HP Omen 15-DC001NT mi Dell Gaming G315 mi almalıyım ??

Bu konuyu okuyanlar

angel1272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ya HP ya da DELL alacağım. Emin olamadım bu yüzden sizlere sormak istiyorum.

HP nin aşırı ısınma sorunu olduğunu biliyorum.
DELL de ise şarj problemi var o da adaptör değişimi ile değiştiriliyormuş.

hangisini neden tercih etmeliyim ?
kullanan arkadaşlar varsa yorum yaparlarsa sevinirim.

1. HP Omen 15-DC001NT

HP Omen 15-DC001NT Intel Core i5 8300H 8GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

2-Dell Gaming G315

Dell Gaming G315 Intel Core i7 8750H 8GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada bu da 3. ama pek tercihim olmayan
HP Pavilion Gaming

HP Pavilion Gaming 15-CX0031NT Intel Core i5 8300H 8GB 1TB Fiyatı

Son düzenleme:

Van Dijk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Omen modelini bende satın aldım. 1 haftadır falan kullanıyorum diyebilirim. Isınma sorunu falan yok omen serisinde. Bende çok çekinerek almıştım ısınır mı vs diye. Yabancı forumları incelemeye çalıştım ama öyle bir problem bulamadım. Kendimde deneyimledim ve evet ısınma gibi bir durum söz konusu değil. Omen tasarım olarak çok klas bir laptop. Yani açıkçası bana keyif veriyor ve göze çok hoş geliyor. Dell modelinden de bence çok daha güzel gözüküyor. Attığın dell ile tek farkı zaten işlemcisi. Tabii arada fiyat farkı da var. O fiyata çıkabilir misin, sence o farka değer mi o kararı sen ver. Bu arada omen modeli 5100 liraya aynı satıcı tarafından başka sitede satılıyor. Almak istersen ve soruların olursa yardımcı olabilirim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

angel1272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dell şarj problemi eski serilerinde vardı G serisinde öyle bir sorun yok. İşlemci arasında ciddi farklar var i5-8300H 4 çekirdek 8 izlek, i7 8750H 6 çekirdek 12 izlek ama oyun için iki işlemci de uzun süre götürür laptoplarda çabuk eskiyen donanım ekran kartıdır zaten. Bu iki ürüne de bak derim.

Abra A5 V15.2 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Abra A5 V15.1.1 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook

Monster den uzak durmaya çalışıyorum. Monsterlerde 2 yıldan sonra sıkıntı çıkma ihtimali çok yüksek oluyor. Toplama olduğu için sanıyorum parçalar arası tam uyum olmuyor. Arkadaşıma monster almıştık 2. Yılını doldurduğunda ana kartı yandı. Monster de garanti dolduğu için 3500 tl istedi. Bu durumu 2 farklı monster laptopta da yaşadık. O yüzden dell veya hp yi tercih ediyorum. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bütçe yoksa Dell için çok zorlama ama işlemci haricinde iki bilgisayar arasındaki en büyük farklardan birisi de Dell'in kapağını açıp RAM veya SSD yükseltmesi yapmak garantiyi bozmuyor fakat durum HP'de öyle değil bildiğim kadarıyla.

angel1272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım HP yi arayıp soracağım çünkü ram yükseltmesi yapacağım garantinin bozulması büyük sıkıntı olur. Bütçem var sadece karar vermek kaldı. Önce garantiye ne olacağını öğrenmeliyim