Samsung Android Q Güncellemesi

J7 prime 2 android Q alır mı almaz mı

• Kullanılan toplam oy
    12

Bu konuyu okuyanlar

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar selamlar iyi forumlar 2 gün önce j7 prime 2 cihazına Android Pie guncellemesi geldi ve kurdum ayrıca mayıs ayı güvenlik sürümü geldi. Merak ettiğim şey şu j7 prime 2 gibi en çok satan telefonun yenilenmiş hali, 2018 çıkış tarihli telefon Android q alabilir mi? M10 Android q alacakmış j7 prime 2 her türlü M10 dan daha iyi yada m20 den peki Android q alabilir mi j7 prime 2??

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Samsung bildiğim kadarıyla 2 Android güncellemesi veriyor.
Cihazın Q güncellemesini alması için çıktığında minimum Android sürümü 8 olmalı.

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Hocam çok yerde samsung 2 yıl güncelleme veriyor şeyini duydum 2020 ye kadar Android q çıkarsa gelme ihtimali yok mu ya? J7 prime 6.0 la çıkıp 9.0 Pie aldı (Türkiye ye gelmedi ama yurtdisinda çıktı) umarım alır ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cihazın Q güncellemesini alması için çıktığında minimum Android sürümü 8 olmalı.
Hocam çok fazla yerde 2 yıl sonra güncelleme vermiyor gibi şeyler duydum bu cihazın 2 yılını doldurmasına 1 yıl daha var hiç mi gelme ihtimali yok? J7 prime 6 ile başlayıp 9 u aldı?

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
2 yıl demedim ben. 2 Android güncellemedi alıyor dedim. Yıl hesabı doğru değil.

J7 Prime'ın Pie alanı sonraki yılda çıkanıdır.

M.C.D

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar selamlar iyi forumlar 2 gün önce j7 prime 2 cihazına Android Pie guncellemesi geldi ve kurdum ayrıca mayıs ayı güvenlik sürümü geldi. Merak ettiğim şey şu j7 prime 2 gibi en çok satan telefonun yenilenmiş hali, 2018 çıkış tarihli telefon Android q alabilir mi? M10 Android q alacakmış j7 prime 2 her türlü M10 dan daha iyi yada m20 den peki Android q alabilir mi j7 prime 2??
Gelecekse bile fazla uzun sürer ama muhtemelen gelmez M10 M20 yeni cihazlar oldugu için onlara güncelleme verilecek

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Cihaz hangi android sürümü ile çıktı ? Oreo ile çıktıysa alır. Ama nougat ile çıktıysa almaz. Bu arada bu kadar takılma bu güncelleme işine Samsung S8'e bile Q güncellemesi vermeyecek :)

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Cihaz hangi android sürümü ile çıktı ? Oreo ile çıktıysa alır. Ama nougat ile çıktıysa almaz. Bu arada bu kadar takılma bu güncelleme işine Samsung S8'e bile Q güncellemesi vermeyecek :)
Ya delleniyorim android sürümüm guncel olmayinca her gün 2 defa kontrol ederim en az güncellemeleri ? hocam android q da bulunan tüm özellikler oneui
Da bulunuyor android q ya geçmeme ihtimali var mı samsungun

2 yıl demedim ben. 2 Android güncellemedi alıyor dedim. Yıl hesabı doğru değil.

J7 Prime'ın Pie alanı sonraki yılda çıkanıdır.
Ben 2 güncelleme dediginizi anladım ve biliyorum bende 2 yıl olayı var doğru mudur demek istedim

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Hocam garantisi bitince custom ROM kullanın.
S7 Edge'i Oreo'da bıraktılar. Yaklaşık 6 aydır Pie kullanıyorum ben bu cihazla.
Hocam ROM Root işlerinin telefonu bozma ihtimali var mı? garanti bitince bende yapmayı düşünüyorum da, nasıl oluyor biraz daha açar mısınız knox sayacı 0x1 oluyor ve garanti bozuluyor diye biliyorum garanti bitince yapılır mı? Ben hiç öyle işleri bilmiyorum da :D az anlatsanız

Hocam ROM Root işlerinin telefonu bozma ihtimali var mı? garanti bitince bende yapmayı düşünüyorum da, nasıl oluyor biraz daha açar mısınız knox sayacı 0x1 oluyor ve garanti bozuluyor diye biliyorum garanti bitince yapılır mı? Ben hiç öyle işleri bilmiyorum da :D az anlatsanız
Mesela Android Oreo da bırakılmış bir cihaz android q'yu kaldırabilir mi ?

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Kaldırır tabi.
Yani çok değişik şeyler yapmassanız bozmazsınız.
Knox sayacı 0x1 olduğunda Samsung Pay, Secure Folder gibi bazı şeyler çalışmıyor. Tabi Secure folder Stock ROM kurarsanız tekrar çalıştırabiliyor ama zaten Custom ROM kullanmak istiyoruz yani çalışmıyor diyebiliriz. S Pay Türkiye'de yok zaten.

Secure folderı kullanamam dışında bir zararını görmedim ben hiç. 2 hafta evvel N8 ROM'u kullanıyordum. Bixby, Dolby, AR gibi yazılımsal özellikleri kullanabiliyorsun.
Şuan LineageOS 16 kullanıyorum. Muhtemelen Android Q için de LOS çıkacak S7'ye.

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Kaldırır tabi.
Yani çok değişik şeyler yapmassanız bozmazsınız.
Knox sayacı 0x1 olduğunda Samsung Pay, Secure Folder gibi bazı şeyler çalışmıyor. Tabi Secure folder Stock ROM kurarsanız tekrar çalıştırabiliyor ama zaten Custom ROM kullanmak istiyoruz yani çalışmıyor diyebiliriz. S Pay Türkiye'de yok zaten.

Secure folderı kullanamam dışında bir zararını görmedim ben hiç. 2 hafta evvel N8 ROM'u kullanıyordum. Bixby, Dolby, AR gibi yazılımsal özellikleri kullanabiliyorsun.
Şuan LineageOS 16 kullanıyorum. Muhtemelen Android Q için de LOS çıkacak S7'ye.
Hocam Stock Rom dediğimiz şey firmaların kendi ürettiği sürümleri oluyor mesela ben pie aldım memnun kalmadım stock rom ile oreo'ya döndüm knox sayacı sayıyor mu?

Hocam Stock Rom dediğimiz şey firmaların kendi ürettiği sürümleri oluyor mesela ben pie aldım memnun kalmadım stock rom ile oreo'ya döndüm knox sayacı sayıyor mu?
Bide mesela benim cihazım örneğin nougatta bırakılmış güncelleme almıyor ben o cihazın stock rom'unu oreo şeklinde bulabiliyor muyum

Reaksiyon puanı
7,999
Almaz büyük ihtimalle. Çünkü çoğu cihaz 2 büyük android güncellemesi alıyor. Android Pie geçmişsin zaten bir süre daha güvenlik güncellemesi alırsın sadece.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Güncelleme olmayınca delleniyorsanız (kendiniz söylemişsiniz)

Android One programına tabi cihazlar ile takılın.

Olmadı Amerika'dan Pixel cihaz getirttirin. Onlar hemen alıyorlar güncellemeleri. Mutlu olursunuz

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Belli değil.
İlk çıkan Pixel hala güncelleme alıyor. Android Q da alıcak. 2016'da çıktı bu cihaz.

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Belli değil.
İlk çıkan Pixel hala güncelleme alıyor. Android Q da alıcak. 2016'da çıktı bu cihaz.
Benim cihazım 18 çıkışlı

Belli değil.
Aslında 2018 çıkışlı cihazım var direk oreo yükledeydiler q alabilirdim ama s8 ler bile almayacakmis çok ümit bağlamak mantıksız olur

Reaksiyon puanı
7,999
Benim cihazım 18 çıkışlı

Aslında 2018 çıkışlı cihazım var direk oreo yükledeydiler q alabilirdim ama s8 ler bile almayacakmis çok ümit bağlamak mantıksız olur
2018 çıkışlı ama çıkış sürümü 7.1.1 Eğer Android 8 ile çıksaydı alırdı Android Q. Senin cihazın Pixel değil ki her güncellemeyi alsın.

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
2018 çıkışlı ama çıkış sürümü 7.1.1 Eğer Android 8 ile çıksaydı alırdı Android Q. Senin cihazın Pixel değil ki her güncellemeyi alsın.
[
Janka doğru ya samsungun hatası oreo ile çıkarabilirdi neyse sağlık olsun

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Aldıkça alıyor. Hatta Essential Phone Pixel'lerden daha erken alıyor güncellemeleri. Şimdi Ph-2 çıkacakmış. :)
[/QUOTE
Hocam biraz alakasız oldu da j7 primelar Android pie aldı diye bir bilgi dolaşıyor etrafta ne kadar doğrudur doğru mudur 3. Büyük güncelleme aldı diyorlar?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
J7 Pro
J7 Prime 2
J7 (2017)

Bunlar Pie aldı evet.

fahribagci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bence Galaxy J7 Prime 2 Android Q güncellemesini almaz. Çünkü J7 Prime 2 Oreo ile çıkmadı. Ama guncelmiyiz.com'dan gelecek güncellemeleri öğrenebilirsiniz. Ben baktım Android P OS adlı bir güncelleme gelecekmiş. Bu güncelleme de 3 ay sonra gelir.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
vermez ama xda bir şeyler yapar artık :D

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Hocam room rot nasıl atılır
pc ile atılır

almaz ama xda developers, custom olarak (yada başka bir geliştirici gurubu) yaparsa olur yada s9 gibi telefonlardan rom portlayacağız