Bilgisayarım İyi Ama Oyunlarda Yeterli FPS Alamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

M3NTAL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar
Babamın şirketinde bulunan hazır bir dell optiplex 3046 vardı.Bende bilgisayar toplamayı düşündüğüm için az maliyet olsun diye bir 1050 ti alıp bilgisayara taktım fakat oyunlarda yeterli fps alamıyorum.
Bilgisayar Özellikleri:
İşlemci:İntel i5 6500
anakart:maalesef bilmiyorum bütün sitelere baktım fakat bulamadım
ram:dell in 8gb ddr3 bir ramı
ekran kartı:1050ti
psu:bulamadım

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Cihaza temiz bir Windows 10 formatı atın ardından sürücüleri Windows Update ile güncelleyin, ekran kartını ek olarak Nvidia GeForce Experience uygulaması ile güncelleyin sıkıntı kalacağını sanmıyorum.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Yeterli fps derken bir örnek verebilirmisiniz ?
Belki fps normaldir fakat size yeterli gelmiyordur.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Cihaza temiz bir Windows 10 formatı atın ardından sürücüleri Windows Update ile güncelleyin, ekran kartını ek olarak Nvidia GeForce Experience uygulaması ile güncelleyin sıkıntı kalacağını sanmıyorum.

Windows Update üzerinden sürücü güncellemeyi önermiyorum. Eski sürümleri kuruyor tekrar dan GeForce Experience ile de tekrar indirip kuracaksın çok yarım yamalak iş olur. En güzeli sitesinden en güncel sürücüyü indirip kurmak. Update ye bırakmayın.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
kasanın içini hiç açmadın mı ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Windows Update üzerinden sürücü güncellemeyi önermiyorum. Eski sürümleri kuruyor tekrar dan GeForce Experience ile de tekrar indirip kuracaksın çok yarım yamalak iş olur. En güzeli sitesinden en güncel sürücüyü indirip kurmak. Update ye bırakmayın.
Windows Update sadece ekran kartında en güncel sürümü kurmuyor ki Windows 10 ile birlikte bu sorun da ortadan kalkmaya başladı. Sürüm 1809 temiz kurum yaptığımda ekran kartını bile son sürüme güncellemişti. Windows Update ile yapılan hiçbir güncellemenin kötü sonuç doğurduğunu görmedim şahsen.

M3NTAL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows Update sadece ekran kartında en güncel sürümü kurmuyor ki Windows 10 ile birlikte bu sorun da ortadan kalkmaya başladı. Sürüm 1809 temiz kurum yaptığımda ekran kartını bile son sürüme güncellemişti. Windows Update ile yapılan hiçbir güncellemenin kötü sonuç doğurduğunu görmedim şahsen.
şu anda bilgisayarımda crack win 10 var bir sıkıntı çıkarmı lisans felan istermi yani

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
bios ayarlarından advanced bölümünde bir yer var orda overclock mode yap sonra %30 yap ( ısıda bir değişme olmuyor ) onun altındaki dram frekansını da en yüksek olan yap enerjileri de en yüksek yap ve cpu nun başka bir modu daha vardı sistem win xp değil ise onu aç sonra da başka bir mod daha var onu kapatınca normal işlemci hıznı alıyorsun ( sınırlandırılmamış ) sonra da güç ayarlarını yüksek performans yap
Mesaj otomatik birleştirildi:

bios ayarlarından advanced bölümünde bir yer var orda overclock mode yap sonra %30 yap ( ısıda bir değişme olmuyor ) onun altındaki dram frekansını da en yüksek olan yap enerjileri de en yüksek yap ve cpu nun başka bir modu daha vardı sistem win xp değil ise onu aç sonra da başka bir mod daha var onu kapatınca normal işlemci hıznı alıyorsun ( sınırlandırılmamış ) sonra da güç ayarlarını yüksek performans yap
modların adını hatırlasam yazarım da seninkinde bence yoktur onlar

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Bence 40 fps alman anakartına da bağlı olabilir. Belki de ekran kartınla uyumlu çalışamıyordur. Anakartını CPU-z ile öğrenebilirsin.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
Bence 40 fps alman anakartına da bağlı olabilir. Belki de ekran kartınla uyumlu çalışamıyordur. Anakartını CPU-z ile öğrenebilirsin.
anakart ? ekran kartı ile uyumlu çalışmamak ? nasıl o zaman ekran kartı anakartla uyumlu ve nasıl pc açılıyor ?

win 7 performance edition formatı atsan aslında daha iyi ve psu nun kaç w olduğunu nasıl bilmiyorsun öyle güzel bir sistemin var fakat daha tam bilmiyorsun nasıl olur :(

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
anakart ? ekran kartı ile uyumlu çalışmamak ? nasıl o zaman ekran kartı anakartla uyumlu ve nasıl pc açılıyor ?

win 7 performance edition formatı atsan aslında daha iyi ve psu nun kaç w olduğunu nasıl bilmiyorsun öyle güzel bir sistemin var fakat daha tam bilmiyorsun nasıl olur :(
Yanlış yazdım kafa garip şu sıralar. Anakartın o aldığın ekran kartıyla uyumlu çalışmıyordur. Yani tam performansı veremiyordur demek istedim. Benim eski pc de öyleydi :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bal gibi de orijinal keyler. Bu zamana kadar kendim, yakın çevrem ve forum dahil en az 50 kişiye bu keylerden aldım-aldırdım bir tane sıkıntı yaşayan olmadı.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
Yanlış yazdım kafa garip şu sıralar. Anakartın o aldığın ekran kartıyla uyumlu çalışmıyordur. Yani tam performansı veremiyordur demek istedim. Benim eski pc de öyleydi :)
Asil sebep pc nin bakimsiz olmasi bence ekran karti olmayanlar da var xd

sedat0646

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayara işletim sistemini tekrar kurup driverları en güncel şekilde kur.
Oyuna girerken Nvdia Denetim Masasını kullanarak ayarlarını yap.