ekran kartım yandı mı ?

Bu konuyu okuyanlar

mrbatu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dün bir sorunla karşılaştım. Monitörün VGA kablosu ekran kartına takılı olunca siyah ekran verip hiçbir şekilde açılmıyordu bilgisayar. Anakarta takınca çalıştı.
Biraz araştırınca böyle durmasının bir sakıncası olmadığını öğrendim.
1-) Fakat benim için asıl önemli olan ekran kartıma ne olduğu. Büyük ihtimalle yandı fakat yanmasına neden olacak bir şekilde kullanmadım bilgisayarı ayrıca başka sorunlar da olabilir belki bilemiyorum. Sizce ne olmuştur ve çözümü var mıdır?

2-)Ayrıca eğer yandıysa yeni bir ekran kartını sistemime uygun nasıl alabilirim ona da yardımcı olur musunuz?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
E.kartını söküp slot kısmını yumuşak bi silgi ile silip tekrar takarak bi deneyin. Hemen yandı demek,pek doğru olmaz. Biraz kurcalamakta fayda var. Eğer yine de bi sonuç alamazsanız ,makinanızın tüm özelliklerini ve bütçenizi belirtin.

mrbatu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
70992

E.kartını söküp slot kısmını yumuşak bi silgi ile silip tekrar takarak bi deneyin. Hemen yandı demek,pek doğru olmaz. Biraz kurcalamakta fayda var. Eğer yine de bi sonuç alamazsanız ,makinanızın tüm özelliklerini ve bütçenizi belirtin.

İlk olarak verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi ekran kartını çıkarmaya çalışacaktım fakat ekran kartının beyaz klipsini hiçbir şekilde açamadım, ileri geri falan her şekilde denedim fakat açılmıyor. Nasıl yapıcam ben de bilmiyorum.
Sabitleme vidasını falan çıkardım fakat tek işte bu beyaz klips kaldı o da çıkmıyor.

Son düzenleme: