laptop harddisk sorunu

Bu konuyu okuyanlar

2kral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba laptopu yaz bakımı için söküp temizledim sonra herşeyi taktım harddisk seri şekilde DIT sesi veriyor açılmıyor harddisk segate 320 gb harddisk kafa atmıyor sadece DIT sesi seri gelmekte.farklı harddiskle laptop açılmakta.Harici olarak denedim aynı şekilde ses veriyor bu konuda yardımlarınızı bekliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Şimdiye kadar hiç Laptopu söküp temizlemem gerekmedi. Biri 10 senelik, diğeri 2-3 senelik ik adet var ve sorunsuz çalışıyorlar. Temizliği nasıl yaptın ? Anti statik malzama kullanman gerekiyor. Tornavida da buna dahil.

2kral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Herşey yerine uygun kullanıldı sıkıntı harddiskte başka harddiskle açılıyor sorunsuz şekilde nasıl olduysa harddisk ses çıkarıyor öyle kalıyor harddiskki nasıl kurtaracağım hiç sistem görmüyor önemli bilgilerim var

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Bozuk sabit diskini bir harici disk kutusuna takıp, yeni sabit diske sistem kurulumu yaptıktan sonra o şekilde okumayı dene. Yine de görünmezse, veri kurtarma programları ile taramayı dene. (meselâ Recuva)

2kral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Harici olarak denedim olmadı harddisk hiçbir şekilde açılmıyor dün çalışan harddisk bugün çalışmaz oldu :coldsweat::fearscream:

2kral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Verileri kurtaramadım harddisk kafa atıyor sürekli ne yapmalıyım acaba