Markette çalışma (Manav)

Bu konuyu okuyanlar

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Merhaba forum bir iş arıyordum bir tane buldum ama tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum öncelikle marketin adı Şimşekler market ZİNCİRİ. Belki biliyorsunuzdur oturduğum yere yakın yerlere gidip bakıyordum maket olsun başka dükkanlar olsun fakat eleman alan yok. Bu marketi buldum adam üst üste yapabilir misin dedi evet dedim manav bölümü sizce zor mu arkadaşlar adamın üst üste demesi zor olduğunu gösteriyor ama çok mu zor.? Kasa mı reyon mu manav mı daha zor? Sizce adam mağaza müdürü ve ikametgah sağlık raporu gibi belgeleri istedi evrakları tamamla gel dedi işe başla dedi. Kısacası marketin manav bölümü zor mu? Yaş 18. Asgari ücret dedi ama agi vesaire var mıdır? Şimdilik bunu buldum uzun zamandır arıyordum artık iş bulmak zor bu yüzden girmeyi düşünüyorum ama..

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Manavın zorluğunun sadece düzen olduğunu düşünüyorum. Göze hitap edecek şekilde sebze/ meyve dizmen gerekli. 2020 TL alırsın AGİ dahil rakamın bu. Boş yatmak yerine gir çalış. 1 ay çalışsan kazancın yanına kar. Zorlanacağın tek noktanın etiket ezberlemek olduğunu düşünüyorum ki onu da kısa sürede aşarsın. Şöyle düşün; Bu işi ne insanlar yapıyor, sen mi yapamayacaksın? ;)

yoksulgenç

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Hevesini kırmak istemem ama marketçilik zor iştir, özellikle manav ve reyon bölümü bütün gün mal dizersin ve ayakta durursun, ama geçici olarak işe ihtiyacın varsa gir çalış belli bir süre

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Manavın zorluğunun sadece düzen olduğunu düşünüyorum. Göze hitap edecek şekilde sebze/ meyve dizmen gerekli. 2020 TL alırsın AGİ dahil rakamın bu. Boş yatmak yerine gir çalış. 1 ay çalışsan kazancın yanına kar. Zorlanacağın tek noktanın etiket ezberlemek olduğunu düşünüyorum ki onu da kısa sürede aşarsın. Şöyle düşün; Bu işi ne insanlar yapıyor, sen mi yapamayacaksın? ;)
Abi sen bana bi ara özelden yazan abi değilmisin sağol abi....İnşallah ama agi neden içindeki ? agi dışında olur?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Çünkü 1828.15 TL aslında asgari ücret üzerine AGI ekleniyor. Rakam o yüzden göze büyük geliyor. Evet, özelden yazmış olabilirim.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Çünkü 1828.15 TL aslında asgari ücret üzerine AGI ekleniyor. Rakam o yüzden göze büyük geliyor. Evet, özelden yazmış olabilirim.
Ben agiyi asgari ücretinin dışında biliyordum. Abi bir de herhalde yemek parası yok.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Yol, yemek yasal olarak zorunlu değil. Yinede sor belki veriyor olabilirler. Eleman sirkülasyonu marketlerde çok olduğu için sigortanı hemen yapmayabilirler. E-devlet üzeriden sen bildir.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Bak güzel kardeşim,
Burada yok zordur, şöyledir böyledir ıvır zıvır diyenle hiç bir boş beleş insana kulak asma.
İşin zorluğu, sen işi öğrenip kavrayana kadardır. Gerisi vız gelir tırıs gider..
Boş durmaktansa çalış, işini hakkıyla yap, kendini geliştir, iş tecrüben olsun. Gelecekte onlar sana farklı pozisyon önerirler zaten. Neresinden başlarsan başla kardır.
Allah kolaylık versin.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Manavlığın nesi zor olacak? ben onu anlayamadım. Müşteriye istediğini tartacak ve vereceksin. belki bir de poşete fiş yapıştıracaksın. Bunun nesi zormuş ?

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Yav arkadaşım zor diyenler tamam da kardeşim siz çalıştınız mı zor diyorsunuz bunca adam yaparsın diyor yani anlamadım gitti.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Manavlığın nesi zor olacak? ben onu anlayamadım. Müşteriye istediğini tartacak ve vereceksin. belki bir de poşete fiş yapıştıracaksın. Bunun nesi zormuş ?
Abi kasa taşıma filan var ama sıkıntı yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bak güzel kardeşim,
Burada yok zordur, şöyledir böyledir ıvır zıvır diyenle hiç bir boş beleş insana kulak asma.
İşin zorluğu, sen işi öğrenip kavrayana kadardır. Gerisi vız gelir tırıs gider..
Boş durmaktansa çalış, işini hakkıyla yap, kendini geliştir, iş tecrüben olsun. Gelecekte onlar sana farklı pozisyon önerirler zaten. Neresinden başlarsan başla kardır.
Allah kolaylık versin.
Sağol abim benim :) Yaparım da miller bir zoru diyor bir şey diyor yani bilmiyorum neye göre diyorlar

Son düzenleyen moderatör:

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Marketin manav bölümünü bilmem de yıllarca manav dükkanı işletenler nasıl işletiyor? Zor iş tecrübeyle kolaylaşır.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Market zor özellikle büyükse

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Her işin kolay ve zor yanları vardır, asıl önemli olan ise insan faktörü yani çalışma ortamı ve çalışma arkadaşları ... Sinsi, kurnaz ve hatta şeytan gibi düşünen çok insan var, asıl zorluk onlarla baş etmek. İş tecrübe ile çözülür ama insan faktörü en zorlusu. Kolay gelsin, hayırlı olsun.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Hiç mi olmadı 2 ay çalışır çıkarım koymaz bana. Girmeyi düşünüyorum diğer hafta güncellerim arkadaşlar..

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Evet edit geldi : İş iptal oldu bugün gittim perşembe günü ancak başlayabilirim dedim çünkü çok önemli bir işim çıktı. Adam da ben seni bekledim o kadar iş iptal dedi ben önemli bir işim çıktı dedim o yine aynısını dedi sonra İptal ederseniz edin dedim iş mi yok vesaire söylenerek çıktım..

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Gençlerimizin işe bakış açısı !

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Öncelikle güvenilir olmayı başarmalısın. Evleneceğin zaman nikaha da üç gün sonradan gidersen, yada işim var bir kaç gün erteleyelim dersen, işin iptal olur. İşveren ciddiyet bekler.