Windows 10 Recovery Hatası

Bu konuyu okuyanlar

Yiğitares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu hatayı 2 gün önce aldım oyun oynuyordum pc yi kapadım 1 saat sonra tekrar açtım ve Recovery hatası verdi internette baya araştırdım içinde win 10 olan USB gerekiyormuş veya bir adet format CD si benim USB de win 10 setup dosyaları vardı içinde de bir tane fotoğraf klasörüm vardı o USB ile tekrardan win 10 kurmayı denedim ama olmadı lütfen yardım edin.
NOT:Elimde Casper Nirvana drivers CD si var bir işe yarar mı?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Bu hatayı 2 gün önce aldım oyun oynuyordum pc yi kapadım 1 saat sonra tekrar açtım ve Recovery hatası verdi internette baya araştırdım içinde win 10 olan USB gerekiyormuş veya bir adet format CD si benim USB de win 10 setup dosyaları vardı içinde de bir tane fotoğraf klasörüm vardı o USB ile tekrardan win 10 kurmayı denedim ama olmadı lütfen yardım edin.
Windows'u USB'ye RUFUS ile yazmalısınız.

Yiğitares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows'u USB'ye RUFUS ile yazmalısınız.
Zaten rufus ile yazmıştım
Bios ayarlarinda boot a gelip USB yi 1 .sıraya çekiyorum sonra F10 yapıp çıkıp girdiğimde şimdi yükle ekranı geliyor kullanıcı sözleşmesi ni kabul ediyorum sonra ekran geliyor orda Gözat tikliyorum geliyorum win 10 un kurulu olduğu yere setup dosyasına tıklayıp aç diyorum kabul etmiyor acaba yanlış mı yapıyorum anlamadım

Yiğitares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hata kodum bu yardım edin lütfen
IMG_20190524_230830-min.jpg

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
benim USB de win 10 setup dosyaları vardı içinde de bir tane fotoğraf klasörüm vardı o USB ile tekrardan win 10 kurmayı denedim ama olmadı lütfen yardım edin.
USB belleği RUFUS ile yazdırdıktan sonra içine fotoğraf attıysan sorun olmaz ama içindeki kurulum dosyaları silindiyse veya düzgün yazdırılmadıysa, USB belleğin kullanımında sorun yaşarsın.

O sadece sürücüler için, onunla Windows kuramazsın veya kurtarma işlemini başlatamazsın.

kullanıcı sözleşmesi ni kabul ediyorum sonra ekran geliyor orda Gözat tikliyorum geliyorum win 10 un kurulu olduğu yere setup dosyasına tıklayıp aç diyorum kabul etmiyor

Dikkat:
Eğer format yada temiz kurulum yapıyorsanız bilgisayarınızdaki tüm yüklü uygulamalar, programlar, oyunlar, dosyalarınız silinir.

Lisans koşulları kabulünden sonra Gözat seçim ekranı gelmez.

Eğer Windows yükleme medyası USB'ye düzgün bir şekilde yazdırılmışsa (bundan eminseniz), şu şekilde yapmayı deneyin.

Bios ayarlarında USB'yi 1 .sıraya alın save and exit yapıp çıkın.
Bilgisayarı başlatın
Pres any key to boot from CD or DVD... (Enter'a basın)
Dil ve diğer tercih ekranı gelecek (İleri tıklayın.)
Şimdi yükle ekranı gelecek (Bilgisayarınızı onarın'a tıklayın.)
Sırasıyla
Troubleshoot / Sorun gider
Advanced Options / Gelişmiş Seçenekler
Automatic Repair / Başlangıç onarma
Kullanıcı hesabını seçin
(Varsa hesap şifresini girin)
Tanılama işlemi tamamlandıktan sonra USB'yi bilgisayardan çıkarın.
Normal bir şekilde bilgisayarı başlatın.
Sorun giderilecek mi kontrol edin. Kolay gelsin.

Yiğitares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
USB belleği RUFUS ile yazdırdıktan sonra içine fotoğraf attıysan sorun olmaz ama içindeki kurulum dosyaları silindiyse veya düzgün yazdırılmadıysa, USB belleğin kullanımında sorun yaşarsın.

O sadece sürücüler için, onunla Windows kuramazsın veya kurtarma işlemini başlatamazsın.

Dikkat:
Eğer format yada temiz kurulum yapıyorsanız bilgisayarınızdaki tüm yüklü uygulamalar, programlar, oyunlar, dosyalarınız silinir.

Lisans koşulları kabulünden sonra Gözat seçim ekranı gelmez.

Eğer Windows yükleme medyası USB'ye düzgün bir şekilde yazdırılmışsa (bundan eminseniz), şu şekilde yapmayı deneyin.

Bios ayarlarında USB'yi 1 .sıraya alın save and exit yapıp çıkın.
Bilgisayarı başlatın
Pres any key to boot from CD or DVD... (Enter'a basın)
Dil ve diğer tercih ekranı gelecek (İleri tıklayın.)
Sırasıyla
Troubleshoot / Sorun gider
Advanced Options / Gelişmiş Seçenekler
Automatic Repair / Başlangıç onarma
Kullanıcı hesabını seçin
(Varsa hesap şifresini girin)
Tanılama işlemi tamamlandıktan sonra USB'yi bilgisayardan çıkarın.
Normal bir şekilde bilgisayarı başlatın.
Sorun giderilecek mi kontrol edin. Kolay gelsin.
Bana Pres any key to boot from CD or DVD ekranı gelmiyor

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356

Yiğitares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben şuan Windows u nereye yüklemek istiyorsunuz kismindayim sürücü 0 felan yazıyor ne yapmam lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zaman USB belleği tekrardan yazdırmak durumundasınız.
Yalnız hangi Windows 10 sürümünde olduğunuz önemli. Sürüm 1803, sürüm 1809? Bunu biliyor musunuz?
1809

IMG_20190524_235916-min.jpg

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Ben şuan Windows u nereye yüklemek istiyorsunuz kismindayim sürücü 0 felan yazıyor ne yapmam lazım

1809
Yükleme yapmayacaksınız, kurtarma seçeneklerini ilk olarak deneyeceksiniz. Yükleme yaparsanız bilgisayarınızdaki tüm yüklü uygulamalar, programlar, oyunlar, dosyalarınız silinir. Benim yukarıda belirttiğim şekilde yapmayı deneyin.

Yiğitares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yükleme yapmayacaksınız, kurtarma seçeneklerini ilk olarak deneyeceksiniz. Yükleme yaparsanız bilgisayarınızdaki tüm yüklü uygulamalar, programlar, oyunlar, dosyalarınız silinir. Benim yukarıda belirttiğim şekilde yapmayı deneyin.
Benim için önemli değil sifirlansin bilgisayar istiyorum zaten hem yeniden rufus la yazdirabilcegim bir PC yok

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Benim için önemli değil sifirlansin bilgisayar istiyorum zaten hem yeniden rufus la yazdirabilcegim bir PC yok
Yukarıda paylaştığın ekranda (Sürücü 0 Bölüm 5 olarak geçen) Casper'ın kurtarma bölümü var, eğer yeniden Windows'u kurarsan o bölümü de kullanamazsın.

Casper'ın kurtarma bölümüne ihtiyacım yok, bilgisayardan kurtaracağım herhangi bir şey de yok diyorsan:

USB düzgün yazdırılmışsa bundan sonraki işlemlerde muhtemelen sorun yaşamazsın, sistemi baştan kuracaksan da şu şekilde olacak:
Yukarıda paylaştığın (Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz?) ekranına geldiğinde, tüm bölümleri tek tek sileceksin ve Yeni'yi tıklayarak ekrandaki talimatları izleyeceksin. Bağlı internetin varsa, Windows kurulum esnasında güncelleştirmeleri de alır.

Son düzenleme:

Yiğitares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yukarıda paylaştığın ekranda (Sürücü 0 Bölüm 5 olarak geçen) Casper'ın kurtarma bölümü var, eğer yeniden Windows'u kurarsan o bölümü de kullanamazsın.

Casper'ın kurtarma bölümüne ihtiyacım yok, bilgisayardan kurtaracağım herhangi bir şey de yok diyorsan:

USB düzgün yazdırılmışsa bundan sonraki işlemlerde muhtemelen sorun yaşamazsın, sistemi baştan kuracaksan da şu şekilde olacak:
Yukarıda paylaştığın (Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz?) ekranına geldiğinde, tüm bölümleri tek tek sileceksin ve Yeni'yi tıklayarak ekrandaki talimatları izleyeceksin. Bağlı internetin varsa, Windows kurulum esnasında güncelleştirmeleri de alır.
Ordaki bütün sürücü 0 ları mı sileyim?

Yiğitares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran görüntüsündeki Sürücü 0 üzerindeki beş bölüm de yüklü olan işletim sistemi ile alakalı, silebilirsin.
Silinenleri sildim silinmeyen 2-3 tane şey var yeni diyip 266GB lik yer açtım(yer açıyor galiba bilmiyom) ileri dedim şuan yükleniyor

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Silinenleri sildim silinmeyen 2-3 tane şey var yeni diyip 266GB lik yer açtım(yer açıyor galiba bilmiyom) ileri dedim şuan yükleniyor
Sürücü 0 dışında mı o 2-3 şey? Yoksa sürücü 1 olarak mı geçiyorlardı?

Bundan sonra ekrandaki talimatları takip edersin. Ortalama 10-15 dakika sürer, bilgisayar normal olarak açılır ve eksik olan güncelleştirmeleri de Windows Update üzerinden yaparsın.

Yiğitares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam sağol sürücü 0 dışında değildi galiba ama birinin Yanında MSR felan bişey yazıyordu en sonda

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Tamam sağol sürücü 0 dışında değildi galiba ama birinin Yanında MSR felan bişey yazıyordu en sonda
Sonrasında sıkıntı yaratacağını sanmıyorum, o bölüme zaten bir şey yazılmıyor.

Yiğitares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaldı burada en iyisi bosvermek
IMG_20190525_005549.jpg

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
O ekran bir süre gidebilir. Bazı cihazlarda uzun sürüyor, olmazsa o şekilde bırakın sabaha kontrol edersiniz.

Yiğitares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı gece açtım sonra oyun indiriyordum sabah bı kalktığımda pcde renoot and devices .... birşeyler yazıyordu ne yapmam lazim(laptopda jarz ve USB takiliydi)

Dün gece acmistim PC yi oyun indirip yaticaktim oyun inerken yattım sabah kalktığımda ekranda reboot and devices gibi birşeyler yazıyordu ne yapmam lazım(PC de jarz ve USB takiliydi)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bilgisayarı gece açtım sonra oyun indiriyordum sabah bı kalktığımda pcde renoot and devices .... birşeyler yazıyordu ne yapmam lazim(laptopda şarj ve USB takiliydi)

Dün gece acmistim PC yi oyun indirip yaticaktim oyun inerken yattım sabah kalktığımda ekranda reboot and devices gibi birşeyler yazıyordu ne yapmam lazım(PC de şarj ve USB takiliydi)
Siyah ekranda No Bootable Devices mı yazıyordu?
USB'yi bilgisayardan çıkar.
Format için USB'yi birinci sıraya almıştın, sonra tekrar HDD'yi ilk sıraya aldın mı? BIOS arayüzünden sıralamayı eski haline getirip Save and exit yap, bilgisayarı baştan başlat.

Son düzenleme:

Yiğitares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekranda reboot and select proper boot device felan yazıyor sizin dediğinizi yapincada PC yi kapatıp açtığımda bios ekranı geliyor karsima

Yiğitares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bir tane yazıyor oda Windows boot manager diye ama bir yarım saat önce Toshiba felsnds yazıyordu

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Zaten rufus ile yazmıştım
Bios ayarlarinda boot a gelip USB yi 1 .sıraya çekiyorum sonra F10 yapıp çıkıp...
Yukarıda yaptığın işlemi ilk haline getirir misin? HDD tekrar birinci sırada olsun.

Aşağıdaki yazdığın yer, otomatikman karşılaştığın ekran, Bios ayarları ekranı değil.
Bende bir tane yazıyor oda Windows boot manager diye ama bir yarım saat önce Toshiba felsnds yazıyordu

Son düzenleme: