Mi 9T vs Pocophone f1

Mi 9T vs Pocophone f1

• Mi 9T

Kullanılan: 7 77.8%
  • Pocophone f1

Kullanılan: 2 22.2%

• Kullanılan toplam oy
    9

Bu konuyu okuyanlar

M.C.D

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Herkese selamlar sizce hangisi daha iyi?
Mi 9T → 6/64 → 3799tl → snapdragon730
Pocophone f1 → 6/64 →2999tl → snapdragon845

Bence pocophone f1 daha iyi

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Evet performans olarak poco önde ama genel itibari ile her şeyde mi9t derim zaten yeni nesil Bi işlemci var ve oda memnun edecektir sd 845 kadar olmasada. Onun dışında kamera vs kasa oranı kamera çıkıntılı filan bunlar hoş şeyler, ben mi9t derim. Tabi fiyat biraz pahalı o ayrı.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
İki cihaz da cacık. Mi 9T güzel cihaz ama o fiyata değmez, edeceği maksimum 2500 lira. Poco F1 modelini tavsiye etmem. Kamerası kötü, sağlam değil. Birçok kötü yorum gördüm Poco F1 için. Bu fiyat aralığında en donanımlı cihaz LG G7 modeli. Buna alternatif Meizu 16th ve Mi 8 var. Mi 8 modeli hem fiyatıyla hem de ithalatçı garantili olmasıyla biraz kötü. Meizu ise satışı pek olmayan, bu nedenle herhangi bir tamir işleminde parça sıkıntısı çıkartabilecek bir model. Diğer markaların orta sınıf cihazlarını saymaya gerek yok, bunlar bu fiyatın amiral sınıfı cihazları. Bir diğer alternatif ise yurt dışı kayıtlı cihaz almak. 1900 liraya Mi 9 SE var mesela. İthalatçı garantili 3400 liraya almaktansa yurt dışı kayıtlı olarak 1900 liraya almak ultra karlı alışveriş olur.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
İki cihaz da cacık. Mi 9T güzel cihaz ama o fiyata değmez, edeceği maksimum 2500 lira. Poco F1 modelini tavsiye etmem. Kamerası kötü, sağlam değil. Birçok kötü yorum gördüm Poco F1 için. Bu fiyat aralığında en donanımlı cihaz LG G7 modeli. Buna alternatif Meizu 16th ve Mi 8 var. Mi 8 modeli hem fiyatıyla hem de ithalatçı garantili olmasıyla biraz kötü. Meizu ise satışı pek olmayan, bu nedenle herhangi bir tamir işleminde parça sıkıntısı çıkartabilecek bir model. Diğer markaların orta sınıf cihazlarını saymaya gerek yok, bunlar bu fiyatın amiral sınıfı cihazları. Bir diğer alternatif ise yurt dışı kayıtlı cihaz almak. 1900 liraya Mi 9 SE var mesela. İthalatçı garantili 3400 liraya almaktansa yurt dışı kayıtlı olarak 1900 liraya almak ultra karlı alışveriş olur.
meizu önermekten vazgeç kardeşim güncelleme konusunda sıkıntılı bir cihaz ayrıca güncelleme bile almayan telefonu kim ne yapsın güvenlik güncellemesinden bahsetmiyorum android güncellemesinden bahsediyorum 9.0 pie bile alamıyor

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
meizu önermekten vazgeç kardeşim güncelleme konusunda sıkıntılı bir cihaz ayrıca güncelleme bile almayan telefonu kim ne yapsın güvenlik güncellemesinden bahsetmiyorum android güncellemesinden bahsediyorum 9.0 pie bile alamıyor
Meizu hakkında bilgin olmadığını anladığım için eleştirmeyeceğim yorumunu. Lütfen kullanıcı forumlarına bir göz at Meizu 16th modeli için. Benim verdiğim bilgileri yine bana satıyorsun ama buraya yazmadığım bir ton şey daha var. Okuduktan/araştırdıktan sonra gel tartışalım

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Meizu hakkında bilgin olmadığını anladığım için eleştirmeyeceğim yorumunu. Lütfen kullanıcı forumlarına bir göz at Meizu 16th modeli için. Benim verdiğim bilgileri yine bana satıyorsun ama buraya yazmadığım bir ton şey daha var. Okuduktan/araştırdıktan sonra gel tartışalım
Meiu 16th modeli HWP'den biliyorum donanımı konusunda bilgim var ekran altı parmak izi okuyucusundan tut sd845'e kadar özelliklerinin hepsini biliyorum ama yazılım konusunda başarılı bir firma olmadığını düşünüyorum ayrıca ben sana Meizu uzmanıyım demedim ki yazılımı konusunda öğrendiğim bilgileri aktardım

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Meiu 16th modeli HWP'den biliyorum donanımı konusunda bilgim var ekran altı parmak izi okuyucusundan tut sd845'e kadar özelliklerinin hepsini biliyorum ama yazılım konusunda başarılı bir firma olmadığını düşünüyorum ayrıca ben sana Meizu uzmanıyım demedim ki yazılımı konusunda öğrendiğim bilgileri aktardım
Meizu sadece özellikleri için tercih edilen bir marka değil. Sırf arayüzü için tercih edenler var. Güncelleme almadığı için tercih edenler var. Her güncelleme iyi sonuçlar mı veriyor? Mi 8 Lite güncelleme ile şebeke sorunu yaşadı. Her cihaz güncelleme ile eskitiliyor. Androidde market için Ios kadar güncelleme şartı olmadığından dolayı tercih edenler var. Meizu'nun kullandığı donanımlar kalitelidir. Aynı fiyat bandındaki birçok cihazdan daha stabil daha donanımlı cihazlar üretir, kamera kalitesi çok iyidir. Herkes güncelleme olayını kafasına takmaz yani. Ayrıca Meizu 16th çıktığı günden itibaren 4 güncelleme almış bir model. Az gelse de stoklara geldiği gibi bitmesi de cihazın ne kadar tutulduğunu gösteriyordur. Yani sırf geçmiş modelleri güncellemeyi almadı ya da geç aldı diye bir cihazı önermemek diye bir şey yok, güncelleme çok önemliyse o zaman başka cihazlar önerilir. Yazılım konusunda da geri kalmış bir firma değil, kendi yazılımını androidden önde tutan bir firma. Seveni de var sevmeyeni de, bu öznel bir yorum olur

Son mesajlar