Söyle Rahatla

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Dün havuzda bi çocukla cüzdanımı karıştırmışsım. Çocuklada sohbetimiz pek yok. Gitsem durumu anlatsam anlar mı? Yoksa hırsız muhamelesi yapar mı? Ya da farketmiş midir çünkü içinde kimlik kredi kartı felan vardı. 8 saat felan geçti yarına bekliyim mi çocukla iletişime geciyim mi? :( :(

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
İletişim kur. Yarına kadar çok şey olur, birileri kafasını bulandırır. Çomak sokan çok olur.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dün havuzda bi çocukla cüzdanımı karıştırmışsım. Çocuklada sohbetimiz pek yok. Gitsem durumu anlatsam anlar mı? Yoksa hırsız muhamelesi yapar mı? Ya da farketmiş midir çünkü içinde kimlik kredi kartı felan vardı. 8 saat felan geçti yarına bekliyim mi çocukla iletişime geciyim mi? :(:(
Kimlik kredi kartı var diyorsun daha ne olsun acilen yarın ara.
.
.
.
Ulan yine 15 saniyeye takıldım.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Darılıyorum ama... İkidir hiçbir kötü niyet beslemeden açtığım konular sevdiğim isnanlar tarafından kitleniyor...

Darılma paşam, kilitliyoruz, silmiyoruz çünkü o konuda bir gelişme olursa bilgi verebilelim.

Herkese merhaba;

Üstteki mesajı yazdığım esnada, konu ile ilgili net bir bilgim bulunmadığı için konuyu tartışmaya yönelmemesi adına kilitlemiştim. Ancak yetkili kişiler ile ve @Hakkı Alkan ile görüştükten sonra net olarak söyleyebilirim ki ShiftDelete.Net sadece bahsi geçen firma ile değil, herhangi bir firma ile bu tarz backlink alışverişinde bulunmamaktadır.

Herhangi bir site ile yapılan, SDN ile ilgili herhangi bir alışverişin SDN ile bağı olmadığının altını çizmek isterim.

SDN Forum ve ShiftDelete.Net ile ilgili asılsız haberleri bize bildirdiğiniz için çok teşekkürler.

Sdn Üzerine 2000 Tl backlink Satanlar

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Bu change.org da verilen imzaların cidden bir yararı var mı?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Milli takımda ruh var, hayat var. Umarım böyle devam ederler. :)

soru 2.0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bilgisayar parçaları hesaplıyorum , hedefim pubg yi kaldırması. umarım babam bana aniden bir sürpriz yapar ve hesapladığım bilgisay parçalarını alınmış ve toplanmış halde bana verir

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Sennheiser cx200 bildiğin çöp çıktı. Yarın direkt iade ediyorum.

Ve bu sabah Revonext qt2 sipariş verdim. Umarım bu memnun eder. Şimdi bekle bekle bakalım neler olacak. Bi türlü kaliteli müzik dinleyemedim :(

Reaksiyon puanı
5,172
Sennheiser cx200 bildiğin çöp çıktı. Yarın direkt iade ediyorum.

Ve bu sabah Revonext qt2 sipariş verdim. Umarım bu memnun eder. Şimdi bekle bekle bakalım neler olacak. Bi türlü kaliteli müzik dinleyemedim :(
QT2 elimde mevcut. Memnun edeceğini düşünüyorum ancak kulaklıktan tam olarak ne beklediğinizide söylerseniz yardımcı olabilirim.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Cihaz kalitesiz se, Kaliteli kulaklık da çözüm olmaz.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Laptopun wireless ışığı artık yanmıyor sorun ne ki acaba

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
QT2 elimde mevcut. Memnun edeceğini düşünüyorum ancak kulaklıktan tam olarak ne beklediğinizide söylerseniz yardımcı olabilirim.
Benim çok sık dinlediğim iki tür müzik var. Hiphop ve Rock.

İkisinden de beklentim alt bassları ve midleri hissetmek. Tizler de kulak tırmalamasın yeter. Yani sibilans denen şey olmasın. Sennheiser'da bu arşa çıkmış seviyedeydi. 30 liralık Xiaomi Piston bile bu konuda daha iyiydi.

Qt2 bu konuda tam beklentilerimi karşılayacak bir kulaklığa benziyordu. Aslında ZS10 Pro ile çok git gel yaşadım ama onda da sibilans var diyordu bir kaç yerde. Daha fazla tiz duyup kulaklarım tırmalansın istemedim :D

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
eskiden ehliyetleri emniyet verirdi, ehliyet almak o kadar kolay değildi,dosya yakmadan alan az idi,çoğunun arabaya binmesiyle inmesi olurdu.
imtihana girecek olan kitabı hafız olurdu.
Şimdi ise herkesin ehliyeti var,arabayı sürmeye başlayınca,hepsini uzman astronot sanırsın,sanki yola çıkınca eve değilde marsa gidiyorlar.
Hal böyle olunca ,mezar teslim,yanında imam eşentiyon modeller çıkar oldu,çoğu evin çiçekleri soldu,mezarlar doldu.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Eskiden Emniyert Amirini tanıyorsan, ehliyet cebindeydi. Askerdeyken bana teklif ettiler, sonra bunun altından bir yükümlülük çıkabilir korkusuyla kabul etmedim. Şimdi önce kursa gidiliyor, sonra sınav olunuyor, sonra muayene olunuyor ve ehliyet 5 seneliğine veriliyor.

Reaksiyon puanı
5,172
Benim çok sık dinlediğim iki tür müzik var. Hiphop ve Rock.

İkisinden de beklentim alt bassları ve midleri hissetmek. Tizler de kulak tırmalamasın yeter. Yani sibilans denen şey olmasın. Sennheiser'da bu arşa çıkmış seviyedeydi. 30 liralık Xiaomi Piston bile bu konuda daha iyiydi.

Qt2 bu konuda tam beklentilerimi karşılayacak bir kulaklığa benziyordu. Aslında ZS10 Pro ile çok git gel yaşadım ama onda da sibilans var diyordu bir kaç yerde. Daha fazla tiz duyup kulaklarım tırmalansın istemedim :D
Neredeki incelemeyi okudunuz. Eğer techno fi deki incelerden birini okuduysanız onlardan biri bana ait.

Sibilans bu kulaklıkta kayda bağlı zaman zaman yaşanıyor. Kulaklık fiyatına göre çok çok iyi ancak tizler biraz sert gerçi bu fiyat aralığında tizlere ve basslara bütçe ayırmak en uygun fiyata en çok performans getireni. Dolayısı ile bu bütçedeki kulaklıkların %90 ı v shaped(winamp üzerinde V çizdiğinizi düşünün basslar ve tizler önde) oluyor.

Daha önce hiç xiaomi piston kullanmadım ancak xiaomi hybrid pro hd kullandım. Pro hd ye sibilans kesinlikle çok çok daha az.

Bu arada qt2 nin qt2s adında yenilenmiş verseyonu var az daha tizli ve kablosu daha iyi. Tiz sorununuz olmasa qt2s alın derdim. Tabi tiz sorununuz varken qt2s almak mantıklı değil. Onun yerine bütçenize göre 0.78mm 2pin balanslı olmayan bir kablo almanızda yarar var.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Neredeki incelemeyi okudunuz. Eğer techno fi deki incelerden birini okuduysanız onlardan biri bana ait.

Sibilans bu kulaklıkta kayda bağlı zaman zaman yaşanıyor. Kulaklık fiyatına göre çok çok iyi ancak tizler biraz sert gerçi bu fiyat aralığında tizlere ve basslara bütçe ayırmak en uygun fiyata en çok performans getireni. Dolayısı ile bu bütçedeki kulaklıkların %90 ı v shaped(winamp üzerinde V çizdiğinizi düşünün basslar ve tizler önde) oluyor.

Daha önce hiç xiaomi piston kullanmadım ancak xiaomi hybrid pro hd kullandım. Pro hd ye sibilans kesinlikle çok çok daha az.

Bu arada qt2 nin qt2s adında yenilenmiş verseyonu var az daha tizli ve kablosu daha iyi. Tiz sorununuz olmasa qt2s alın derdim. Tabi tiz sorununuz varken qt2s almak mantıklı değil. Onun yerine bütçenize göre 0.78mm 2pin balanslı olmayan bir kablo almanızda yarar var.
Açıkçası kim yazmış nerede yazmış bilmiyorum ama evet techno-fi'de okudum. Zaten bugün yazmaya da başladım güncel konularda beni görürsünüz :D

Mükemmel kulaklığı almak imkansız zaten. Ama istediğime en yakınını buldum bence ya. Bi gelsin de bakalım neler olacak.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Benim acilen kendime DSLR çekip youtuber olmam lazım. Tripod+ Telefon veya gimbal + telefon da olur. Çok hevesliyim bu işlere mükemmel video editleme hevesim de var. Ama kanal hakkında konu bulamıyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne alanda? Hali hazırda kanal var mı? ?
SOnradan editledim. Orayı okumalısın.
Dediğim gibi alan yok. Hlai hazırda kanal da yok. Bir fikir lazım bana fikrim yok gerçekten. Bu işi becerebileceğimi düşünüyorum ama herşey emek değil. Fikir çok önemli.
Zaten fikri olanlar parayı kırıyor. Teknoloji yotubue kanalı açtım varsayalım. Elimde malzeme yok. Bu işe malzemesiz başlayan önceki çabalarını takdir ettiğim ama şuan bence sıvayan kişiler de var aslında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Almanyaya 3-2 yenildiğimiz o efsane maçtan sonra (hangi kupadaydı o yav yari finaldi herhalde ) ilk defa bir milli maçı hatta 2013 gs maçlarından sorna ilk defa bir futbol maçı izleyeceğim yarın. Şenol güneş yaradı takıma.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
5,172
Youtube işinde artık para yok. Para yok dediysem herkese yok. Yükselmek çok zor.

Eğer hızlı ve sıcak para istiyorsan pinterest pin to pin taktiği var.

Öncelikle pinterestin mantığını anlatayım sana. Bir resim paylaşıyorsun resmin üzerine konu ilgili ilginç bir şeyler yazıyorsun. Pinterest bu resimleri takipçin olsun yada olmasın insanlara ana sayfalarında sunuyor.(ne kadar takipçi okadar çok gösterim) Eğer onların ilgisini çekerse resme tıklayıp sitedeki yazıyı okuyor.

Tabi her şeyde olduğu gibi pinterest Türkiyeyede popüler olması uzun sürecek gibi. Ama Avrupa ülkelerinde şuan en az Twitter kadar popüler. Bu yüzden İngilizce yazı şart. Eğer İmgilizce yazarsan sitende reamı gösterilecek kişinin para birimi neyse o cinste para alırsın. Dolayısı ile TL dalgalanmalarındanda etkilenmessin.

Şimdi asıl konuya gelelim bu işten nasıl kazanacağına... Öncelikle google reklamları açık arttırma usulü ile çalışır. Örnek veriyorum İngilterede otel kelimesine reklam vereceksin. Ve otel kelimesine reklam verecek 20 otel daha var. Dolayısı ile reklam verenin tıklama başına 0.5£ vermesi gerekirken bu fiyat açık arttırma usulü ile genelde 1.6£ kadar artabiliyor. Gerçekten ciddi para. Bir yıllık emek ile pinterestte 1000 takipçiye ulaştin(ki çok rahat ulaşılır ulaşılır) diyelim. Bir sitede ortalama reklama tıklanma oranı %1 yani 100 kişiden sadece biri reklamına tıklıyor. Ortalama bin takilciye ulaşan ve düzenli resim paylaşan insanların resimleri 5 milyon civarı kez pinteresste gösteriliyor. Eğer resim kaliteli ve ilgi çekiciyse yarısı kadar tık çekiyor sitene buda ortalama 2.5 milyon kişi ede. Reklama tıklanma oranı ise %1di buda demek oluyor ki sadece sitende bir yılda pinterest üzerinden 25.000 kişi reklama tıklayacak...

Peki toplam kârın ne kadar olacak. Mesela bir Reklam verenin bir reklam başına verdiği tutar ortalama 1.6£ idi. Bunun %80 ini google sana veriyor kalanını kendi alıyor. Yani bir reklamdan ortalama 1.3£ kazanıyorsun. 25.000 tıklanma durumunda kazanacağın para yıllık 30.000£ civarı. Yurtdışında bu ücret asgeri ücret parası ancak £ 8tl dolayısı ile bizde bu para doktir parası(aylık 20.000 tl)

@Murat Burç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...