Hala IOS 10.2 kullanıyorum, güncellemeli miyim ?

Bu konuyu okuyanlar

emre0987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba, Mayıs 2017'de aldığım telefonumda default olarak IOS 10.2 vardı, bugüne kadar hiç güncelleme yapmadım hala kullanıyorum. Dün bir program yüklemeye çalıştım ama sürüm hatası verdi, artık güncellemem gerektiğini düşünüyorum ama bir yandan da güncellemek istemiyorum çünkü şu anki pil ve telefon performansımın olumsuz etkileneceğini düşünüyorum çünkü hiçbir sorunum yok.

Her ne kadar bu artık ayyuka çıksa da, Apple konu hakkında açıklama yapıp artık telefonları update ile yavaşlatmadığını söylese de ne yapacağıma karar veremedim.

Sizce temiz kurulum ile güncelleme yapmalı mıyım ? Siz olsanız IOS 10.2'den IOS 12'ye geçer miydiniz ?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Arkadaşlar merhaba, Mayıs 2017'de aldığım telefonumda default olarak IOS 10.2 vardı, bugüne kadar hiç güncelleme yapmadım hala kullanıyorum. Dün bir program yüklemeye çalıştım ama sürüm hatası verdi, artık güncellemem gerektiğini düşünüyorum ama bir yandan da güncellemek istemiyorum çünkü şu anki pil ve telefon performansımın olumsuz etkileneceğini düşünüyorum çünkü hiçbir sorunum yok.

Her ne kadar bu artık ayyuka çıksa da, Apple konu hakkında açıklama yapıp artık telefonları update ile yavaşlatmadığını söylese de ne yapacağıma karar veremedim.

Sizce temiz kurulum ile güncelleme yapmalı mıyım ? Siz olsanız IOS 10.2'den IOS 12'ye geçer miydiniz ?
Hangi cihaz ? Ben olsaydım güncellemezdim çunkü ios 10 baya hizli ve bataryasi iyi gidiyor

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Çok tecrübem yok ama cihazın 6 veya daha eskiyse ios 12 daha iyi performans verecektir. Diğerlerinde sanırsam çok fark göremezsin.

Bana sorarsan 10’dan memnunsan güncelleme,memnun değilsen güncelle.

emre0987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
iOS 13 gelince ne olur Allah bilir!

Reaksiyon puanı
46
Eğer yükleyip kullanmak istediğiniz uygulamanın hayati önemi yoksa iOS 10da kalmanızı öneririm. Şahsen bende yeni 8 Plusa geçtim ve iOS 12.1.2 var uzun zamanlar güncelleme yapmamayı düşünüyorum.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Az evvel 12.2' ye güncelledim, her zaman en güncel halinde olması iyidir.