Hangi soğutma sistemini tercih etmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

yigitakeller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba,

MJOLNIR itx case almayı düşünüyorum. Soğutma ile ilgili karar vermem gerekiyor.
MJOLNIR | The best mini-ITX Case 2019

Kasaya takılabilecek iki seçenek var.

- 1 -
Screenshot_8.png

- 2 -
Screenshot_9.png

Hangi soğutma tipini seçmeliyim? Hangisi daha performanslı olur?

Yardımlarınızı bekliyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Üstteki 120 mm,aşağıdai 240 mm radyatörlü. Kullanacağınız işlemciye bağlı. hangi işlemci olacak.

yigitakeller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Üstteki 120 mm,aşağıdai 240 mm radyatörlü. Kullanacağınız işlemciye bağlı. hangi işlemci olacak.
İntel işmeci olacak. Benim daha çok merak ettiğim radyatör geniş mi olsun yoksa kısa radyatör ve 2 fan mı olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

İntel işmeci olacak. Benim daha çok merak ettiğim radyatör geniş mi olsun yoksa kısa radyatör ve 2 fan mı olsun
veya bu görsel işlemci türü için mi benim tercih edebileceğim bir şey değil mi?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kullanacağınız işlemci yüksek seviye bi işlemci seçilirse,fazla ısınabilir. Bu nedenle geniş yani 240 mm radyatör olmasında fayda var. Yok,orta seviye bi işlemci olacaksa kısa dediğiniz 120 mm radyatör yeterli .onun için işlemciyi sormuştum.Tercih ,işlemci üzerinden yapılır yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
İşlemci çok yüksek değilse ve o.c yapmayacaksan sıvı soğutmaya çok gerek yok.Mesela 9400F i düşünürsek orta segmentte çok güzel bir işlemci fakat fazla ısınmaz ve overclock yapılamaz,stok fanla rahatça kullanılabilir.Sıvı soğutmaya verilecek parayı ekran kartına verip daha güzel bir performans alabilirsiniz.Eğer işlemciyi örnek veriyorum İ7 8700K alırım overclock da yaparım diyorsanız sıvı soğutma tercih etmek mantıklı olur.