Ekran Karti Onerisi

Bu konuyu okuyanlar

jakedaniels

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar mrb elimde 2007den kalma pc var satamıyom hatırası var ekran kartı ati radeon x550ydi yandı sistem asagıda
Windows 7 Home Premium 32-bit SP1
3,00GB Dual-Channel DDR2 @ 333MHz (5-5-5-15)
ASUSTeK Computer INC. P5KPL-AM SE (Socket 775)
Genel PnP Monitör (1280x1024@60Hz)
Intel G33/G31 Express Chipset Family (ASUStek Computer Inc)
74GB Seagate ST380815AS ATA Device (SATA)
psu:350lik
1 gb ekran kartı takılırmı bu sisteme lütfen yardımcı olun:/

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
İşlemci çok kötüyse ekran kartı almak çok bir işe yaramayacaktır :(Malum darboğaz :I
Eğer imkanınız varsa biraz para biriktirin (En azından 2000TL) ve ikinci el bir masaüstü almaya bakın çünkü dediğiniz gibi sistem çok eski.

jakedaniels

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
specyyden bakıyom hocam donanımdan pek anlamıyom

evet eski hocam rahmetli anamın hediyesi satmaya kıyamıyom gözüm gibi baktım 12 yıl
İşlemci çok kötüyse ekran kartı almak çok bir işe yaramayacaktır :(Malum darboğaz :I
Eğer imkanınız varsa biraz para biriktirin (En azından 2000TL) ve ikinci el bir masaüstü almaya bakın çünkü dediğiniz gibi sistem çok eski.

aktif kullanıyom pcyi ama uygun bi ekran kartı bulamıyom yeni pc alırım almasına ama alınca napcam ondanda sıkılcam buna ekran kartı bulamazmıyız yani filmleri rahat izletcek oyun meraklısı bi adam değilim zaten anladıgım kadarıyla sistemin anakartında ekran kartı var yinede zayıf bazen donuyor bu sisteme uygun hic mi ekran kartı alamam işlerimi görecek kadar yani

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Anladım durumunuzu,Allah sabır versin üzüldüm :(
Bilgisayarınızı elimden geldiğince hızlandırmaya çalışacağım :)
Öncelikle Power Supply nin net bir resmini bana atmanızı rica edicem,power supply ye yapıştırılmış bir kağıt olacak üzerinde power supply nin bilgileri yazar bi tablo şeklinde,okunacak şekilde bir fotoğrafını rica edicem.

jakedaniels

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım durumunuzu,Allah sabır versin üzüldüm :(
Bilgisayarınızı elimden geldiğince hızlandırmaya çalışacağım :)
Öncelikle Power Supply nin net bir resmini bana atmanızı rica edicem,power supply ye yapıştırılmış bir kağıt olacak üzerinde power supply nin bilgileri yazar bi tablo şeklinde,okunacak şekilde bir fotoğrafını rica edicem.
Tşkler allah razı olsun psu Everest 300 w iyi değil önceki yanmışti bunu aldım cooler master 600w almayi düşünüyorum intel Pentium 4 işlemci bi sıkıntı olmaz demi psu yu yukseltcem

Mantıklısı psu yu yükseltmek 600 w a sonra msi ddr3 pci e ekran kartı almak en mantıklısi olcak peki 64 bit 128 bit hangisini almaliyim

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
600W' a gerek yok bu sisteme.
Alacaksanız maks 500W almalısınız.600W gereksiz para olur.
Herneyse ozaman 500Tl nin içine psu yuda ekleyip o şekilde parça tavsiye ediyorum.

jakedaniels

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Psuyla ekran kartının bağı önemliymış araştırdım biraz forumları iyi bir psu değil zaten Everest dandik psu fazla çalıştırmiyorum film izlemeye kullanıyorum pcyi çünkü netbook var?

COOLER MASTER RS500-PCARI3-BU 500W PSU BULK 12cm Fanlı 227,48 TL yerine 205,00 TL
Cooler Master Rs500-pcarı3-bu 500w Psu Bulk 12cm Fanlı - n11.com

500luk psu 200 tl yeterlimi

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Ama sizin işlemciniz çok kötü,eğer maks bütçeniz 500Tl ise bunları almak çok zor olucaktır.
İşlemci 150TL
600W psu 250TL
2GB ram 25TL
Ekran kartına 75 TL kalıyor ve ayrıca kargo paralarını bile katmadım.

Not yazacaklarınızı tek seferde yazmaya çalışın sayfa uzamasın gereksiz yere.

jakedaniels

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunun yanına ekran kart önerin nedir hocam güzel bi ekran kartı olsun 500 600 olsun farketmez güzel bi ekran kartı olsun

PM yazabilirmiyim hocam sana orda konuşalım işlemci ekran kartı psu vs bunları konuşalım toplam ne tutar para var uygun bütçeyle çözmek istiyorum işi

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
O islemciye R5 230 onerebilirim.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Tşkler hocam kaç gb o ekran kartı peki hiç anlamıyorum donanımdan psu önerin varmı işlemci ve psu yuda degiscem
GB onemli degil hocam. GPU onemli.
Islemci degistireceksen Daha iyi bir kart alabilirsin. PSU nedir?

jakedaniels

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GB onemli degil hocam. GPU onemli.
Islemci degistireceksen Daha iyi bir kart alabilirsin. PSU nedir?
Psu Everest 300 w iyi değil o önceki yanmış oksitlenmiŞti idareten bunu aldım sorun değil psu alırım işlemci alırım güzelde bi ekran kartı bu işi çözerim bütçe ne gider peki hepsine

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
PM e gerek yok.Buyrun :)Güzel bir ekran kartı istiyorsunuz ama bu ekran kartından yukarı çıkmak çok akıllıca bir fikir olmaz,en azından bu sistem için.Ama bu ekran kartı çöp değil merak etmeyin güzel bir ekran kartı önerdim :)

jakedaniels

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PM e gerek yok.Buyrun :)Güzel bir ekran kartı istiyorsunuz ama bu ekran kartından yukarı çıkmak çok akıllıca bir fikir olmaz,en azından bu sistem için.Ama bu ekran kartı çöp değil merak etmeyin güzel bir ekran kartı önerdim :)

Hocam allah razı olsun oyunları kaldırirmi yani bu kadar harcama yaparsak

jakedaniels

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yalnız bunlar ikinci el 0 alırım ben yokmu sıfırlari

Vietnam need for speed Crysis hitman Resident Evil bunları kaldırır mı savaş oyunları strateji oynamiyom

jakedaniels

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mecbur 2.el alcaz yani ? bi arkadas r5 230 demiş sistemine uyar demiş

Oyunlardan vazgeçtim tm sistem yanmasında bilgisayar ayakta kalsın amacım o aslında

jakedaniels

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaşam bulsun yani suan film izliyom dönüyor Ekarti yok anakarttan besliyor sanirim

Şuanki islemcime r 5 230 olur yani psu ile e kartı değiştirsem can bulmazmi

Hocam bence 2.el almak saçmalık sıfır almak doğrusu ekran kartı ve cooler master psu bu işi çözer

Benim görüşüm ce sıfır alalım bence

Hocam size bi sorum daha olcak kusura bakmazsan ben oemgle de karşı tarafı göremiyorum acaba ekran karti yok ondan olabilir mi ? Konu dışında ama sormak istedim

Allah razi olsun önerilerin için senin düşüncen nedir peki r5 230 ve psu değişse yeterli mi hiç donmasini istemiyorum bu işlemci çok mu kötü ?

Oyun da oynamam ufak oyunlar oynarım canım sıkılır sa oda yani zaman bulunca

n11.com'dan Sapphire Radeon R5 230 Passive LP 1GB Ekran Kartı WBD3 seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
COOLER MASTER RS500-PCARI3-BU 500W PSU BULK 12cm Fanlı 227,48 TL yerine 205,00 TL

Bu ikisi diyorum ben işlemci yeter dedi Utku arkadaş

Sistem toplayacaksaniz maksimum butce nedir? Yardimci olalim.
Ana kart : Asus tuf b450

İşlemci : ryzen 2200g

Ekran kartı: Sapphire rx 570

Ram : GSkill ripjassV ddr4 3200mhz 8 gb

Hdd : 260 gb ssd
Sistem bu da değiştirecek birşeyi yok gibi ,zaten bu forumda topladim bunu

İşte google haberlede 2200 g fps dropu sorunu falan çıktı baktim diger forumlara bendede oluyor falan yazmışlar ondan endişelendim

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Hocam size bi sorum daha olcak kusura bakmazsan ben oemgle de karşı tarafı göremiyorum acaba ekran karti yok ondan olabilir mi ? Konu dışında ama sormak istedim

Bu konu hakkında bir fikrim yok.
Ha birde sizin işlemci almanız gerek.En azından iki çekirdekli bir işlemciniz olmalı,işlemciniz çok eski ve kötü buda google chrome da donlara takılmalara sebep olabiliyor.Bu yüzden ikinic el bir işlemci şart diye düşünüyorum

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
n11.com'dan Sapphire Radeon R5 230 Passive LP 1GB Ekran Kartı WBD3 seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Bu ikisi diyorum ben işlemci yeter dedi Utku arkadaş
Tamamdır hayırlı olsun şimdiden.

jakedaniels

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konu hakkında bir fikrim yok.
Ha birde sizin işlemci almanız gerek.En azından iki çekirdekli bir işlemciniz olmalı,işlemciniz çok eski ve kötü buda google chrome da donlara takılmalara sebep olabiliyor.Bu yüzden ikinic el bir işlemci şart diye düşünüyorum
TM islemcide alalım onerdiginizi

Tamamdır hayırlı olsun şimdiden.
Tşkler hocam yardımlarınız için Utku arkadasa ve size işlemci 0 bulamazmiyim peki

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Önerim budur

Ama bütçe el vermiyorsa en azından bunu almanızı tavsiye ediyorum

jakedaniels

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus çok sağlam maşallah anakart 12 yıldır 1 defa hata verdi onu da sokup yaptim canavar asus?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Tşkler hocam yardımlarınız için Utku arkadasa ve size işlemci 0 bulamazmiyim peki
Hayır 0 a işlemci bulamazsınız maalesef boşuna zorlamayın.
Piyasada biraz bakın hani hiç olmadı sıfır işlemci yazarlar ama kullanılmış ve tekrar paketlenmiştir,yani kısacası İMKANSIZ.

jakedaniels

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ho
Önerim budur

Ama bütçe el vermiyorsa en azından bunu almanızı tavsiye ediyorum
Hocam 120lik olanı alırız da ben ikinci elden uzak duran biriyim keşke sıfırlari olsa

Tmdir bu iş hocam ürünler güzel demi alıyorum bunları takınca tekrar yazcam canavar olsun pc