Xiaomi Mİ9T fiyatı

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Fiyatı 3800 tl
Ne düşünüyorsunuz ?

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Yani pop up kamera sd 730 için ııhhh diyelim. Ben olsam o parayla şu anda p20 pro alırım.

Dobby

Asistan
Reaksiyon puanı
74
eğer Beklerseniz 1 2 ay sonra 3000 altına düşer

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Bence pahalı. Bu kadar beklemiyordum ben.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
hadi bu pahalı, hadi bir sürü vergi var.

Ulan evofone, 35$'lık Mi band 4 299 TL nasıl oluyor yahu!

:mad:

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Kızmayın ama ben mi band 4 ün fiyatını uygun buldum.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Yoo neden kızayım ki

Fikirlerimizi beyan ediyoruz burada. Ben çok yüksek buldum.
Tabi ki de. Yani ben daha fazla bekliyordum açıkçası baya Bi gelişme gördüm çünkü en az Bi 400 450 tl den satışa koyarlar zannediyordum. 300 beni hayal kırıklığına uğratmadı.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Tabi ki de. Yani ben daha fazla bekliyordum açıkçası baya Bi gelişme gördüm çünkü en az Bi 400 450 tl den satışa koyarlar zannediyordum. 300 beni hayal kırıklığına uğratmadı.

Acı olanı ne hocam biliyor musun , 35 birim paranın bizdeki karşılığı 299 birim para :(

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Tam bilmiyorum ama ÖTV 50% değil, TRT bandrolü de yok diye biliyorum emin değilim.
O zaman biraz pahalı yurtdışına göre. Ordan getirmek çok daha mantıklı aslında global alıp da, açtırma derdi yok al kullan doğru değil mi?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
O zaman biraz pahalı yurtdışına göre. Ordan getirmek çok daha mantıklı aslında global alıp da, açtırma derdi yok al kullan doğru değil mi?

Basit bir cihaz. NFC'li modeli bu salak evofone getirmemiştir muhtemelen. 49 $ mı ne o da.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
3800 edecek cihaz değil kardeşim. Daha önce de Mi 9T konusunda söylediklerimi az çok hatırlarsın belki. Bu cihazın bu fiyata geleceğini söylediğimde az laf yememiştim ama görünen köy kılavuz istemiyor. Xiaomi bu fiyat politikasıyla devam ettiği sürece hiçbir cihazını tavsiye etmeyi düşünmüyorum açıkçası. İmei değiştirilebilirse yurt dışı kayıtlı cihaz almanızı tavsiye ederim. Hem çok daha ucuza getirirsiniz hem de saçma saçma ithalatçı firmalarla uğraşmazsınız. Xiaomi'nin anlaşmalı olduğu firmaların hepsi dolandırıcı/sahtekar firmalar. Bu fiyat aralığında Xiaomi Mi 8, Meizu 16th, LG G7 gibi amiral sınıfı cihazlar varken orta sınıf cihazlara bakmaya değmez.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
3800 edecek cihaz değil kardeşim. Daha önce de Mi 9T konusunda söylediklerimi az çok hatırlarsın belki. Bu cihazın bu fiyata geleceğini söylediğimde az laf yememiştim ama görünen köy kılavuz istemiyor. Xiaomi bu fiyat politikasıyla devam ettiği sürece hiçbir cihazını tavsiye etmeyi düşünmüyorum açıkçası. İmei değiştirilebilirse yurt dışı kayıtlı cihaz almanızı tavsiye ederim. Hem çok daha ucuza getirirsiniz hem de saçma saçma ithalatçı firmalarla uğraşmazsınız. Xiaomi'nin anlaşmalı olduğu firmaların hepsi dolandırıcı/sahtekar firmalar. Bu fiyat aralığında Xiaomi Mi 8, Meizu 16th, LG G7 gibi amiral sınıfı cihazlar varken orta sınıf cihazlara bakmaya değmez.
Ben olsam hem mi9t hem de mi9t pro modelini tanıtırdım
fiyatı bana yüksek geldi hem de sd730 olmasına rağmen hadi sd855 olsa normal karşılardım eyvallah ama içerisinde sd730 olmasına rağmen fiyatı çok yüksek geldi
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki xiaomi fiyat politikasında kendine nasıl çekidüzen vermeli fiyatları xiaomi belirlemiyor ki evofone belirliyor

eğer Beklerseniz 1 2 ay sonra 3000 altına düşer
üzgünüm ama bekleyecek zamanım yok ve bütçem de 2000 tl daha da üzerine çıkamam

Son düzenleme:

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
fiyatı bana yüksek geldi hem de sd730 olmasına rağmen hadi sd855 olsa normal karşılardım eyvallah ama içerisinde sd730 olmasına rağmen fiyatı çok yüksek geldi

peki xiaomi fiyat politikasında kendine nasıl çekidüzen vermeli fiyatları xiaomi belirlemiyor ki evofone belirliyor

o fiyata senin de bildiğin gibi hocam redmi note 7 yani

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
o fiyata senin de bildiğin gibi hocam redmi note 7 yani
redmi note 7 dışında hiçbir cihaz düşünmüyorum çünkü bütçem yetmiyor ülke olarak geldiğimiz duruma bak hiçbirimiz istediğimiz amiral gemisini alamıyoruz ben Mİ9 almayı çok isterdim ama bir telefona 5000 tl vermek istemiyorum

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
redmi note 7 dışında hiçbir cihaz düşünmüyorum çünkü bütçem yetmiyor ülke olarak geldiğimiz duruma bak hiçbirimiz istediğimiz amiral gemisini alamıyoruz ben Mİ9 almayı çok isterdim ama bir telefona 5000 tl vermek istemiyorum
maalesef aynı durumdayım (durumdayız).

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573

Fiyatları Xiaomi belirliyor, evofone kendi karını belirliyor. Her markanın her ülke için farklı fiyat politikası var. Her ülkenin kuruna, vergisine ve alım gücüne bağlı politika bu. Daha önce de aynı örneği verdim, bir kere daha vereyim. Mesela Samsung A50 yurt dışı satış fiyatı 1900 liraya geliyor. Ülkemizde ise 2300 liraya bulunabiliyor. Ya da başka bir örnek LG G7 modeli yurt dışı fiyatı yaklaşık 2100/2200 liraya geliyor. Ülkemizde ise 2800 liradan satılıyor. Ama ne hikmetse Xiaomi 270 dolarlık cihazı ( 1600 lira civarında oluyor lira bazında) 3799 liradan piyasaya sürüyor. Bu sadece evofonela alakalı bir durum değil. Bir sürü distribütör firma var, nedense bu fiyatlandırma en çok Xiaomi'nin özellikle yeni çıkan cihazlarında görülüyor. Mi 9 ve Mi 9 SE modelleri için de aynı durum geçerli. Sadece Xiaomi değil, Oppo da fiyatlandırmayı çok kötü yapıyor. Yeni çıkan Oppo Reno Z modelini de bekleyip görelim. 210 dolar fiyatı var cihazın, bakalım 1200 liralık cihaz tezgaha ne kadardan koyulacak. Lütfen şu sözlerimin altına "ama şu kadar vergi var, yok bilmem ne payı var" gibi sözler söylemeyin. Bu vergiler örnek verdiğim cihazlarda da var. Biz de memnun değiliz vergilerden bilmem neyin paylarından vs.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Fiyatları Xiaomi belirliyor, evofone kendi karını belirliyor. Her markanın her ülke için farklı fiyat politikası var. Her ülkenin kuruna, vergisine ve alım gücüne bağlı politika bu. Daha önce de aynı örneği verdim, bir kere daha vereyim. Mesela Samsung A50 yurt dışı satış fiyatı 1900 liraya geliyor. Ülkemizde ise 2300 liraya bulunabiliyor. Ya da başka bir örnek LG G7 modeli yurt dışı fiyatı yaklaşık 2100/2200 liraya geliyor. Ülkemizde ise 2800 liradan satılıyor. Ama ne hikmetse Xiaomi 270 dolarlık cihazı ( 1600 lira civarında oluyor lira bazında) 3799 liradan piyasaya sürüyor. Bu sadece evofonela alakalı bir durum değil. Bir sürü distribütör firma var, nedense bu fiyatlandırma en çok Xiaomi'nin özellikle yeni çıkan cihazlarında görülüyor. Mi 9 ve Mi 9 SE modelleri için de aynı durum geçerli. Sadece Xiaomi değil, Oppo da fiyatlandırmayı çok kötü yapıyor. Yeni çıkan Oppo Reno Z modelini de bekleyip görelim. 210 dolar fiyatı var cihazın, bakalım 1200 liralık cihaz tezgaha ne kadardan koyulacak. Lütfen şu sözlerimin altına "ama şu kadar vergi var, yok bilmem ne payı var" gibi sözler söylemeyin. Bu vergiler örnek verdiğim cihazlarda da var. Biz de memnun değiliz vergilerden bilmem neyin paylarından vs.

Hocam xiaomi evofone ile anlaşmalı samsung distribütörü yine kendisi türkiyede bu farkı atlamayalım.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Yanıldığınız nokta şu arkadaşlar;

Yurtdışındaki gördüğünüz satış fiyatları o ülkenin vergileri eklenmiş hali. Gümrüğümüze gelen fiyatlar üzerinden konuşmamız gerekiyor.

Volume'lü alışlarda indirimler oluyor.

Samsung cihazları kendi dağıttığı (distrubute) için büyük sorun yok ama Evofone benim gözümde kan emen bir şirketten farklı değil. (Hoş hangisi değil ki).

Ancak evofone kar marjını tuhaf bir şekilde marjinal uçlara çıkarttı. E doğal olarak gidip Akasya AVM'de 3. mağazayı açtı. (Aslında 3. mağaza Ankara da olacaktı ama vazgeçtiler.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Cihazın fiyatında sorun yok. Sorun ülkenin vergilendirme sisteminde. Eleştirecekseniz devleti eleştirin

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Cihazın fiyatında sorun yok. Sorun ülkenin vergilendirme sisteminde. Eleştirecekseniz devleti eleştirin

Hocam tamamda biz zaten orasını geçtik devlet geçiriyor ok. Fakat birde şu var samsung fiyatlandırma yaparken düşük tutuyor kar marjını her tarafta samsung satış bayisi, reklamı, teknik servisi şusu busu bir dünya masrafı var ve bu adam dışardakine yakın fiyattan veriyor vergi farkıda aradaki fark xiaomi hepsini yansıtıyor bu şartlar varken teknik servisi, reklamı vs olmayan bir markaya apple, samsung muamelesi yapmakta mantıklı değil xiaomi donanım olarak bir tık iyiyse ötekilerde yazılım olarak iyi... yine boş yere samsunga itecekler bizi, sevmiyorumda samsung'u.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Hocam tamamda biz zaten orasını geçtik devlet geçiriyor ok. Fakat birde şu var samsung fiyatlandırma yaparken düşük tutuyor kar marjını her tarafta samsung satış bayisi, reklamı, teknik servisi şusu busu bir dünya masrafı var ve bu adam dışardakine yakın fiyattan veriyor vergi farkıda aradaki fark xiaomi hepsini yansıtıyor bu şartlar varken teknik servisi, reklamı vs olmayan bir markaya apple, samsung muamelesi yapmakta mantıklı değil xiaomi donanım olarak bir tık iyiyse ötekilerde yazılım olarak iyi... yine boş yere samsunga itecekler bizi, sevmiyorumda samsung'u.
Samsung kaç yıllık firma, Xiaomi kaç yıllık firma ?
Samsung beyaz eşyadan teknolojik aletlere kadar bir sürü ürünü var.
Hayır yani bir şeyleri karşılaştırırken idrak etmek bu kadar mı zor ?

• Beğen
Reactions: POH

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Sadece devletle mi alakalı sence bu durum ? En basitinden 999 dolarlık XS 64 GB, Türkiye'de 9900 TL'ye satılıyor, 1099 dolarlık S10+ ise 7500 TL'den girdi, şu anda 6500 TL'ye filan bulunabiliyor. Devlet Apple'dan daha mı fazla vergi alıyor ? Markalar ve üretici ülkelerin uyguladığı fiyat politikalarıyla fiyatlar oluşuyor.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Samsung kaç yıllık firma, Xiaomi kaç yıllık firma ?
Samsung beyaz eşyadan teknolojik aletlere kadar bir sürü ürünü var.
Hayır yani bir şeyleri karşılaştırırken idrak etmek bu kadar mı zor ?

Ben zaten idrak edip ona göre samsungla xiaomi'yi bir tutmamak lazım dedim tüketici açısından aramızdaki idrak sorunu olan farklı kişi.;)

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Hocam xiaomi evofone ile anlaşmalı samsung distribütörü yine kendisi türkiyede bu farkı atlamayalım.
Samsung'un distribütör firmaları yok mu dostum? Ufak bir google macerasına davet ediyorum seni de :D Her markanın distribütör anlaşmaları var, Iphone da dahil. Şöyle küçük örnek vereyim, mesela Samsung A50 modeli büyük teknomarketlerde 2799 liraya satılırken distribütör firmalar sayesinde 2300 liraya bulunabiliyor. Buradaki fark sadece firmalar arasındaki kar farkı. Distribütör firmalara örnek vereyim, mesela Genpa, Kvk gibi firmalar birçok markanın anlaşmalı distribütör firması. Yani dediğin gibi Samsung sadece kendisi satmıyor ülkemizde. Bu yüzden verdiğim örneklerde hiç sıkıntı yok:) Xiaomi'nin, Oppo'nun fiyatlarını gözden geçirmeleri gerek. Firmaymış, distribütörmüş, vergiymiş bunlar bir kenara, bunları zaten göz önünde bulundurarak söylüyorum, markaların politikaları da fiyatlarda büyük etken.
Yanıldığınız nokta şu arkadaşlar;

Yurtdışındaki gördüğünüz satış fiyatları o ülkenin vergileri eklenmiş hali. Gümrüğümüze gelen fiyatlar üzerinden konuşmamız gerekiyor.

Volume'lü alışlarda indirimler oluyor.

Samsung cihazları kendi dağıttığı (distrubute) için büyük sorun yok ama Evofone benim gözümde kan emen bir şirketten farklı değil. (Hoş hangisi değil ki).

Ancak evofone kar marjını tuhaf bir şekilde marjinal uçlara çıkarttı. E doğal olarak gidip Akasya AVM'de 3. mağazayı açtı. (Aslında 3. mağaza Ankara da olacaktı ama vazgeçtiler.
Bunu geçenlerde ben de dile getirdim. Verdiğim örnekleri aynı ülke fiyatlarından verdiğim için vergileri eşit, aradaki fark sadece ülkemize özel yani. Ülkemizdeki vergileri de diğer modellerle kıyaslayınca ortaya marka/model farkları kalıyor.
Dostum vergi varsa bütün ürünlerde var, markaya özel değil. Samsung'un cihazı yurt dışına göre 300/400 lira, LG'nin cihazı yurt dışına göre 500/600 lira oynarken Xiaomi/Oppo cihazlarının yurt dışına göre 1500/1600 lira oynuyorsa bu sadece vergiyle açıklanamaz bir durum. Vergilerden memnun olmadığımızı, vergi miktarının çok olduğunu eminim hepimiz kabul ediyoruz zaten. Ama ortada büyük bir saçmalık var fiyat konusunda.