SDN Monster Notebook Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
SDN Monster Notebook Kullanıcıları Klübü'ne hoş geldiniz!
Bu konu altında SDN Forum kullanıcılarından Monster Notebook kullananlar toplanıyor.

Başlayalım o zaman.

Ben Tupar T5 V19.1 kullanıyorum. 1 gün önce satın aldım. İlk izlenimim olarak;
-Cihazın tasarımı sade ve güzel.
-Performansı çok iyi.
-Ekran kalitesi çok iyi, IPS olması çok hoş.
-Oyuncu Laptopları genelde ısınır, ağır yükte İşlemci için en fazla 85, GPU için 80 derece seviyesini gördüm. Sabit kullanımda soğutucu faydalı olabilir.
-Klavyesi hoşuma gitti.
-3 USB-A noktası bir adette USB-C noktası var. Keşke bir adet daha USB-A olsaymış.

Marka gerçekten satış aşamasında çok ilgili. Ürünü mğazadan teslim aldım. 20-25 dakika içinde hazırladılar. Zorluk çıkarmadılar. Servisi konusunda çok olumlu yorumlar var. Benim gözümde Garanti konusunda bir Monster, iki Dell. Umarım değişmez :).

İyi Forumlar dilerim :).
72969

72970

72971

72972

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Keşke ben açsaydım bu konuyu bende kullanıyorum. Neyse hadi bende bilgisayarımı tanıtıyım.

Monster abra a5 v12.2.1 kullanıyorum.

bilgisayar kendini yakıyor klavyeye dokunulmuyor okadar sıcakki klavye sol tarafı çatlamış ekranın sağ tarafı da çatlamış ayrıca linuxdanda nefret ediyor pili hemen bitiyor klavye tuşlarının çoğu bozuldu tıklaya tıklaya bazılarının mürekkebi çıkmış RGB klavyesi pilini harcamaktan başka bi işe yaramıyor.

düzenleme: bilgisayar çıktığı anda driverlerini sitesine yüklüyorlar bir dahada güncellemiyorlar driveri bug çıkmadıkça Sound blaster 5 çıkmış bize zorla Sound blaster 3 kullandırtıyolar

düzenleme2: sol tarafında şu monitörü ileri geri çevirmemizi sağlayan şey çatlamış

Not: 2.5 yıldır monster notebook kullanıyorum. garanti bitti bitecek

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Monster bilgisiyarım yok ama birşey sorucam o klavye yeri dar mı yoksa banamı öyle geldi (kasa yeri yani)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Keşke ben açsaydım bu konuyu bende kullanıyorum. Neyse hadi bende bilgisayarımı tanıtıyım.

bilgisayar kendini yakıyor klavyeye dokunulmuyor okadar sıcakki klavye sol tarafı çatlamış ekranın sağ tarafı da çatlamış ayrıca linuxdanda nefret ediyor pili hemen bitiyor klavye tuşlarının çoğu bozuldu tıklaya tıklaya bazılarının mürekkebi çıkmış RGB klavyesi pilini harcamaktan başka bi işe yaramıyor.

düzenleme: bilgisayar çıktığı anda driverlerini sitesine yüklüyorlar bir dahada güncellemiyorlar driveri bug çıkmadıkça Sound blaster 5 çıkmış bize zorla Sound blaster 3 kullandırtıyolar

düzenleme2: sol tarafında şu monitörü ileri geri çevirmemizi sağlayan şey çatlamış

Servise neden göndermediniz?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bilmiyorum ya üşeniyorum bir kere camı kırılmıştı ekstra ücret falan almışlardı, bazenleri internetten bakıyorum kullanıcı hatası diye bazı ürünleri garantiye almıyorlarmış falan filan
Monster servisi bence Türkiyedeki en iyi servis dediğim gibi.
Camı kırarsanız tabii ki de ekstra ücret alacaklar. Üşeniyorsanız markayı kötülemek olmaz. Varsa bir sorunu ürünün garantiye verin. Biz zaten hep diyoruz arıza olasılığı bu markada biraz daha fazla ama servislerinin çok çok iyi olması bu kusuru kat kat kapatıyor.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

Elektrikli süpürgeyi fan kısmına tut bakalım. Tozlar keçeleşmiştir yılların ardından.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Rgb aydınlatma kapanabiliyor mu

Van Dijk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hayırlı olsun çok güzel bir bilgisayar. Güzel günlerde sıkıntısız kullanın. Bende Monster yerine omen tercih etmiştim yakında kendi çapımda bir inceleme yayınlayabilirim.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Hayırlı olsun çok güzel bir bilgisayar. Güzel günlerde sıkıntısız kullanın. Bende Monster yerine omen tercih etmiştim yakında kendi çapımda bir inceleme yayınlayabilirim.
Omen gereksiz pahalı değil mi? Bugün Teknosa'da 1050 ti olan modelini 10.000 liraya gördüm.

Van Dijk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Omen gereksiz pahalı değil mi? Bugün Teknosa'da 1050 ti olan modelini 10.000 liraya gördüm.
Ben 5300 liraya almıştım ve aldığım model bence pahalı değil, diğer modelleri hakkında bir bilgim yok açıkçası.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Kullanıcısı değilim fakat makinemi yenilemeyi düşünüyorum, bunun tercihini Monster'den yana yapabilirim takibimde bu yüzden.
Güzel günlerde kullanmanı dilerim... :)

kagan.olgun562

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim x55a laptobum var ram 4 işlemci Intel(R) Celeron(R) CPU B820 @ 1.70GHz ekran özellikleri şöyle
Ekran Alıntısı23.PNG
bunun kaldıracağı ağır iyi grafikli oyun tavsiye edermisiniz cod mw3 , far cry 3 ve outlast oynadım oynuyorum cod serisi medal of honor tom clany serisi filan olabilir

Yavuz1061

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sistem ozellikelrini yazabilir misin ?
Benim istediğim özellikler kısaca yazayım, belirtmemmişim kusura bakmayın;
i5-i7 işlemci
nvidia gtx 1050 ve ustu serisi ekran kartı, belleği minimum 2 gb
8 gb ve ustu ram
ve son olarak ssd olmasını istiyorum.

İşlemci ve ekran kartı ile ilgili farklı soru işaretlerim var özellikle ekran kartı için. Amd ve nvidia arasında gidip geliyorum bazen fiyatdan dolayı. Performan açısından nvidia daha önde diyorlar ama ben aşırı ust duzey bir oyuncu değilim. Amd ve nvidia arasındaki fark benim kullanımıma ne derece yansır bilemiyorum. Dell İnspiron N5110 kullanıyorum 8 yıldır. Artık doldurdu ömrunu. Alacagım bilgisayarıda uzun sure kullanmayı dusunuyorum.

yigitakeller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kurumsallıktan uzak fırsatçı firma. Aşırı ısınan yanlış mühendislik sonucu ortaya çıkan bilgisayarları mevcuttur. Ürünlerini almanızı önermiyorum kendilerini düzeltmezlerse, ucuz bilgisayar arayan müşterilerini dolandırmaktan başka bir şey yapamazlar. Biraz daha para harcayın, daha iyi mühendisler ile çalışın, hakkınızı alın.

Eğer aldıysanız ve sorunlarına çözüm üretmiyorlarsa Tüketici haklarından yardım alabilirsiniz.

Firmanın avukatlarını bekliyorum :)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Kurumsallıktan uzak fırsatçı firma. Aşırı ısınan yanlış mühendislik sonucu ortaya çıkan bilgisayarları mevcuttur. Ürünlerini almanızı önermiyorum kendilerini düzeltmezlerse, ucuz bilgisayar arayan müşterilerini dolandırmaktan başka bir şey yapamazlar. Biraz daha para harcayın, daha iyi mühendisler ile çalışın, hakkınızı alın.

Eğer aldıysanız ve sorunlarına çözüm üretmiyorlarsa Tüketici haklarından yardım alabilirsiniz.

Firmanın avukatlarını bekliyorum :)
Monster servisi cok iyi. Sorunu hemen hallediyorlar. Usenip gondermemekle markaya suc atmak biraz yanlis oluyor.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
i5-i7 işlemci
8 gb ve ustu ram

İşlemci ve ekran kartı ile ilgili farklı soru işaretlerim var özellikle ekran kartı için. Amd ve nvidia arasında gidip geliyorum bazen fiyatdan dolayı. Performan açısından nvidia daha önde diyorlar ama ben aşırı ust duzey bir oyuncu değilim. Amd ve nvidia arasındaki fark benim kullanımıma ne derece yansır bilemiyorum. Dell İnspiron N5110 kullanıyorum 8 yıldır. Artık doldurdu ömrunu. Alacagım bilgisayarıda uzun sure kullanmayı dusunuyorum.
Tum moonsterlerde samsung ssd var diye biliyorum ve 8gb ustu ram 18 bin tl idi sanirim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

i5-i7 işlemci
8 gb ve ustu ram

Bu arada i5 ve i7 nin nesilleri var yani core2 quad lardan bazilari i5 ten iyi olabilir yani 1. Nesil olandan xd bu arada 8 yillik pc 2011 den kalma ve bendeki 2006 dan kalma ve oldukca iyi xd
Mesaj otomatik birleştirildi:

En ucuz 16 gb lik bu daha ucuzunu bulamazsin

Son düzenleme: