Bilgisayarım Harici Harddiski Görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
sanırım güç konusunda sıkıntı var bir harrdik kutusunda çalışabilir belki :)

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Çünkü sorun sanırım sizin usb nin güç girişlerinde sizin harddisk ayrı güç kaynağı ile çalışıyorsa harddisk kutusu ve adaptör ile ona güç sağlayabilirsiniz :)

Ha bide böyle psikopatlıklar var denenebilir :D

salman006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ayrı güç kaynağı yok hdd nin. ancak harrdisk başka bilgisayarda çalışıyor o sebeple kurtarma yapmaya gerek yok

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
hocam bu sefer bilemeyeceğim (o videoyu kurtarma için değil içindeki diski çıkartıp takabilirsiniz demek amacıyla atmıştı tabiki psikopatlık :D) size tavsiyem bir arkadaşın ya da tanıdığın pcsinetakıp deneyin :)

salman006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ondan bahsetmiştim ben. başka bilgisayarda çalışıyor hdd sadece bende çalışmıyor. ışık yanık kalıyor yanıp sönmesi gerek ve içerisinden dönme sesi gelmiyor okuma yapmıyor.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
çözüm bulamıyorum hocam sadece bu yol var sanırım :(

salman006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çok garip bir durum ya akşam çalışan hdd bir anda çalışmamaya başladı. ama başka bilgisayarlarda çalışıyor

baris30

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarının bios ayarlarına bak orda usb 1.1 Support ve usb 2.0 Support gibi seçenekler disable olabilir onları enable olarak çevir bazı durumlarda usb girişlerinden geri besleme yapılmasın diye bios kendini korumaya alıp o seçenekleri disable yapabilir

salman006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarının bios ayarlarına bak orda usb 1.1 Support ve usb 2.0 Support gibi seçenekler disable olabilir onları enable olarak çevir bazı durumlarda usb girişlerinden geri besleme yapılmasın diye bios kendini korumaya alıp o seçenekleri disable yapabilir
baktım biosta böyle seçenekler yok

ozknkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı konuda bende problem yaşıyorum

1- harici usb baglantı aparatı başka pc başka hdd ile çalışıyor. bu ok
2-benim taktığım hdd eski laptobumda kullandıgım hdd ikiye bölünmüş birinde sistem kurulu (win7) diğer alanda falan filan.
3- bu harddiski aynı aparatla farklı pc de ve farklı aparatla denediğimde yine olumu sonuç alamadım.

donanım olara pc tanıyor aygıt yöneticisi disk yönetiminde gözküyor fakat burada
Disk bilinmiyor Başlatılmamış yazıyor