Sistemim İyi Fakat PC Anlamsız Tepkiler Veriyor

Bu konuyu okuyanlar

Emirhan ÖZER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese Merhaba,
Sistemim benim anladığım kadarıyla iyi fakat oyunlarda anlık FPS düşüşü, o anda yaşanan anlık ekran bulanıklığı vs. sorunlar oluyor. Sistemin çok rahat kaldırabileceği oyunlar bile sıkıntı yaşıyor. Birkaç dakika güzel oynanan oyunda bir anda FPS düşüyor sonra yine eski haline geliyor. Bu işlerden anlayan arkadaşlar benden hangi bilgiyi, oyun içi videoyu ve testi isterse yapabilirim. Dün termal macun aldım onu da deneyeceğim bu arada.

Bilgisayarı (Laptop) alalı daha 8 ay oldu, özellikleri şu şekilde :

BilgisayarUzmani

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Sıcaklıklara bakın. Sıcaklıklar normal ise temiz kurulum win 10 1809 kurun. Driverleri manüel olarak yükleyin

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Termal macun denemeden servise yollayın. Garanti dışı kalmasın ürün.

Emirhan ÖZER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopu ilk aldığınızdan beri aynı şey mi oluyor ?
Hayır, bu son 2 haftadır. Acaba nvidia tarafından gelen güncellemelerde mi sıkıntı var diye düşünüyorum ama o zaman hemen düzeltirlerdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sürücüleri nasıl güncellediniz? Sorun büyük ihtimalle temiz kurulum yapılmamasından kaynaklanıyordur diye düşünüyorum.
Nvidia geforce experience üzerinden güncellemeleri yapıyordum. Bugün sürücüyü UDD ile tümden silip Nvidia'nın son sürümünden bir önceki sürümünü yükledim, sonuç değişmedi.
Acaba intelin güncellemesinden dolayı mı sorun çıkıyor. Yüklerken şöyle bir hata alıyorum.

Sıcaklıklara bakın. Sıcaklıklar normal ise temiz kurulum win 10 1809 kurun. Driverleri manüel olarak yükleyin
Şu an "18362.175" kurulu yazıyor. Sizin o sürümü demenizin nedeni nedir ? Daha mı az sorunlu ?

Termal macun denemeden servise yollayın. Garanti dışı kalmasın ürün.
İnternetten aldım. Markası DELL. KoçSistem'e yollamam gerek galiba. Bir bilginiz var mı ?

Son düzenleme:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Virüs bulaşmış olabilir,tamiz bir virüs taramasından geçirin.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Virüsle alakalı bir şey değil Intel'le alakalı bir durum. Sürücü güncel olsa bile güncel değilmiş gibi görünüyor bu sorunu yaşayan başkaları da var.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Son 2 haftada yaşadığı fps düşüşüne karşı yazmıştım.Hata için değil :)
Kusura bakmayın o zaman benim hatam :)

Hayır, bu son 2 haftadır. Acaba nvidia tarafından gelen güncellemelerde mi sıkıntı var diye düşünüyorum ama o zaman hemen düzeltirlerdi.

Nvidia geforce experience üzerinden güncellemeleri yapıyordum. Bugün sürücüyü UDD ile tümden silip Nvidia'nın son sürümünden bir önceki sürümünü yükledim, sonuç değişmedi.
Acaba intelin güncellemesinden dolayı mı sorun çıkıyor. Yüklerken şöyle bir hata alıyorum.

Şu an "18362.175" kurulu yazıyor. Sizin o sürümü demenizin nedeni nedir ? Daha mı az sorunlu ?

İnternetten aldım. Markası DELL. KoçSistem'e yollamam gerek galiba. Bir bilginiz var mı ?
Ekran kartı haricindeki sürücüleri sormuştum aslında.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Sorunun kaynağı yüksek ihtimal driver booster bu tarz uygulamaları yüklemeyin mümkünse zira faydasından çok zararı dokunur. Bilgisayarınız Dell G3 herhalde. Temiz format atın, ekran kartını GeForce Experience, diğer sürücüleri de Dell Support Assist ile güncelleyin sorun büyük ihtimal giderilecektir.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Driver booster hiç iyi bir uygulama değil kullanmayın,soruna bu da sebep olmuş olabilir.

Emirhan ÖZER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun kaynağı yüksek ihtimal driver booster bu tarz uygulamaları yüklemeyin mümkünse zira faydasından çok zararı dokunur. Bilgisayarınız Dell G3 herhalde. Temiz format atın, ekran kartını GeForce Experience, diğer sürücüleri de Dell Support Assist ile güncelleyin sorun büyük ihtimal giderilecektir.
Bilgisayarım Dell G515. Dediğiniz gibidir muhtemelen. Bir de o kadar para verip termal macun aldım, şimdi PC'yi açmakta istemiyorum garantisi gider diye.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Dell ürünlerinde cihaza zarar verilmediği sürece cihazı açmak hatta SSD, RAM gibi bileşenleri değiştirip yükseltmez garantiyi götürmez lakin termal macun yenilemek çok kolay bir işlem değildir zaten bilgisayar yeni macunla alakalı bir sıkıntı olamaz cihazın aşırı ısındığını da sanmıyorum.

THan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10 1809 sürümüde tekrar format atın. Daha alt sürümse Nvidia ekran kartı sürücülerini kurmada hata veriyor. Ben de aynı sorunu yaşamıştım.