Powerbank ile püskürtmeli yazıcı çalışır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Haciyev172

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi akşamlar arkadaşlar

ben seyyar fotoğrafçılık yapıyorum.

12 volt 22 amper akü kullanıyorum yazıcıyı çalıştırmak için.

12 v / 220v çevirici inverter kullanıyorum

yazıcı canon pixma ts5050 püskürtmeli

yazıcı güç özellikleri

Güç Tüketimi

Kapalı: Yaklaşık 0,2 W

Beklemede (USB aracılığıyla PC'ye bağlıyken): Yaklaşık 0,8 W (tarama lambası kapalı)

Beklemede (tüm bağlantı noktaları bağlıyken): Yaklaşık 1,6 W (tarama lambası kapalı)

Bekleme moduna geçme süresi: 12 dakika

Fotokopi: Yaklaşık 12 W15

ben akü yerine powerbank kullanabilir miyim?

powerbanktan çıkan dc 3v gerilimi dc to dc regülatör ile 12volta çevirdikten sonra 12v/220 volt invertere bağlamayı düşünüyorum.

bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
powerbank çok güçsüz kalır, yazıcının işlem sırasında max tükettiği güç nedir?

Haciyev172

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
powerbank çok güçsüz kalır, yazıcının işlem sırasında max tükettiği güç nedir?
20 amperlik elektrikli bisiklet aküsü işimi görüyor bi günde bitmiyor bile fakat çok ağır, 7 kilo. bide bunun yazıcısı falan.
20 amperlik akünün işini 20.000 mah powerbank görebilir mi?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Çeviricilerde çok fazla güç kaybolur, ve o kadar hızlı deşarja hiç bi powerbank dayanır mı denemek lazım...

Ama fark var, normal bisiklet aküsü kaç volta dayanabiliyor, normal akış içerisinde zorlanmadan ne kadar güç sağlayabiliyor...! Şimdi bir 20000 mah değerindeki 5voltluk 2 amper max akıma dayanabilen cihazı dönüştürücüye bağlarsanız şişmesinden, ısınmasından ve hatta patlamasından korkarım ben...
Anlık çıkış güçleri farklı!

Haciyev172

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çeviricilerde çok fazla güç kaybolur, ve o kadar hızlı deşarja hiç bi powerbank dayanır mı denemek lazım...

Ama fark var, normal bisiklet aküsü kaç volta dayanabiliyor, normal akış içerisinde zorlanmadan ne kadar güç sağlayabiliyor...! Şimdi bir 20000 mah değerindeki 5voltluk 2 amper max akıma dayanabilen cihazı dönüştürücüye bağlarsanız şişmesinden, ısınmasından ve hatta patlamasından korkarım ben...
Anlık çıkış güçleri farklı!
ben pek anlamıyorum elektrik işinden ama sizin yorumunuzdan anladığım kadarıyla olmaz o iş diyorsunuz. yani o yükü taşımaya devam sonuç olarak

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ben pek anlamıyorum elektrik işinden ama sizin yorumunuzdan anladığım kadarıyla olmaz o iş diyorsunuz. yani o yükü taşımaya devam sonuç olarak
20 amperlik değilde çok daha düşük kapasitede olanlarından alırsan yine iş görecektir diye düşünüyorum. Volt 12 volt olduğu sürece ...

Haciyev172

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
20 amperlik değilde çok daha düşük kapasitede olanlarından alırsan yine iş görecektir diye düşünüyorum. Volt 12 volt olduğu sürece ...
ben sabahtan akşama kadar kullanıyorum hocam uzun süre, 15-16 amper tüketiyor, o yüzden 20 amper kullanıyorum
teşeklür ederim hocam