WhatsApp hacklenebilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

utkucanisin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İphohe X Son güncel iOS güncellemesini kullanan birisiyim.WhatsApp’ım hacklendiğini düşünüyorum.Böyle bişey mümkün müdür sizce?WhatsApp hesabımın içinde özel şeyler vardı ve kötü birisinin eline geçmesinden korkuyorum.Hacklemek derken QR kod harici vs. çünkü bana WhatsApp web son giriş diye bir bildirim geldi ama ben yakın zamanda WhatsApp Web’e giriş yaptığımı hatırlamıyorum.Hacklendiğimden korkuyorum çünkü banka kartları kredi kartları kimliklerin fotoğrafları vardı hep.WhatsApp ile iletişim kuramıyorum,beni aydınlatırsanız çok sevinirim.Bana gelen mesaj resimde vardır(TEMSİLİ);
69550

Son düzenleyen moderatör:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Whatsapp hackleyebileceklerini düşünmüyorum ama elbette bir açık olabilir ama whatsapp web qr kodu olmdan giriş mümkün değil bir başkasının qr kodunu almasıda mümkün değil zaten her seferinde farklı kod üretiyor..

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Hackleme olayı kod olarak olması içeriden biri sızdırmadığı sürece mümkün değil ancak servisleri ddos yada farklı yöntem ile servisi dışı bırakılabilir.

utkucanisin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hackleme olayı kod olarak olması içeriden biri sızdırmadığı sürece mümkün değil ancak servisleri ddos yada farklı yöntem ile servisi dışı bırakılabilir.
Şöyle sorayım ozaman,uzaktan hacklemek mümkün mü yani herhangi bi hacker benim WhatsAppımı dünyanın diğer ucundan herhangi bi link virüs yardımı olmadan hackleyebilir mi?

utkucanisin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Whatsapp hackleyebileceklerini düşünmüyorum ama elbette bir açık olabilir ama whatsapp web qr kodu olmdan giriş mümkün değil bir başkasının qr kodunu almasıda mümkün değil zaten her seferinde farklı kod üretiyor..
QR kodu ile giriş için telefonu eline almaları lazım bu ihtimal 0.Ben daha çok internet üzerinde dolaşan QR kodsuz WhatsApp Hackleme vs. programlarından korkuyorum fakat nerde okuduysam para tuzağı oldukları yazıyor.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Whatsapp bir program yardımıyla hacklemek çok zor dediğiniz gibi hepsi para tuzağı sixe gönderilen bir linki açtıysanız olabilir çok düşük ihtimal siz yinede önleminizi alın şifreleri felan değiştirin whatsapp iki adımlı doğrulamayı etkinleştirin..

utkucanisin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Whatsapp bir program yardımıyla hacklemek çok zor dediğiniz gibi hepsi para tuzağı sixe gönderilen bir linki açtıysanız olabilir çok düşük ihtimal siz yinede önleminizi alın şifreleri felan değiştirin whatsapp iki adımlı doğrulamayı etkinleştirin..
Ben link açtığımı ya da saçma sapan sitelere girdiğimi hatırlamıyorum,teşekkür ederim tekrardan gerekeni yapıcam.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bazen whatsapptan veya sunuculardan kaynaklanan problemlerden dolayı bu tür iletiler gönderilebiliyor..

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
eğer farklı bir şeyden yada telefonunuza birisi casus yazılım yükledi ise diye yazıyorum yedeklerinizi alıp telefonu sıfırlayıp yeniden kurun ,bildiğim kadarı ile o zaman casus yazılım siliniyor (=

utkucanisin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
eğer farklı bir şeyden yada telefonunuza birisi casus yazılım yükledi ise diye yazıyorum yedeklerinizi alıp telefonu sıfırlayıp yeniden kurun ,bildiğim kadarı ile o zaman casus yazılım siliniyor (=
Sanmıyorum fakat casus yazılım olduğunu nası anlayabiliriz,iOS sistemine yazılımlar AppStore ile yüklenebiliyor diye biliyorum,ve ordan satın alma geçmişime baktığım zaman casus bi yazılım gözükmüyor..

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Sanmıyorum fakat casus yazılım olduğunu nası anlayabiliriz,iOS sistemine yazılımlar AppStore ile yüklenebiliyor diye biliyorum,ve ordan satın alma geçmişime baktığım zaman casus bi yazılım gözükmüyor..
Sistemde görünmüyor ama arka planda çalışıyor, bir arkadaşım alttaki linktekini kullandı. (=
Buyur kendin incele

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
anladım fakat AppStore üzerinden yüklendiğinde de gözükmesi gerekmiyor mu AppStore indirilen uygulamalarda?

IPHONE TELEFON DİNLEME
IOS Sürümleri uyumlu iphone 4, 5, 6, 7, S, SE Plus sürümleri tam uyumludur Takip için Jailbrek gereklidir.

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Iphone telefonlar zaten dinleniyor. test etmek için bir ürün hakkında sürekli konuşun sonrasında sms geliyor ürünle alakalı. ne yaparsanız yapın :)

mutahhar

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
qr kodu üzerinde bazı açıklar var benim bildiğim. hala kapatamamış olabilirler.

Gramton

Asistan
Reaksiyon puanı
72
İphohe X Son güncel iOS güncellemesini kullanan birisiyim.WhatsApp’ım hacklendiğini düşünüyorum.Böyle bişey mümkün müdür sizce?WhatsApp hesabımın içinde özel şeyler vardı ve kötü birisinin eline geçmesinden korkuyorum.Hacklemek derken QR kod harici vs. çünkü bana WhatsApp web son giriş diye bir bildirim geldi ama ben yakın zamanda WhatsApp Web’e giriş yaptığımı hatırlamıyorum.Hacklendiğimden korkuyorum çünkü banka kartları kredi kartları kimliklerin fotoğrafları vardı hep.WhatsApp ile iletişim kuramıyorum,beni aydınlatırsanız çok sevinirim.Bana gelen mesaj resimde vardır(TEMSİLİ);Ekli dosyayı görüntüle 69550
Hackleme aslında birçok yöntem ile yapılır en basitnden şifreni çalarlar ve güvenlik önlemlerini devre dışı bırakırlar

Just Warning 36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Whats App hacklenmez diye biliyorum ancak birisi sizin telefonunuza girip program falan yüklerse mümkün olabilir.

kurti3519

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hacklenme sayılmasa da şu tarz bir telefon takip uygulamasıyla telefon sahibi ne kadar erişebiliyorsa o kadar erişebiliyorsun. ama kurulumda fiziksel olarak telefona erişebilmek gerekiyor sanırım. iyi mi kötü mü siz karar verin.