Sistem yetiyor ama genede kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

ufolog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi akşamlar csgo ya sistemim yetiyor fakat bir kasma sorunum var ekran kartım güncel sorun ne olabilir yardımcı olurmusunuz ?

Sistemim:

GTX 1030

4gb ram

amd-a4 4000 çift çekirdek işlemci

bilgisayarımın ekran kartı veya herhangi birşeyi intel değil fakat o işlemci ile ekran kartı darboğaz yaparmı hiçbir fikrim yok

noobstar96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyuna başlar başlamaz mı kasıyor? yoksa bir süre oyun oynadıktan sonra mı? biraz daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olabilirim

ufolog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyuna başlar başlamaz mı kasıyor? yoksa bir süre oyun oynadıktan sonra mı? biraz daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olabilirim
öncelikle teşekkür ederim ana menüde 10 ila 35 fps arası oyuna girince 50 60 oluyor fakat bu sadece arkadaşım ile vs atarken 5 kişikil oyna girsem bile hemen 30 a düşüyor ama aslında 30 değil yani aşırı kasıyor

noobstar96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle teşekkür ederim ana menüde 10 ila 35 fps arası oyuna girince 50 60 oluyor fakat bu sadece arkadaşım ile vs atarken 5 kişikil oyna girsem bile hemen 30 a düşüyor ama aslında 30 değil yani aşırı kasıyor
Söylediğiniz oyun düşük sistem gereksinimi istiyor, ısınmadan kaynaklı olabilir en son ne zaman termal macun yenilemesi yaptınız? veya kasanın havalandırması nasıl? tozlu mu?

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
İyi akşamlar csgo ya sistemim yetiyor fakat bir kasma sorunum var ekran kartım güncel sorun ne olabilir yardımcı olurmusunuz ?

Sistemim:

GTX 1030

4gb ram

amd-a4 4000 çift çekirdek işlemci

bilgisayarımın ekran kartı veya herhangi birşeyi intel değil fakat o işlemci ile ekran kartı darboğaz yaparmı hiçbir fikrim yok
İşlemci yetersiz kalıyor gibi önerim 2.el olarak anakartına uyumlu daha güçlü işlemci almandan yanadır

ufolog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İşlemci yetersiz kalıyor gibi önerim 2.el olarak anakartına uyumlu daha güçlü işlemci almandan yanadır
teşekkür ederim başka çözüm varmı bunu yapmaya çalışacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Söylediğiniz oyun düşük sistem gereksinimi istiyor, ısınmadan kaynaklı olabilir en son ne zaman termal macun yenilemesi yaptınız? veya kasanın havalandırması nasıl? tozlu mu?
açıkçası termal mağcundan anlamam ve bilgisayar tozlu değil ısınmasınada sürekli dikkat ederim ısınmıyor pc ama termal mağcun hakkında hiçbir fikrim yok ne yapmamı önerirsiniz?

noobstar96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim başka çözüm varmı bunu yapmaya çalışacağım

açıkçası termal mağcundan anlamam ve bilgisayar tozlu değil ısınmasınada sürekli dikkat ederim ısınmıyor pc ama termal mağcun hakkında hiçbir fikrim yok ne yapmamı önerirsiniz?

Termal macun soğutma bloğu ile işlemci arasındaki ısı iletimini arttırır, zamanla bu macun kurur genelde 2 yılda bir değiştirilir aynı durum ekran kartı için de geçerli ama ısınma sorunu yok demişsiniz.

ufolog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Termal macun soğutma bloğu ile işlemci arasındaki ısı iletimini arttırır, zamanla bu macun kurur genelde 2 yılda bir değiştirilir aynı durum ekran kartı için de geçerli ama ısınma sorunu yok demişsiniz.
evet ısınma sorunu olmadığı için sadece işlemcinin macunu değişecek anladığım kadarı ile peki o zaman benim yapma şansım varmı bunu yada bilgisayarcıya götürsem dağamı sağlıklı diyecem evim çarşıya epey uzak benim sürme şansım varmı ?

noobstar96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet ısınma sorunu olmadığı için sadece işlemcinin macunu değişecek anladığım kadarı ile peki o zaman benim yapma şansım varmı bunu yada bilgisayarcıya götürsem dağamı sağlıklı diyecem evim çarşıya epey uzak benim sürme şansım varmı ?
İşlemciye sürmek son derece kolay internet üzerinde yüzlerce video mevcut, ekran kartına sürmek biraz daha zordur (narin olmanız gerek devrelere zarar vermemek adına).
size tavsiyem eğer bilgisayar donanımlarını öğrenmek istiyorsanız sökmenizi tavsiye ederim ama riskli (işlemcinin ayaklarını kıran arkadaşım mevcut:)) youtube'dan videolara bakıp siz karar verin, termal macun konusunda marka almanızı öneririm daha iyi performans için(ör. cooler master)

Isınma sorunu yoksa yapmanıza gerek yok. yazılımsal çözümlere başvurun

ufolog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İşlemciye sürmek son derece kolay internet üzerinde yüzlerce video mevcut, ekran kartına sürmek biraz daha zordur (narin olmanız gerek devrelere zarar vermemek adına).
size tavsiyem eğer bilgisayar donanımlarını öğrenmek istiyorsanız sökmenizi tavsiye ederim ama riskli (işlemcinin ayaklarını kıran arkadaşım mevcut:)) youtube'dan videolara bakıp siz karar verin, termal macun konusunda marka almanızı öneririm daha iyi performans için(ör. cooler master)

Isınma sorunu yoksa yapmanıza gerek yok. yazılımsal çözümlere başvurun
Bir çok araştırma yaptım fakat bir sonuç elde edemedim sizin bir bilginiz var mı ?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
game booster kullan

işletim sistemin ne ?

ufolog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
game booster kullan

işletim sistemin ne ?
öncelikle maillere bugün baktım geç olduğu için özür dilerim işletim sistemim win7 ve razer,wise yada diğer birçok gamebooster'ı kullandım zaten onlara inanmazdım son çağre olarak denedim.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
game booster kullan

işletim sistemin ne ?
Sakın kullanma arkada ne yaptığını bilmediğiniz programları game booster diye kullanıyorsunuz yaptıkları ise temp klasörünü silmek
Pc nizi kendiniz temizleyin virüs varsa 1-2 günlüğüne deneme versiyonu eset

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Sakın kullanma arkada ne yaptığını bilmediğiniz programları game booster diye kullanıyorsunuz yaptıkları ise temp klasörünü silmek
Pc nizi kendiniz temizleyin virüs varsa 1-2 günlüğüne deneme versiyonu eset
temp dosyasını herşey siliyor telefonlardaki önbellek gibi birşey zaten silinmeli

öncelikle maillere bugün baktım geç olduğu için özür dilerim işletim sistemim win7 ve razer,wise yada diğer birçok gamebooster'ı kullandım zaten onlara inanmazdım son çağre olarak denedim.
peki çalıştı mı bu sefer çalışmadıysa driverleri güncellemeyi dene

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
senin sistem zaten yeterince kötü amd a9 işlemci bile zor oynatıyor yapımcılar çoğunlukla yeni sistem gereksinimlerini yazmıyorlar gameboosterlrin açık kaynak kodlusu yok diye biliyorum zaten en fazla 3-4 fps yükseliyor

ufolog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
senin sistem zaten yeterince kötü amd a9 işlemci bile zor oynatıyor yapımcılar çoğunlukla yeni sistem gereksinimlerini yazmıyorlar gameboosterlrin açık kaynak kodlusu yok diye biliyorum zaten en fazla 3-4 fps yükseliyor
evet haklısınız ama 1030 :D? bu ekran kartı üzerine yatırım yapsam yani ekran kartını üstüne derken ram yükseltsem bide şu lanet işlemciden kurtulsam ne önerirsin bana işlemci olarak ? 4gb ram daha atsam ram çözülür muhtemelen ama işlemci ?

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Hocam işlemci berbat ama ekran kartı orta olduktan sonra darboğaz yani ekran kartını tam kullanamama+işlemci berbatlığı ile kanser+ram azlığı ile drop :D
Size 4gb ram ve en az a9 lazım ama a12 ye kadar yolu var eğer anakart izni varsa ryzen takın ama nesiller konusunda bir bilgim yok (anakartınızı söylemeniz lazım yani ) :)

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
pc ilk açıldığı an normal bir pc nin max gücü kadar ram cpu filan harcıyorsa ona dikkat etmelisin işletim sistemi ne ?

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
pc ilk açıldığı an normal bir pc nin max gücü kadar ram cpu filan harcıyorsa ona dikkat etmelisin işletim sistemi ne ?
hocam ona da tamam ama sıkıntı şu açıldığında değil oyundaki değerlere bakmalı sistem <-zaten kaldıramayacak kadar kötü bunun çmzümü yeni cpu ve ram :)

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
hocam ona da tamam ama sıkıntı şu açıldığında değil oyundaki değerlere bakmalı sistem <-zaten kaldıramayacak kadar kötü bunun çmzümü yeni cpu ve ram :)
bazen pc bağladığında 1.1 gb ram harcıyor ve derin temizleme birkeç defa yapmayınca öyle kalıyor game booster ince ayarı ve advancedsystemcare çözüm

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
bazen pc bağladığında 1.1 gb ram harcıyor ve derin temizleme birkeç defa yapmayınca öyle kalıyor game booster ince ayarı ve advancedsystemcare çözüm
bende çok kullandım ama onları ancak ne işe yaradıklarını biliyor musun
bunlar açık kaynak değil
arkandan senin bilgisayarda mining yapıyor bile olabilirler
ve sende o anlık psikolojik rahatlama ile anlamıyorsun görev yöneticisinde görüyorsun
ve bak ne diyeceğim fazla ram kullanımının sebepleri de onlar
bak sana game boosterin virüs dışında yaptıklarını yazayım

Temp i siliyor
oyun açıldığında masaüstünü kapatıyor(explorer.exe)
windows hizmetlerini durduruyor
MUHTEMELEN MİNİNG YAPIYOR VE SEN ANLAMIYORSUN PSİKOLOJİK OLARAK

bunlar açık kaynak değil
ve sende o anlık psikolojik rahatlama ile anlamıyorsun görev yöneticisinde görüyorsun

Temp i siliyor
1.1 GB RAM KULLANIMI ÇOK NORMAL ÜSTÜNDE OYNAMANA GEREK YOK :)

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
bunlar açık kaynak değil

Temp i siliyor

1.1 GB RAM KULLANIMI ÇOK NORMAL ÜSTÜNDE OYNAMANA GEREK YOK :)
hayır online oynanan bir oyunda temp i silersen o oyuna girdiğinde önbelleğin yüklendiğini ve intenetin ağırlaştığını görürsün bende öyle birşey yok ama ben performans için bazen tempi siliyorum hatta bugünde kendim sildim 1 gb lik dosya çıktı
bu arada mining yapamaz ekran kartı yok

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
hd graphics ile de mining yaparlar denemesi bedava the pirate bay e defenderi kapatıp eklentisiz biçimde çerezleri kapatmadan chrome ile gir bakalım işlemci nasıl sürünmeye başlıyor :)
uygulamayı yapan firma illaki onu da düşünmüştür oyunun datalarını silmiyordur mesela tempi düz olarak silersen eğer kmspico ile ofis lisanslamışsan o lisans çöpe gider ama uygulamayı yapan illa bunu da düşünmüştür değil mi
ha bu aradagereksiz ve eskiden kalmış kayıt defteri kalıntılarını da siler muhtemelen
DEDİĞİM GİBİ KIAPALI KAYNAK OLAN BÜYÜK FİRMALARIN ÜRÜNLERİNE GÜVENİRİM AMA YOK İOBİT YOK RAZER GAME BOOSTER ASLA SANKİ RAZERİ YAPAN BİLMİYOR BU PROGRAMIN EN FAZLA 10 FPS ARTTTIRACAĞINI O DA BİLİYOR ZATEN İŞE YARASA PARA İLE SATMAZ MI BEDAVA VE KAPALI KAYNAK İSE ÖLÇÜP TARTIN KAFANIZDA SONRA KURUN SİZE BİR SİTE BIRAKACAĞIM BU SİTE HER ŞEYİ AÇIK KAYNAK DAĞITIYOR.

Son mesajlar