Sözlüye 0 vereceğini söyleyen öğretmen

Bu konuyu okuyanlar

tEmptation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar merhaba bugün bilgisayar dersinde test çözüp not tutmadığım için bana kızdı ve sözlüme 0 vereceğini söyledi.(Büyük ihtimalle girer, egoist bir kişiliğe sahip.) Bilişim bölümü istemediğim halde şu bölüme geldiğim için o kadar pişmanım ki. Lise son sınıfa gelmiş öğrenciler üzerinde hala otorite kurma çabaları... Yaptığı şey yasal olarak doğru mu sizce, MEB'e veya müdüre şikayet etsem olumlu sonuç alma şansım nedir?

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
0 verebilir, suç değil. Yönetmeliğe aykırı değil. Fakat verecegini zannetmem. Verirse okul müdürü ile konuş, çözülür...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Lise son sınıfa gelince bağımsızlık mı ilan ediliyor?

Not öğretmenin ölçme ve değerlendirme aracıdır. Eğer değerlendirme ölçeğinde yönetmelikte de olduğu üzere derse aktif katılım, ornek davranış, devam, ders araç gereçlerini getirme kriterlerine göre de not verebilir. Eğer sen derste söylediğin gibi davranmışsan pek ala performans notuna sıfır verebilir.
Nereye şikayet ediyorsan git et.

12 olduk, koca adam olduk kimse bize karisamaz diye diye kendinizi dev aynasında görmek ile elinize ne geçecekse?

Bu ülkede disiplin bitti eğitim sistemi bitti.
Öğrencilerin tek derdi kimse bize karışmasın dilediğimiz gibi her bir halti yiyelim.

O öğretmen de zaten sana kendi menfaati için test çözdürüyor...

tEmptation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25

Not öğretmenin ölçme ve değerlendirme aracıdır. Eğer değerlendirme ölçeğinde yönetmelikte de olduğu üzere derse aktif katılım, ornek davranış, devam, ders araç gereçlerini getirme kriterlerine göre de not verebilir. Eğer sen derste söylediğin gibi davranmışsan pek ala performans notuna sıfır verebilir.

12 olduk, koca adam olduk kimse bize karisamaz diye diye kendinizi dev aynasında görmek ile elinize ne geçecekse?

Öğrencilerin tek derdi kimse bize karışmasın dilediğimiz gibi her bir halti yiyelim.

Zaten hayata 5-0 yenik başlamış meslek lisesi öğrencilerinin mezun olduktan sonra anlamını yitirecek kıytırık meslek dersleri için diploma puanını düşürmek de ne bileyim... Aynen, bana sırf üniversite sınavına çalışıyorum diye 0 girmesi çok kaliteli bir hareket. Senin de o vasıfsız öğretmen sınıfından olduğuna %100 eminim. Her neyse olan her zamanki gibi yine garibana oluyor. Zengin bir babamız yok ki özele yazılıp 90'larla 95'lerle torpilci öğretmenlerin yardımıyla mezun olalım.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
0 veremez yasak 1 verebilir müdüre şikayet et Bimer , Cimer'e de şikayet et...
suyunu çıkartma.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
nasıl? müdür halleder yasaktı bizim zamanımızda bize hiç 0 veren olmadı...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
nasıl? müdür halleder yasaktı bizim zamanımızda bize hiç 0 veren olmadı...
Sizin zaman ne zamandı bilmiyorum ama artık notlar 5 üzerinden değil 100 üzerinden veriliyor. 0 vermesin 1 versin ne değişir?

Yönetmelikler neredeyse her yıl değişiyor bazen yıl içinde birkaç kez değişiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten hayata 5-0 yenik başlamış meslek lisesi öğrencilerinin mezun olduktan sonra anlamını yitirecek kıytırık meslek dersleri için diploma puanını düşürmek de ne bileyim... Aynen, bana sırf üniversite sınavına çalışıyorum diye 0 girmesi çok kaliteli bir hareket. Senin de o vasıfsız öğretmen sınıfından olduğuna %100 eminim. Her neyse olan her zamanki gibi yine garibana oluyor. Zengin bir babamız yok ki özele yazılıp 90'larla 95'lerle torpilci öğretmenlerin yardımıyla mezun olalım.

Haketmedigin birseye talip olduğuna göre ahlak gelişiminde bir sıkıntı var demektir.

Meslek lisesi gariban diyerek not şişirilmez. Not çalışana emek harcayana verilir.

Zengin çocuğunun özel okulda okuyanın haksız aldığı not diğerlerine örnek teşkil etmez.

Çalışanın, emek harcayanın hakkı ne olacak?
Madem herkes yata yata yüksek not alacak çalışan öğrenci enayi mi?

12. Sınıf oldum diye dikleneceksin. Hak etmediğin notların havadan gelmesini isteyeceksin. Muhtemelen derste de öğretmene saygısızlık etmişsin. Sonra burada gariban meslek lisesi öğrencisi edebiyatı yapacaksın.

Öğrencinin derste sorumluluk sahibi olup olmadığına bakmayan, çalışanla çalışmayanı ayırmayan, gırgır geyik yapıp maaşını alan. Yüksek notlar vererek öğrenci ile hiç sorun yaşamayan baba öğretmen oluyor.

Öğrenciye acıyı yanlışı geleceği sorumluluğu disiplini gösteren vasıfsız oluyor.

Vasıfsız olmamak için öğrenciye yalakalik yap, çalışana da, calismayana da öğrenene de ogrenmeyene de yüksek not ver. Sana diklenen ergene boyun eğ...

Son düzenleme:

tEmptation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Sizin zaman ne zamandı bilmiyorum ama artık notlar 5 üzerinden değil 100 üzerinden veriliyor. 0 vermesin 1 versin ne değişir?

Yönetmelikler neredeyse her yıl değişiyor bazen yıl içinde birkaç kez değişiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haketmedigin birseye talip olduğuna göre ahlak gelişiminde bir sıkıntı var demektir.

Meslek lisesi gariban diyerek not şişirilmez. Not çalışana emek harcayana verilir.

Zengin çocuğunun özel okulda okuyanın haksız aldığı not diğerlerine örnek teşkil etmez.

Çalışanın, emek harcayanın hakkı ne olacak?
Madem herkes yata yata yüksek not alacak çalışan öğrenci enayi mi?

12. Sınıf oldum diye dikleneceksin. Hak etmediğin notların havadan gelmesini isteyeceksin. Muhtemelen derste de öğretmene saygısızlık etmişsin. Sonra burada gariban meslek lisesi öğrencisi edebiyatı yapacaksın.

Öğrencinin derste sorumluluk sahibi olup olmadığına bakmayan, çalışanla çalışmayanı ayırmayan, gırgır geyik yapıp maaşını alan. Yüksek notlar vererek öğrenci ile hiç sorun yaşamayan baba öğretmen oluyor.

Öğrenciye acıyı yanlışı geleceği sorumluluğu disiplini gösteren vasıfsız oluyor.

Vasıfsız olmamak için öğrenciye yalakalik yap, çalışana da, calismayana da öğrenene de ogrenmeyene de yüksek not ver. Sana diklenen ergene boyun eğ...
Zengin de emek harcayarak mı almış o notları peki? Eğitimde eşitsizlik almış başını gidiyor. Emekten bahsediyorsun ya hani. Ben aldığım nota bakarım o zaman. Eğer benim sınavdan çalışıp alın terimle 90 almışsam o 0'ı bana girmeyecek. Hakkı yok. Gerekli yerlere de şikayette bulunacağım. Gerek müdür olsun gerek ALO 147 olsun durumu izah edeceğim. Öğretmene yağ çekenlere bol keseden sözlü veriliyor. Ayrıca bu zamana kadar sınıfın çoğunluğundan yüksek notlar aldım. Öyle yatarak falan geçtiğim yok. Aşağılık kompleksli olup öğrencilerden nefret eden ve bunun acısını da sınıftan çıkaran öğretmenlerin egoist davranışlarına karşıyım. Öğretmen vasfını kendinde gören gerizekalının biri öğrenciyi sınıfta aşağılayınca sıkıntı yok. Öğrenci sesini yükseltince sorun oluyor bir tek değil mi? Koyun zihniyetine karşıyım ve konu her ne olursa olsun hakkımı aramaya devam edeceğim.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
aynı dersteki notların yüksekken sınava çalıştığın için sözlüne 0 girmesi haksızlık olur. meslek lisesi öğrencisi üniversite sınavına zaten 10-0 geriden giriyor bu liselerin kapatılması gerekiyor tüm öğrenciler üniversite sınavına hazırlanmalı çünkü geleceğini bu sınav belirliyor. imam hatip açmaya devam...
@tEmptation hakkını yedirme.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
otorite kurma çabalarıymışta ıvır mışta zıvırmışta.Burada bunları ağlayıp zırlayacağına. Öğretmenin karşısına adam gibi çık, üslubunca konuş öyle klasik öğrenci kafalarına girip yok öğretmen bana taktı yok beni sevmiyor edebiyatı yapma.
MEB'e şikayet edecekmiş bak bak bak.. Senin gibi tipler zaten okumasın.

tEmptation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
otorite kurma çabalarıymışta ıvır mışta zıvırmışta.Burada bunları ağlayıp zırlayacağına. Öğretmenin karşısına adam gibi çık, üslubunca konuş öyle klasik öğrenci kafalarına girip yok öğretmen bana taktı yok beni sevmiyor edebiyatı yapma.
MEB'e şikayet edecekmiş bak bak bak.. Senin gibi tipler zaten okumasın.
Bu kahvehane ağzıyla mı bana ne yapmam gerektiğini söyleyeceksin? Ortada bir haksızlık varsa elbet bir yere iletilecektir. Ben sorunlarımı senin gibi davarların yaptığı gibi şiddetle çözmüyorum.

Reaksiyon puanı
5,172

Evet bence lise sona gelindiğinde bağımsızlık ilan edilmeli. Bir fen çıkışlı öğrenci olarak arkadaşlarım özel okulda doğru düzgün sınava girmeden yüz alıyorken okula gelmseler bile yok yazılmıyorken biz gerçekten bağzı hocaların derslerinde süründük. Ha bazı şeyleri sonradan anladık meğersem bu durum hocanın kalitesi ile alakalıymış. Karakterli bir öğretmen ne olursa olsun evine haram pra götürmemek için çabalarmış.

Malesef bazı şeyleri anlamak için hayata atılmak gerekiyormuş. O öğretmenin işine gelmezmi çocuklar siz sessizce ders çalışın ben geliyorum diyerek öğretmenler odasında çay içmek....

Bunlar bizim öğretmenlerimizin suçu değil eğitim sistemimizin suçu. Özellikle eski öğretmenler günümüzün tıp puanını yaparak günümüzdeki yerlere gelmişler. Bu insanlar kendilerine verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyor. Malesef bunu anlamak için en azından liseden mezun olmak gerekiyor.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
sallıyor 0 verirse kendisi zararlı çıkar...