Note 8 Android pie...

Bu konuyu okuyanlar

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Benim telefonda yeni güya 2018 model Samsung hala Aralık ayı güncelleme kullanıyorum bence şükredin halinize:)
Aynen arkadaşımın s9 plus u var aldiğindan beridir ağustos 2018 var ne güvenlik güncelemesi nede pie aldı ama benim s9 bile şubat 2019 ve pie aldi . Samsung güncelleme konusunda ios un gerisinde

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ne olacaktı yani arkadaşlar :) android de tek güncelleme oneplus/huawei ikilisinde bu uzun yıllardır böyle samsung güncelleme veriyorsa zaten şükredin çok iyi cihazı yoksa pek önermiyorum birde yazılımı xiaomi'den iyi derler halbuki xiaomi yazılım kökenli şirket ve yaptığı uygulamalar daha çok beğeniliyor.
Bu arada konu sahibi arkadaş hiç arayüz filan boş şeylere takılma bu sadece uzun süre kullanmış olmanın verdiği benimseme gibi bir şey zamanla geçiyor yeniliğe açık ol. ^^

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bırak iosu AOSmark’a göre general mobile bile cihazlarına samsung cihazlarından daha fazla güncelleme veriyor.

çünkü saf android gm cihazları o zaman ayrı bir kulvara girer... peki gm saf android'in hakkını veriyormu esas sorulması gereken bu? Sonuçta saf android de sorunlu yazılım yapmayı başarabilen markaya gm denir.^^
Samsung'un yaptığı kerizlik 2 çeşit orta segment cihaz yapacağına bunu bir'e düşürüp bir tanede saf android yazılımlı ve android one destekli seri çıkartsalar kendileri için daha iyi olur... bunu ben burdan görüyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
çünkü saf android gm cihazları o zaman ayrı bir kulvara girer... peki gm saf android'in hakkını veriyormu esas sorulması gereken bu? Sonuçta saf android de sorunlu yazılım yapmayı başarabilen markaya gm denir.^^
Samsung'un yaptığı kerizlik 2 çeşit orta segment cihaz yapacağına bunu bir'e düşürüp bir tanede saf android yazılımlı ve android one destekli seri çıkartsalar kendileri için daha iyi olur... bunu ben burdan görüyorum.
İşte onu diyorum. Durumu böyle olan Gm bile daha sık güncelleme veriyor.

Samsungda tonlarca orta segment var: Mesela J,A,M,Active ve S Lite serisi gibi..

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Telefon guzel gibi duruyor sd660 var ama fiyatını bilmiyorum

Bir ara ithalatçılar getirdi satabildilermi bilmiyorum :D zaten güzel tasarım cihazı yani tasarım yönü ile pahallı satılan cihaz grubundan. ;) Katılıyorum güzel gözüküyor...

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

şu arkadaştı hatta.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,075
Ben artık sorun yaşamayacağım, Çünkü cumartesi günü İphone Xs Max 256 GB aldım.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Kuzenime geri vermiştim keşke vermeseydim S9+ ona verseydim diyorum ama yapacak bir şey yok paraya kıydım bu sefer.
Hayırlı olsun hocam :)

Türkiye’den aldıysanız onun 3000 küsürü vergiye gitmiştir. Halbuki bildiğin gibi o vergi parasıyla bir güzel telefon daha alabiliyorsun. :(

Her ne kadar telefonlar arası en iyi performansı olsa ve 4 yıl güncelleme alsa da Türkiye’deki fiyatı değmez bence.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,075
Hayırlı olsun hocam :)

Türkiye’den aldıysanız onun 3000 küsürü vergiye gitmiştir. Halbuki bildiğin gibi o vergi parasıyla bir güzel telefon daha alabiliyorsun. :(

Her ne kadar telefonlar arası en iyi performansı olsa ve 4 yıl güncelleme alsa da Türkiye’deki fiyatı değmez bence.

Çalıştığım yerden aldım fazla para vermedim alacağım vardı zaten 5000 öyle verdim telefonum temiz olduğu için de 4000 de benim cihaza verdiler 9000 TL verip almış oldum. Sağlık olsun :)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Çalıştığım yerden aldım fazla para vermedim alacağım vardı zaten 5000 öyle verdim telefonum temiz olduğu için de 4000 de benim cihaza verdiler 9000 TL verip almış oldum. Sağlık olsun :)
Hayırlısı artık. Umarım 2022’ye kadar kullanırsınız :) Sizden bir performans testi de isterim ;)

Bu arada siz neden Samsung’dan bıktınız? Pie’daki batarya sorunu hala düzeltilmedi mi?

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,075
Hayırlısı artık. Umarım 2022’ye kadar kullanırsınız :) Sizden bir performans testi de isterim ;)

Bu arada siz neden Samsung’dan bıktınız? Pie’daki batarya sorunu hala düzeltilmedi mi?

Bıkmadım aslında ama pie güncellemesi geldikten sonra ben cihazdan istediğim verimi alamadım.
Almış olduğum ekran süresi bana yeterli gelmedi, ve eve gittiğimde Pubg oynadığım için aldığım ekran süresi daha da azaldı.
Güncellemeden önce baya baya yetiyordu, bir güncelleme geldi yakın zaman içerisinde ama yine de değişen bir şey olmadı.
Çok aktif kullanıyorum, günü rahatlıkla çıkarıyordu ama çıkarmamaya başladığı için de böyle bir karar aldım.
Ve sürekli kısmak zorunda kaldım ama ben kısmak istemiyorum, ama kısıtlamak zorunda kaldım.
Ve XS Max alma fikri bu şekilde çıktı, şuan Xs Max ile mutluyum :)