ileri kaplama bu, kirilmaya karsi kalin koruyucu icin ise dogubanka gitmen gerek kardesim. Her cesit var. Yada cevrendeki telefoncularda varsa onlardan temin edecen.