Dünyaya Bir Daha Gelsen

Bu konuyu okuyanlar

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
1.sevgilim olmadı 1.ye gerek yok
2.1922 de doğmak isterdim
3.Tabikide M.KEMAL.ATATÜRK'ün zamanında yani Türkiye <3

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
  1. Sevgilim yok istemiyorum da bekarlık sultanlıktır benim düşüncem bu.
  2. Bu zamandan dahada ilerde teknolojinin geliştiği uzayda dünyanın yok olduğu bir zamanda.
  3. Hangi ülke başa geçmişse en güçlüsü yenilmez teknolojide sıçrama yapmış bir devlette en zengin kişilerle.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arar bulurum yine onu severim mi dersin?
Asla ve kat'a

Hangi yıllarda doğmak istersin?

Doğduğum yıldan memnunum belki bir 5 sene daha erken olabilir. Teknolojinin korkunç hızlı gelişimine tanıklık ettiğim için mutluyum.
Hangi toplumda, kimlerle yaşamak istersin?
Sürekli din üzerinden menfaat elde etmeye çalışanların ve kendini dindar sananların dinini gerçekten anladığı ve düzgünce hayatıına entegre ettiği bir toplumda.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Yıl farketmez. Sadece fiziksel olarak güzel görünümlü bir insan olmak isterdim. Çirkin olmanın insanda yarattığı çaresizlik çok kötü bir şey.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Yıl farketmez. Sadece fiziksel olarak güzel görünümlü bir insan olmak isterdim. Çirkin olmanın insanda yarattığı çaresizlik çok kötü bir şey.
Kendine çok haksızlık ediyorsun. Her şey görünüş değil.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Kendine çok haksızlık ediyorsun. Her şey görünüş değil.
Görünüş=Her şey. Tecrübe edinmiş biri olarak söylüyorum. Ortalama bir insan tipin yoksa insanlar her türlü dışlıyor seni. Gerek iş görüşmelerinde gerek arkadaş ortamında her yerde. Dünyanın acımasız yüzü de bu.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Görünüş=Her şey. Tecrübe edinmiş biri olarak söylüyorum. Ortalama bir insan tipin yoksa insanlar her türlü dışlıyor seni. Gerek iş görüşmelerinde gerek arkadaş ortamında her yerde. Dünyanın acımasız yüzü de bu.
Evet malesef öyle özellikle karşı cinsler

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Hemen bırakma. Tarzını değiştir, sakal bırak, sakal tipini değiştir, saç tipini değiştir, erkeğin makyajı sakalıdır. Giyimine dikkat et... Asla pes etme. :)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Hemen bırakma. Tarzını değiştir, sakal bırak, sakal tipini değiştir, saç tipini değiştir, erkeğin makyajı sakalıdır. Giyimine dikkat et... Asla pes etme. :)
Sakallıyada bakımsız diyorlar

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Şükür ki hindu değilim yeniden doğuş felsefem yok. (=

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323

Bak yeğen, Allah insanın bir yanını eksik bırakırsa bir başka yönünü güçlü kılar, diğer insanlardan çok daha üstün olur o hususta. Mesela birinin gözleri görmüyorsa Allah onun kulak hassasiyetini diğer insanlardan çok daha fazla kılıyor. Büyük İslâm alimi Cahız'ın hayatını oku. O da devrinin en çirkin insanıydı. Allah ona güzellik vermemişti ama onun yerine ona akıl vermişti. O da bu yanını kullanarak dünya çapında hayran olunan bir insan oluverdi.

Şimdi sen çok çirkinim mi demek istiyorsun? Başka bir mevzuda bilesin ki diğer insanlardan çok daha üstün bir tarafın, meziyetin mutlaka vardır. Onu keşfedip oradan ilerleyebilirsen belki dünyanın en mutlu insanı bile olabilirsin. Başkaları senin hakkında ne düşünürse düşünsün önemli olan senin kendi hakkında ne düşündüğündür. Ama asıl olan Allah'ın senin hakkında ne düşündüğüdür! Anlıyorum ki sen ne Allah Teala'nın, ne kendinin kendin hakkında ne düşündüğü konusunda kafa yormuyorsun, önemsemiyorsun, ama başkalarının ne düşündüğüne önem veriyorsun.... Veriyorsun ve kendi kişiliğine, kimliğine, şahsiyetine ihanet ediyorsun. Ve yazık ediyorsun elbette.

Eksik olan tarafını değil, başkalarından fazla olan tarafını bul, keşfet ve hayata o istikametten devam et yeğenim, göreceksin ki mutlu olmak kaf dağının ötesinden çok daha yakınmış. :)

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Büyük hun imparatorluğunda doğmak isterdim. Ortası yok yada gelecekte. 5000 yılı falan. Çok yanlış zamanda doğmuşuz.

Reaksiyon puanı
296
bilgisayar mühendisi elektronik mühendisi çok iyi bir telefon şirkerinde ar ge başında olmak isterdim apple gibi