Stadia Hakkında Düşünceleriniz Nedir?

Google'ın duyurduğu Stadia, oyun severlerin vaatlerini yerine getirebilir mi yoksa getiremez mi ?

• Evet, getirebilir

• Hayır, getiremez

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Bugrabstn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Günümüzde birçok konsol türü vardır. Bu türler arasına yeni bulut hesaplı bir konsol daha arasına katıldı. Google'ın duyurduğu Stadia. Acaba PS ve Xbox devri kapanıyor mu?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bundan yıllar yıllar önce yine bu tür bir bulut depolama teknolojisinin normal kullanıcıların RAM ihtiyacını ortadan kaldıracak bi fikir sunulmuş hatta gelecekte hayata geçirileceği haberleri yapılmıştı.
Google bu işi yapar :D
Elbette zibilyon tane sorun/sıkıntı çıkacaktır ki Google da üstesinden gelebilir diye düşünüyorum.
Diğer konsollara gelecek olursak biz insanoğlu bir takım yeniliklere hemen alışamıyoruz istisnalar müstesna :D
Eğer bu teknoloji gerçekten işe yarayacak ve tutulacaksa PS & XBox kesinlikle ayak uyduracaktır.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361

Türkiye yok. Muhtemelen Google Store açılana kadar da olmayacak.

Bu internet altyapısı ile zaten olacağını zannetmiyorum.

BTK'nın tez zamanda büyük içerik sağlayıcılara yer göstermesi ve IXP'nin kurulması şart. Çok önemli çok.

chubcoramu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Turkiye'de fazla yaygin kullanilacagini dusunmuyorum sebepleri ektedir :

1 / Yurt disinda ayda 80 dolar olacagi konusuluyor (Net bir bilgi yok)
2 / Phil Harrison'un aciklamalarina gore, 1080p 60fps oynayabilmek icin 25mbps hiz gerekli olacak. Turkiye'de her yerde bunu saglayacak altyapi yok.

Keremow01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Getirir ama google stadia ya aliyosun uyeluk yapiyon bazi oyunlari beles kullaniyon ama baska oyunlar aliyon bide onun icinde ara veriyon

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Fiyatlandırmayı bölgesel yaparlarsa ve Steam ile bir ortaklığa gidilirse ortaya iyi sonuçlar çıkabilir.