Zaman'da geri gitme şansın olsa ne yapardın?

Bu konuyu okuyanlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Evet soru açık ve net geçmişe gitmen mümkün olsaydı neler yapardın?
Etik kurallar bu şekilde kar edemezsin geleceğe yatırım,miras bırakamazsın hiç bir canlıyı öldüremezsin...

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
gelecekteki yaptığım yanlışları yazar ,kendimi uyarırdım(çok önemli olanları)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
öldüremezsin ama ölüdürülecek birini kurtarman mümkün ...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yaşanmamış zamana gidemezsin dr who hayal ürünü.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Bu arada benim Söyle Rahatla'daki tezimi ortaya çıkarayım.
Zaman makinası hiçbir zaman icat edilmeyecek. Atıyorum 3000 yılında icat edilseydi bile illa ki eskiye dönecwkleri için elimizde bir zaman makinesi olurdu.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
belki var belki zamanda oynamalar oldu trump gibir adam abd başkanı oldu belkide Hillary başkan olucaktı ama pensilvanya daki olmıcaktı...

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Bu arada benim Söyle Rahatla'daki tezimi ortaya çıkarayım.
Zaman makinası hiçbir zaman icat edilmeyecek. Atıyorum 3000 yılında icat edilseydi bile illa ki eskiye dönecwkleri için elimizde bir zaman makinesi olurdu.
Bu olay teorik olarak mümkün değil zaten. Zamanda geri yolculuğu yalnızca sanal ortamda simüle edebiliriz.(Kuantum bilgisayarda yapıldı) Ya da geçmişte yayılan fotonlar evrende hala var olduğu için gözlemleyebiliriz.(Günümüz teknolojisi için imkansız). Fakat eski zamana gidip etkileşimde bulumak hayal ürününden öte değil. Ancak geleceğe gitmek mümkün(Aslında bu tabir dünyada yaşayanlardan daha hızlı zaman geçirmekten başka bir şey değil) Işık hızına yakın bir hızda hareket etmek.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bu olay teorik olarak mümkün değil zaten. Zamanda geri yolculuğu yalnızca sanal ortamda simüle edebiliriz.(Kuantum bilgisayarda yapıldı) Ya da geçmişte yayılan fotonlar evrende hala var olduğu için gözlemleyebiliriz.(Günümüz teknolojisi için imkansız). Fakat eski zamana gidip etkileşimde bulumak hayal ürününden öte değil. Ancak geleceğe gitmek mümkün(Aslında bu tabir dünyada yaşayanlardan daha hızlı zaman geçirmekten başka bir şey değil) Işık hızına yakın bir hızda hareket etmek.

o da teorik olarak geçerli pratikte ruh ve beden ayrımı yapıp kişiyi ışın gibi saf bir hale çevirebilirsen olur düşün yani aradaki zorluğu... (acaba yaptılarmı?? ?)

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
o da teorik olarak geçerli pratikte ruh ve beden ayrımı yapıp kişiyi ışın gibi saf bir hale çevirebilirsen olur düşün yani aradaki zorluğu... (acaba yaptılarmı?? ?)
Ruh ve bedenden oluşuyoruz diyen birinin bu konuda yorum yapmamasını öneririm. Ki Işık hızına ulaşma ile zaman nasıl geri akacak? İleri akar. Zaman'ı çok somutlaştırıyorsun. Zaman kavramı insanın algısından başka bir şey değildir. Maddeler sürekli değişim içindedir ve zamanda geriye gitmek maddelerin geçmişteki formuna gitmektir. Sadece uçağın bıraktığı izleri görüp yorumladığımız gibi geçmişi gözlemleyebiliriz. Ama yolculuk etmek hele hele etkileşimde bulumak imkansız.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ruh ve bedenden oluşuyoruz diyen birinin bu konuda yorum yapmamasını öneririm. Ki Işık hızına ulaşma ile zaman nasıl geri akacak? İleri akar. Zaman'ı çok somutlaştırıyorsun. Zaman kavramı insanın algısından başka bir şey değildir. Maddeler sürekli değişim içindedir ve zamanda geriye gitmek maddelerin geçmişteki formuna gitmektir. Sadece uçağın bıraktığı izleri görüp yorumladığımız gibi geçmişi gözlemleyebiliriz. Ama yolculuk etmek hele hele etkileşimde bulumak imkansız.

(1) kast ettiğim zaten ileri almak geri değil konu o yöne kaydı.(ancak geleceğe gitmek mümkün... ile devam eden yorumunuza istinaden) sizin kendi yazdığınıza cevaben yazdım.
(2) bende zamanda geri gidilemeyeceğini ve ayrıca ileri gitmenin mümkün olmadığını savunmuşum yazımda anlayın
(3) sizin inancınız size benimki bana...

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
(1) kast ettiğim zaten ileri almak geri değil konu o yöne kaydı.(ancak geleceğe gitmek mümkün... ile devam eden yorumunuza istinaden) sizin kendi yazdığınıza cevaben yazdım.
(2) bende zamanda geri gidilemeyeceğini ve ayrıca ileri gitmenin mümkün olmadığını savunmuşum yazımda anlayın
(3) sizin inancınız size benimki bana...
O da teorik olarak mümkün cümlesindeki "o" yu geçmişe gitmek olarak algıladım afedersin.
İnanç olarak bir lafım yok. İkinci dünyaya inanabilirsin fakat ruhu somut bir şey gibi belirtmişssin. Ruh kavramını yanlış kullandığın için öyle bir söz söyledim.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Heralde tekrar aynı hataları yapardım bu salak kafayla...

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Heralde tekrar aynı hataları yapardım bu salak kafayla...
Yok yahu olur mu öyle şey! Aldığımız kararlarda, yaptığımız işlerde tamam bazen saçmalayabiliyoruz ama kendini bu derece hakir görmek olmaz. ;) Selamlar.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Büyük hatalarım var. Ne olursa olsun onları bir daha tekrarlamamaya çalışırdım.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Her sene zamanı bir yıl geri alırdım.

sksjjahdjs

Asistan
Reaksiyon puanı
69
2007 yılına geri dönerdim ve o zamanlardaki çocukluğumu tekrardan yaşamak isterdim.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Kimyadan 20 almıştım onu düzetirdim veya doğru piyango biletini alırdım.(ironi)