Huawei Mate 20 Lite & Samsung A50 İncelemem (Kişisel Görüş)

Bu konuyu okuyanlar

Jogureo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar Arkadaşlar;
Son 1 haftadır burada da konu açtığım süre zaarfınca telefon almak için sürekli inceliyor bakıyordum...
Ve yine...

İki telefonu tekrar tekrar inceledim.

A50'nin geniş açılı 8mpx kamerası gerçekten iyi duruyor.
Ana Kamerası da iyi fakat sanki yakınlaştırınca fotoğraf çamurlaşıyor. Aynı zamanda ön kamerası gerçekten iyi.
Arayüz olarak da iyi.
Fakat kasa yapısı ve o damla çentiği sanırım bir ben pek sevemedim.
Ekran kalitesi muazzam elinize aldığınızda verdiği kalite hissini beğenmedim.

Huawei ise daha bir yakışıklı daha bir premium telefon hissi veriyor. Ekran kalitesi olarak tabi ki A50'nin gerisinde sebebi ise A50 Amoled ekran kullanıyor mate 20 lite ise IPS panel.

Ön kamera olarak mate 20 lite'ın a50'den bir farkı yok.
Arka kamera da da yok gibi duruyor.
Kasa kalitesi olarak çok çok daha iyi daha doygun bir telefon. Elinize aldığınızda ağırlığını hissediyorsunuz.

Arayüz vesaire de gayet iyi duruyor.
Mate 20 lite'ın geniş açı çekimi yok malesef keşke olsaymış dedim.

Bu arada ön kamerada portre modunda mate 20 lite çok daha iyi fotoğraflar çekiyor.

Son olarak ağır çekim modunda A50 gerçekten çok güzel iş çıkarıyor.
Mate 20 lite'ı pek beğenmedim.

Ses olarak ise hemen hemen aynılar. İkisi de tatminkar ses düzeyinde ne çok yüksek ne çok alçak.
İş görür seviye de...

Çentik olayı da dediğim gibi kişiye göre değişir. Benim izlenimlerim bu şekilde.
Bir de Oppo Rx17 Neo önerdiler baya hoş duruyor ama yine IPS panel kullanıyor mate 20 lite gibi.

Yine de kararsız kaldım.
Ama hepsiburada.com'dan 2169 TL'ye mate 20 lite bedava gibi diyebilirim.
Teknosa vesaire 2999 TL ile 2799 TL arasında satıyor.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Kardeş sakın mate 20 lite alma daha önceki yorumlarımda sorunlarını yazdım a50 orta sınıf için iyidir malzeme kalitesi olarak daha sağlam hiç olmazsa cgg3 var ve kasa plastik ve cam karışımı materyal buda sağlamlık demek. Huawei özellikle amiral aşağısı cihazları çok sağlam olmuyor o cam materyalde çabuk kırılır a50 işlemci ve ekran kalitesinde ciddi fark atıyor bilgin olsun kasasıda daha sağlam ama cgg 3 düşmelere çok dayanıklı olmasada bir sağlam koruyucu ile o sorunu çözersin cgg3 çizilmeye dayanıklı. Ayrıca mate 20 lite işlemci olarak sıkıntılı kirin 710 pek iyi değil ve ekranı konusunda ghost screen sıkıntısı yaşayan olmuş internette yazılan yorumlara göre.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Dostum a50 modelinin kamerasında ve parmak izi okuyucusunda sıkıntılar var. Özellikle arka kamerası detayları gösterme konusunda çok kötü, fotoğraftaki detayları çamurlaştırıyor. Parmak izi okuyucusu da bazen görmüyormuş ya da geç görüyormuş. Ekrandan parmak izi okuyucusu yapmışlar ama orta sınıf cihaz olduğu için donanımsal olarak biraz eksik olmuş. Bir Samsung çalışanı ile konuşmuştum, özellikle kamera için güncelleme alacağını söyledi cihazın. Eğer güncelleme ile bu sorunlar düzelirse iyi bir tercih olabilir. Mate 20 Lite kullanıcı yorumlarını ben de okudum, pek iç açıcı değil açıkçası. Birçok farklı sorun çıkmış gördüğüm kadarıyla. Mate 20 Lite yerine Redmi Note 7 veya Mi 8 Lite modellerine de bakabilirsin, hem fiyatları biraz daha uygun hem de Mate 20 Lite'dan daha iyi cihazlar. 2500 Tl civarına LG V30+ da iyi bir tercih olacaktır. Orta sınıf bir cihaz almaktansa bir yıl öncenin amiral cihazını almak daha mantıklı, hem çentiği yok hem de kaliteli bir hissiyatı var telefonun. İncelemelere bakmanı tavsiye ederim. Eğer oyun performansı önemliyse Honor Play de bir tercih olabilir. 3000 Tl civarına çıkarım ya da indirim beklerim dersen de LG G7 Thinq bu cihazların hepsinden çok daha üstün bir cihaz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Pardon o fiyata sahibindende varsa sıfır kapalı kutu faturalı g7 yada v30+ alınabilir.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Kirin 710 gerçek bir çöp.
Çamur fotoğraf konusunda Mate 20 Lite'ında hakkını yememek lazım.
Gerek tasarım, gerek ekrandan parmak izi okuma teknolojisiyle A50 bir tık daha öndedir.
A50'nin tek kötü tarafı kasasıdır bence.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
İkisini de önermem

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Merhabalar Arkadaşlar;
Son 1 haftadır burada da konu açtığım süre zaarfınca telefon almak için sürekli inceliyor bakıyordum...
Ve yine...

İki telefonu tekrar tekrar inceledim.

A50'nin geniş açılı 8mpx kamerası gerçekten iyi duruyor.
Ana Kamerası da iyi fakat sanki yakınlaştırınca fotoğraf çamurlaşıyor. Aynı zamanda ön kamerası gerçekten iyi.
Arayüz olarak da iyi.
Fakat kasa yapısı ve o damla çentiği sanırım bir ben pek sevemedim.
Ekran kalitesi muazzam elinize aldığınızda verdiği kalite hissini beğenmedim.

Huawei ise daha bir yakışıklı daha bir premium telefon hissi veriyor. Ekran kalitesi olarak tabi ki A50'nin gerisinde sebebi ise A50 Amoled ekran kullanıyor mate 20 lite ise IPS panel.

Ön kamera olarak mate 20 lite'ın a50'den bir farkı yok.
Arka kamera da da yok gibi duruyor.
Kasa kalitesi olarak çok çok daha iyi daha doygun bir telefon. Elinize aldığınızda ağırlığını hissediyorsunuz.

Arayüz vesaire de gayet iyi duruyor.
Mate 20 lite'ın geniş açı çekimi yok malesef keşke olsaymış dedim.

Bu arada ön kamerada portre modunda mate 20 lite çok daha iyi fotoğraflar çekiyor.

Son olarak ağır çekim modunda A50 gerçekten çok güzel iş çıkarıyor.
Mate 20 lite'ı pek beğenmedim.

Ses olarak ise hemen hemen aynılar. İkisi de tatminkar ses düzeyinde ne çok yüksek ne çok alçak.
İş görür seviye de...

Çentik olayı da dediğim gibi kişiye göre değişir. Benim izlenimlerim bu şekilde.
Bir de Oppo Rx17 Neo önerdiler baya hoş duruyor ama yine IPS panel kullanıyor mate 20 lite gibi.

Yine de kararsız kaldım.
Ama hepsiburada.com'dan 2169 TL'ye mate 20 lite bedava gibi diyebilirim.
Teknosa vesaire 2999 TL ile 2799 TL arasında satıyor.
A50 mate 20 lite dan daha iyidir. V30 plus a bakmanızı öneririm bu iki cihazdan daha iyi

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
A50 kullanan biri olarak söylüyorum, fırsatın varsa mi8 lite 128gb, honor play, a70 bakabilirsin, v30+ demedim çünkü bataryada istenen veriyi verebilirmi bilemem.

Şahsen a50 de ,batarya, ekrandan cidden çok memenunum. Bu ekranda oyun ve film dizi izlemek ayrı bir zevk :D Kamera için almadım zati teli, parmak izi cidden berbat ama yüz tanıma kullanıyorum sadece.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
A50 kullanan biri olarak söylüyorum, fırsatın varsa mi8 lite 128gb, honor play, a70 bakabilirsin, v30+ demedim çünkü bataryada istenen veriyi verebilirmi bilemem.

Şahsen a50 de ,batarya, ekrandan cidden çok memenunum. Bu ekranda oyun ve film dizi izlemek ayrı bir zevk :D Kamera için almadım zati teli, parmak izi cidden berbat ama yüz tanıma kullanıyorum sadece.

A70 gelmedi daha. Mayıs ortaları deniyor 60 ile birlikte gelecekler.

A 80 de Bayram öncesi deniyor.

Jogureo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
70463

Mesaj otomatik birleştirildi:

70464