Sistemim twitch yayını için yetersiz mi?

Bu konuyu okuyanlar

Mikail19o5

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Merhaba arkadaşlar i7 8700k işlemci ve palit 8gb 256 bit gtx 1080 ekran kartım var.Anakartım ise msi z370 sli plus.Ramlerim ise gskill 3400mhz 4+4 kit ram.
Yayın açtığım zaman pubg-obs-2 tane chrome sekmesi açık oluyor.İnternet hızım 50mbps download 4.3 mbps upload mevcut.Yayın yaparken genelde 90 100 ms arası geziyorum.Ancak yayın esnasında kendi bilgisayarım da oynadığım oyundan hiç zevk almıyorum.Normalde 144hz monitörde yağ gibi akan oyun yayın açınca bulanıklaşıyor gibi hissediyorum böyle ani hareketlerde hafiften takılmalar oluyor yani ağaçlar ve uzaktaki şeyler çok kötü görünüyor.Bu arada yayın esnasında 100 140 fps arası alıyorum fps de sıkıntı olmuyor 8 gb olan ramin 7 gb gibisi kullanılıyor.Sizce bu ramler yetmiyor mu yoksa internet hızıylamı alakalı?eğer internet ile alakalı ise normal zamanlarda 150ms ile oynarken bile bu kadar kötü değildi :(

Gramton

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Merhaba arkadaşlar i7 8700k işlemci ve palit 8gb 256 bit gtx 1080 ekran kartım var.Anakartım ise msi z370 sli plus.Ramlerim ise gskill 3400mhz 4+4 kit ram.
Yayın açtığım zaman pubg-obs-2 tane chrome sekmesi açık oluyor.İnternet hızım 50mbps download 4.3 mbps upload mevcut.Yayın yaparken genelde 90 100 ms arası geziyorum.Ancak yayın esnasında kendi bilgisayarım da oynadığım oyundan hiç zevk almıyorum.Normalde 144hz monitörde yağ gibi akan oyun yayın açınca bulanıklaşıyor gibi hissediyorum böyle ani hareketlerde hafiften takılmalar oluyor yani ağaçlar ve uzaktaki şeyler çok kötü görünüyor.Bu arada yayın esnasında 100 140 fps arası alıyorum fps de sıkıntı olmuyor 8 gb olan ramin 7 gb gibisi kullanılıyor.Sizce bu ramler yetmiyor mu yoksa internet hızıylamı alakalı?eğer internet ile alakalı ise normal zamanlarda 150ms ile oynarken bile bu kadar kötü değildi :(
Bence gayet yeterli dostum, tabi çok iyi yayın yapılamaz (yüksek ayarlarda oyun oynayarak v.b) onun dışında sistem gayet yeterli ancak internet hızı biraz sıkıntı onu çözmeni öneririm ve RAM kombinasyonunu yükseltmen senin için iyi olur sorunun burası olma ihtimali yüksek çünkü 7 gb gerçekten çok fazla RAM kullanımı.

Mikail19o5

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Bence gayet yeterli dostum, tabi çok iyi yayın yapılamaz (yüksek ayarlarda oyun oynayarak v.b) onun dışında sistem gayet yeterli ancak internet hızı biraz sıkıntı onu çözmeni öneririm ve RAM kombinasyonunu yükseltmen senin için iyi olur sorunun burası olma ihtimali yüksek çünkü 7 gb gerçekten çok fazla RAM kullanımı.
Teşekkürler bende ramlerden şüphelendim ancak internet hızına yapılacak en iyisi şuan bu ortalama 4.5 upload alıyorum ve ttnetin verebildiği en yüksek olanı bu malesef ayrıca superonline da falan 10 download 10 upload var ama 159 TL ayrıca caymak bedeli 1200 lira çıkıyor ttnet ten... Ayrıca twitch te takip ettiğim bir yayıncı var 4.7 upload ve 85mbps download hızı var ve 720p gayet iyi yayın yapıyor.. Sistemlerimiz benzer sadece ramler 16gb:(

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Aynısından alırsan sorun olmaz. 4 ram kullanma da ,dual kanal özelliği yine çalışır.

Neyox

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bence Gayet Yeterli O sana öyle gelebilir ama yayında sıkıntı olmuyorsa hiç sorun yok

Mikail19o5

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Deneme yayını yap bir kaç arkadaş seç yayını sana rapor etsinler.
Hocam ben telefondan izliyorum hiç Bi sıkıntı yok yayında ama ben kendi bilgisayarımdaki kaliteden şikayetçiyim yani bariz belli oluyor 144hz monitör yağ gibi akarken yayın açınca sanki 60hz ye düşmüş sanıyorum ani sağ sol yapınca takılıyor dürbün açınca çok ince takılarak açıyor yayını kapatınca tekrar yağ gibi oluyor

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Yayıncılar bu işe üst düzey sistemlerle başlamadı.
Ben istemem diyorsan arkadaşların dediklerini yap veya yapma sana kalmış.

Mikail19o5

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Yayıncılar bu işe üst düzey sistemlerle başlamadı.
Ben istemem diyorsan arkadaşların dediklerini yap veya yapma sana kalmış.
Dediklerine tamamen katılıyorum ama yayın yapmadan çok daha iyi oynarken yayın esnasında takılma ve bulanıklık sorunu yüzünden gerçek oyunumu ortaya koyamıyorum bu da sürekli lobiye dönmeme sebeb oluyor sürekli lobiye dönen birini kim niye izlesin ki

cTnky26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Merhaba ben de seninle aynı sorunu yaşıyordum ramini 8 den 16 ya yükselt düzeliyor.Ben 8 den 16 ya yükselttim ve düzeldi.(Dual channel yapmayı da unutma 2×8 gibi veya senin durumunda 4×4×4×4 yapabilirsin bu da bildiğim kadarıyla quadro channel oluyor.)