iphone'unuzu etkinleştirmek için güncelleştirme gerekiyor

Bu konuyu okuyanlar

adriyatik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba. umarım yanlış yere açmamışımdır konuyu.

iphone 7 plus kullanıyorum. dün sebepsiz yere telefon bi anda kapandı. arkasından apple logosu gidip gelmeye başladı, ses kısma + güç tuşuyla itunes'a bağladım telefonu ios 12'e güncelledim, ancak bu sefer de kurulum aşamasında dili seçip, elle ayarlama dedikten sonra iphone'unuzu etkinleştirmek için güncelleştirme gerekiyor kısmında kalıyor. itunes'a bağladığında da 0xE8000065 hatasını verdi. ayrıca telefon sim kart'ı da görmüyor servis yok ve ünlem işareti mevcut sol üstte.

sourled

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı hatayı ben yaşıyorum arkadaşlar. Cihazım servis yok hatası aldığı için önce ağ ayarlarını sıfırladım. sonra wifi üzerinden güncelleme yapmaya çalıştığımda belirli hatalar alıyordum. daha sonra cihazı tamamen sıfırladım. kurtarma modundan ios güncelledim, daha sonra Wifi ile etkinleştir dediğim zaman "iphone'unuzu etkinleştirmek için güncelleştirme gerekiyor" diye bir hata alıyorum fakat güncel olduğundan eminim. + İtunes üzerindne güncelleştirmeye çalıştığım zaman sim kartını görmediği için aygıt etkinleştirilemiyor. Başka sim kartı denedim, donanımsal bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü durduk yere "servis yok" konumuna gelmişti. tavsiye edebileceğiniz bir durum var mıdır? Ya da önceden yaşayan var mı bu durumu. Apple desteğe bağlandım konuştum donanımsal sıkıntı olarak görünüyor diyor, laf anlatamıyoruz.

NOT: İtunes güncel, telefonum yurtdışı değil İMEİ Kayıtlı.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yardımlarınızı bekliyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bilgisi olan yok mu arkadaşlar. :(

Son düzenleme:

sourled

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bi allahın kulu yardımcı olmaz mı ya.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Dostum aynı sorun bende de var. Cihazım da sim kilitli . Bahsettiğin yöntemi bizlere de paylaşabilirsen seviniriz
şu siteyi kullanın, Unlock a device 'e tıklayın, ATT kullanıcı değilim deyin ve cihazın imei kodunu yazın, doğrulayın, sonra i-Posta isteyecektir... Gelen e postada onay diye ingilişçe bir link var ona tıklayın. 48 saat içinde yahut sonasında kontrol edin (ilk linkten Check an unlock status 'e tıklayarak), büyük ihtimal açılır. sonra cihaza sim kartınızı takın ve sıfırlayın, yahut aktif değil ise hemen açılacaktır.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
ben iPhone 2G cihazımı öyle yaptım daha geçenlerde, işe yarıyor. boşuna servise elli lira vermeye lüzum yok.

eagleeye35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu siteyi kullanın, Unlock a device 'e tıklayın, ATT kullanıcı değilim deyin ve cihazın imei kodunu yazın, doğrulayın, sonra i-Posta isteyecektir... Gelen e postada onay diye ingilişçe bir link var ona tıklayın. 48 saat içinde yahut sonasında kontrol edin (ilk linkten Check an unlock status 'e tıklayarak), büyük ihtimal açılır. sonra cihaza sim kartınızı takın ve sıfırlayın, yahut aktif değil ise hemen açılacaktır.

Cevap için çok teşekkürler halil007. Dediğin yöntemi ATT sitesinden gerçekleştirdim , hatta müşteri temsilcisi ile chat yaparak sorunumu söyledim fakat telefonu USA dan alan kişinin güvenlik için önce siteye üye olması gerekiyormuş, o vatandaşı da nereden bulacaz şimdi. Cihaz yurtiçi pasaport kayıtlı bu arada.

İşin daha garibi, dün burada cihazım sim kilitli diye yazmıştım ama Apple iPhone IMEI check adresinden bugün sorgu yaptığımda öyle olmadığını gördüm.

69051

Benim sorunumun başlangıcı, dün bir anda kilitlenen ve elma logosuna geçen iphone 7 telefona dedim ki itunes tan sıfırlayayım hem güncelleyeyim ( 10.3.3 sürümü vardı ) şimdi açılış ekranında "no service " yazıyor aktive edemiyorum, ilerleyemiyorum. dün yine Apple ile görüştüm1660 modelleri için garanti kapsamında değil diyorlar, parasını ödesem dahi servis alamayacağımı belirttiler. Ancak EU ülkeleri, çin , Meksika vs buralardan randevu alıp gösterebilirmişim! Acaba Qualcomm chipsetinden mi kaynaklı acaba , bilemiyorum

Bu konuda tecrübe sahibi ve bilgisi olan dostlardan gelecek her öneriye açığım şu anda.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Cevap için çok teşekkürler halil007. Dediğin yöntemi ATT sitesinden gerçekleştirdim , hatta müşteri temsilcisi ile chat yaparak sorunumu söyledim fakat telefonu USA dan alan kişinin güvenlik için önce siteye üye olması gerekiyormuş, o vatandaşı da nereden bulacaz şimdi. Cihaz yurtiçi pasaport kayıtlı bu arada.

İşin daha garibi, dün burada cihazım sim kilitli diye yazmıştım ama Apple iPhone IMEI check adresinden bugün sorgu yaptığımda öyle olmadığını gördüm.

Ekli dosyayı görüntüle 69051

Benim sorunumun başlangıcı, dün bir anda kilitlenen ve elma logosuna geçen iphone 7 telefona dedim ki itunes tan sıfırlayayım hem güncelleyeyim ( 10.3.3 sürümü vardı ) şimdi açılış ekranında "no service " yazıyor aktive edemiyorum, ilerleyemiyorum. dün yine Apple ile görüştüm1660 modelleri için garanti kapsamında değil diyorlar, parasını ödesem dahi servis alamayacağımı belirttiler. Ancak EU ülkeleri, çin , Meksika vs buralardan randevu alıp gösterebilirmişim! Acaba Qualcomm chipsetinden mi kaynaklı acaba , bilemiyorum

Bu konuda tecrübe sahibi ve bilgisi olan dostlardan gelecek her öneriye açığım şu anda.
Telefona simkartiniz takili mi? Değilse takınız.

adriyatik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uzun zamandır yoğun olduğum için yazamadım, yazayım.

telefonunuzun garantisi yoksa apple servis kesinlikle ilgilenmiyor. benim 13-14 ay falan olmuştu alalı o sebeple hiçbir şey yapmadılar cihaz değişimi dediler, biz burada bunlara hiçbir şey yapmıyoruz dediler. garantisi varsa götürürseniz değişim yapıyorlarmış. iphone 7 ve sonrasında bu sorun kronik bir sorun ben baya araştırdım yabancı forumları vs. diğer ülkelerde sorunlu serilere ücretsiz değişim sunulmuş garantisi olsun olmasın ama tabi türkiye olunca istedikleri gibi at koşturuyorlar :)

her neyse mecburen dışarda telefoncuya götürdüm 600 liraya tamir oldu. he 600 değil taş çatlasın 50-100 liralık bi şeydir ama elimde 2 seçenek vardı, ya gıcır gıcır telefonu atacaktım( benim devamlı kullandığım telefonum da değildi bu ) ya da bu parayı verecektim. bu hatayı alanlar için diyeceğim şu, bu tüm yolları denedim yazılan telefonu güncelleme, telefonu fabrika yazılımına döndürmeye çalışma vs. kesinlikle düzelmiyor, donanımsal bir sorun olduğu için bilmiyorsanız parça değişimini tek yol telefoncuya götürmek ( garantisi olmadığını varsayarak diyorum ) bundan sonra da kesinlikle apple ürün almam.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Hocam, adamların alaka göstermeme sebebini anlamadım. Siz cihazı Apple'dan sıfır almış iseniz onun Türkiye'de en az iki yıl garantisi olmak zorunda. Bilemiyorum, servisleriyle övünen bir markanın ne sebeple bunu söylediğini ve sizin meseleniz neydi?

adem_2c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
i Phone 7 telefonum benimde şuan da etkinleştirilemedi hatası alıyorum. Çözüm için tam olarak ne yapmalıyım. Telefoncular temiz yapabiliyorlar mı

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
i Phone 7 telefonum benimde şuan da etkinleştirilemedi hatası alıyorum. Çözüm için tam olarak ne yapmalıyım. Telefoncular temiz yapabiliyorlar mı
Hallederiz! Telefonu nereden aldınız, Model Nu'yu yazabilir misiniz?

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Hocam, adamların alaka göstermeme sebebini anlamadım. Siz cihazı Apple'dan sıfır almış iseniz onun Türkiye'de en az iki yıl garantisi olmak zorunda. Bilemiyorum, servisleriyle övünen bir markanın ne sebeple bunu söylediğini ve sizin meseleniz neydi?

Apple'dan alınsa bile, 2 yıllık garanti sadece türkiye için geçerli. Yurtdışından alınmış cihazlarda ise; Avrupa'dan alınanlarda 1 yıllık garanti mevcut. Amerikadan alınanların garantisi yok maalesef.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
İkinci el aldım yurtdışı telefon zannedersem model no : A1660
Bir yok biliyorum. Cihaz büyük ihtimalle simkilitli alınmış. Eğer AT&T ise bunun meşru bir yolunu biliyorum. Şimdi Şu siteye gidin: Unlock a Phone or Device - AT&T Device Unlock Portal
Sonra Unlock your device 'e giriniz.
No! deyim cihaz imie numurasını girin, doğrulamayı yapın, ilerleyin, i-posta isteyecek, girin, sonra ilerleyip işlemi bitirin. i-postanıza bir posta gelecek. Basında ingilişçe onay yapan linke tıklayın. İrtesinde 48 saat içinde açılacaktır. (kontrat devam ediyorsa açmazlar)
ben 2G'mi böyle açtırmıştım.

adem_2c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir yok biliyorum. Cihaz büyük ihtimalle simkilitli alınmış. Eğer AT&T ise bunun meşru bir yolunu biliyorum. Şimdi Şu siteye gidin: Unlock a Phone or Device - AT&T Device Unlock Portal
No! deyim cihaz imie numurasını girin, doğrulamayı yapın, ilerleyin, i-posta isteyecek, girin, sonra ilerleyip işlemi bitirin. i-postanıza bir posta gelecek. Basında ingilişçe onay yapan linke tıklayın. İrtesinde 48 saat içinde açılacaktır. (kontrat devam ediyorsa açmazlar)

İmei noyu öğrenemedim. Telefon açılmıyor ki göremiyorum.

adem_2c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkasında, yahut simkarın yuvasında olmalıdır.
Teşekkürler simkart yuvasını biliyordum unutmuşum şimdi buldum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Malesef ileri diyemiyorum çünkü aktif değil
İmei girdim doğrulama yaptım ileri denilemiyor.

Teşekkürler simkart yuvasını biliyordum unutmuşum şimdi buldum.

Malesef ileri diyemiyorum çünkü aktif değil
İmei girdim doğrulama yaptım ileri denilemiyor.
Tamam şimdi yaptım sonuca bakacağız

Son düzenleme:

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
e postaya gelen maildeki onay linkine tıklayın

adem_2c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
e postaya gelen maildeki onay linkine tıklayın

Tıkladım olumlu cevap geldi. Şimdi yeni simkartınızı takıp kullanabilirsiniz vs diyor. Ama telefon şuan açılmadı 24 saat 48 saat beklemek mi gerekiyor. Bakacağız bakalım. Teşekkürler bilgi için

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
orta tuşla açma kapama tuşuna elma görünene kadar basılı tutun.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Tıkladım olumlu cevap geldi. Şimdi yeni simkartınızı takıp kullanabilirsiniz vs diyor. Ama telefon şuan açılmadı 24 saat 48 saat beklemek mi gerekiyor. Bakacağız bakalım. Teşekkürler bilgi için
Vaziyet nedir?

deli14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok teşekkür ediyorum sorunumu sayenizde hallettim.

becksrules

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hocam arkadaşa yardımcı olmuşsunuz aynı sorun bende de var. Cihaz iPhone 5 ama yurtiçi cihazı. O nedenle verdiğiniz linkteki AT&T sitesine girince yazdığım IMEI'yi kabul etmiyor. Başka bir yöntemi var mıdır acaba ?
Teşekkürler...

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Hocam arkadaşa yardımcı olmuşsunuz aynı sorun bende de var. Cihaz iPhone 5 ama yurtiçi cihazı. O nedenle verdiğiniz linkteki AT&T sitesine girince yazdığım IMEI'yi kabul etmiyor. Başka bir yöntemi var mıdır acaba ?
Teşekkürler...
Yurtiçi ise simkartı takınca aktif olması lazim. Ben de 2G vardı. Dört beş ay once almış idim. Ondan biliyorum. Arkadaşa anlattığım usullen yaptım.
Tam olarak ekranda ne diyor?

Catastrophe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu sorunla ilgili baseband entegresinde sorun var diyorlar ama yazılım yoluyla da çözülebiliyor mu yani bu yöntemle